Kino portalas „Buvau Kine“ skelbia geriausius 2015-ųjų filmus

Kino portalas „Buvau Kine“ skelbia geriausius 2015-ųjų filmus

2015-ieji metai kine buvo išties įspūdingi. Jie atnešė labai daug džiaugsmo ir naujovių, o taip pat filmus ir seniai užmirštas tendencijas kine, kuriomis negalime atsidžiaugti iki dabar. Be jokių abejonių, šiuos metus galime pavadinti šnipų temos metais, nes beveik kiekvieną mėnesį kino ekranuose karaliavo koks nors šnipų filmas, nesvarbu, ar tai komedija, trileris ar politinė drama. Taip pat sulaukėme ir legendinių franšizių atgimimo, kurios taip pat, kaip ir prieš daugelį metų, yra įdomios masėms ir seniems gerbėjams.

Netrūko ir puikių dramų, kvapą gniaužančių fantastinių filmų ir įtampoje laikančių trilerių, o ką jau kalbėti apie kokybiškas komedijas. Deja, tik siaubo žanras nesugebėjo parodyti kažko naujo ar, tiesiog, gero. Situacija turėtų pasitaisyti kitais metais su itin laukiamais šio žanro projektais.

Šiame straipsnyje surinkome visos mūsų portalo redakcijos narių geriausių šiais metais matytų filmų sąrašus, kurie juos sužavėjo labiausiai.

Dario Voitukevez

Kai prieš metus paskelbiau savo laukiamiausių filmų sąrašą, tai nesitikėjau, jog tiek daug filmų paklius į geriausių 2015-ųjų metų filmų dešimtuką. Labai džiaugiuosi, jog teko išvysti puikų Quentino Tarantino vesterną „Grėsmingasis aštuonetas“ (angl. „The Hateful Eight“) ir nuostabią Alejandro Gonzaleso Inarritu išgyvenimo dramą „Hju Glaso legenda“ (angl. „The Revenant“). Šiais metais kine pasižiūrėjau 187 filmus, tarp jų net 159 filmai priklauso plačiai kino ekranuose rodomiems filmams. Kitos juostos – tai festivaliniai filmai, kurie buvo parodyti per Kino Pavasario ar Scanoramos kino festivalius.

Komedijos „Kūčiukai, narkotikai ir seksas“ (angl. „The Night Before“) ar „Ji – šnipė“ (angl. „Spy“) privertė gerai pakvatoti, o veiksmo filmai, kaip „Greiti ir įsiutę 7“ (angl. Furious 7“) laikė įtampoje taip, jog smegenys automatiškai atsijungdavo ir buvo galima mėgautis susišaudymais, gaudynėmis ir gražiomis moterimis. Tačiau, ką jau čia, geriausiu metu akcentu tapo naujieji „Žvaigždžių karai“ (angl. „Star Wars“) ir, žinoma, „Pašėlęs Maksas“ (angl. „Mad Max“), kurių dėka buvo įrodyta, jog legendos ne tik nesensta, bet gali pasirodyti visiškai kitokiame amplua – patraukliau ir įsimintiniau. Puikios dramaturgijos pavyzdžiai filmuose „Makbetas“, „Steve Jobs“, „Didžioji skola“ ir „Sensacija“ metų galą pavertė ypatingu kino reginiu visiems gerų filmų mylėtojams.

Mano 2015 m. filmų TOP 10 atrodo taip:

1. „Pašėlęs Maksas: įtūžio kelias“ (angl. „Mad Max: Fury Road“);
2. „Hju Glaso legenda“ (angl. „The Revenant“);
3. „Žvaigždžių karai: galia nubunda“ (angl. „Star Wars: The Force Awakens“);
4. „Grėsmingasis aštuonetas“ (angl. „The Hateful Eight“);
5. „Makbetas“ (angl. „Macbeth“);
6. „Sensacija“ (angl. „Spotlight“);
7. „Jaunystė“ (angl. „Youth“);
8. „Šnipų tiltas“(angl. „The Bridge of Spies“);
9. „Kerol“ (angl. „Carol“);
10. „Sicario: narkotikų karas“ (angl. „Sicario“).

Vainius Eiva

Šie metai išties buvo labai stiprūs. Žinoma, tą patį buvo galima pasakyti ir jau apie praėjusius, nes kasmet atsiranda tokių projektų, kurie be galo nustebina. Su naujausiomis technologijomis kyla ir filmų kokybė. Ir kiekvienas mūsų ar jūsų gali pradėti postringauti, jog ne technologijose esmė, tačiau… „Pašėlęs Maksas“ (angl. „Mad Max“). Ir viskas tuo pasakyta. Dar dabar puikiai pamenu, kai šį filmą atėjau pažiūrėti vos gyvas po darbų ir tikėdamasis užmigti penktą minutę. Rezultatas buvo aiškus – sėdėjau akis išpūtęs iki paskutinio akordo ir net nesukrutėjau.

Pats, asmeniškai, labiau mėgstu karinius filmus, o šiais metais jų buvo itin mažai. Arba bent tokių, kurie tikrai patraukė dėmesį. Bet kuriuo atveju, galiu tik pasidžiaugti, jog į kinus sugrįžo labai daug vaikystės filmų. Ar tai būtų šnipų tema, ar fantastika, ar mokslinė fantastika – viskas tik džiugino. Ir nors tikrai labai patikusių filmų sąrašą būtų galima plėsti daugiau nei dešimties, liksiu su tais, kurie staiga šauna galvon net per daug negalvojant. Nes taip, tai tikrai vieni geriausių, įspūdingiausių ar tiesiog ypatingai gilų įspūdį sudarę filmai.

Mano šių metų TOP 10 atrodo taip:

1. „Pašėlęs Maksas: įtūžio kelias (angl. „Mad Max: Fury Road“);
2. „Ex Machina“ (angl. „Ex Machina“);
3. „1944“ (est. „1944“);
4. „Sicario: narkotikų karas (angl. „Sicario“);
5. Žvaigždžių karai: galia nubunda“ (angl. „Star Wars: The Force Awakens“);
6. „Juros periodo pasaulis“ (angl. „Jurassic World“);
7. „Jaunystė“ (angl. „Youth“);
8. „Šnipų tiltas“(angl. „The Bridge of Spies“);
9. „Šnipas iš U.N.C.L.E.“ (angl. „Man from U.N.C.L.E.“);
10. „Marsietis“ (angl. „The Martian“).

Mykolas Kriščiūnas

Šiais metais, kaip ir turbūt visą pastarąjį dešimtmetį, visi netingintys pasakojo apie tai, kad Holivude mirė originalumas, tačiau pasižiūrėjus iš toliau, 2015 metais kine pasirodė visa galybė didelio biudžeto originalių ir kokybiškų filmų, nuo mokslinės fantastikos ateitį parodžiusio „Ex Machina“ iki blogai reklamuoto, bet dėl to nenukentėjusio filmo „Purpurinė kalva“. Visgi šie metai neabejotinai priklauso „Pašėlusiam Maksui“, kartu su savo paprastumu, originalumu ir George‘o Millerio sukurta vizualiąja puse parodžiusiu, kodėl kino teatrai dar ilgai liks vienintele vieta, kur galima patirti visą kino galią.

Mano TOP 10:

1. „Pašėlęs Maksas: įtūžio kelias“ (angl. „Mad Max: Fury Road“)
2. „Meilė ir gailestis“ (angl. „Love and Mercy“)
3. „Ex Machina
4. „Steve Jobs
5. „Marsietis“ (angl. „The Martian“)
6. „Išvirkščias pasaulis“ (angl. „Inside Out“)
7. „Tylos žvilgsnis“ (angl. „The Look of Silence“)
8. „Purpurinė kalva“ (angl. „Crimson Peak“)
9. „Žvaigždžių karai: galia nubunda“ (angl. „Star Wars: The Force Awakens“)
10. „Šnipų tiltas“ (angl. „Bridge of Spies“)

Martynas Klimas

Blogi tie metai, kai ilgai žadėtas ir lauktas „Žvaigždžių karų” filmas pasirodo esantis tik šiek tiek negrabiai atnaujinta pirmojo filmo kopija. Užtat geri metai, kai „Mad Max” patampa geriausiu filmu net nelabai būdamas apie pašėlusį Maksą. Galima sakyti, kad tai yra nustebinę metai. Tiek Mad Max, tiek naujausia „Neįmanomos Misijos” dalis buvo tikrai geresnės nei tikėjomės, „Kingsman” smogė iš visai nelauktos krypties, o rusiškas „Twilight su Drakonais” pasirodė geru filmu. Ir „Sicario” kalė į klyną, taip užpildydamas metų topo vietą, rezervuotą rimtam filmui. Gaila dėl „Žvaigždžių karų”, gal neišvengiamas tęsinys bus geresnis!

Turiu tokį TOP 7:

1. „Pašėlęs Maksas: įtūžio kelias“ (angl. „Mad Max: Fury Road“)
2. „Sicario: narkotikų karas“ (angl. „Sicario“)
3. „Kingsman: Slaptoji tarnyba“ (angl. „Sicario“)
4. „Neįmanoma misija: slaptoji tauta“ (angl. „Mission: Impossible – Rogue Nation“)
5. „Ji – šnipė“ (angl. „Spy“)
6. „Drakonas“ (angl. „Dragon“)
7. „Žvaigždžių karai: galia nubunda“ (angl. „Star Wars: The Force Awakens“)

Viktė Džiaugytė

Nors sutinkant kiekvienus naujus metus vis linkima, kad šie būtų geresni nei praėjusieji, 2015-iesiems šis linkėjimas, bent jau kino srityje, atrodo, neišsipildė. Žinoma, nebuvo taip, kad kino teatrai stovėtų tušti, tačiau jei reikėtų apibūdinti šiuos metus, tai kine jie buvo perdirbinių ir senų idėjų prikėlimo naujam gyvenimui metai. Kas lėmė tokį minčių badą, sunku pasakyti. Belieka guostis, kad toks laikotarpis – tik tyla prieš audrą ir artimiausiu metu sulauksime įspūdingų naujų originalių projektų. Nes niekas nestovi vietoje ir gyventi vien praeities prisiminimais ar šimtąjį kartą perkurti kadaise buvusius populiarius filmus – ne išeitis. Ir, jei pernai sudarant geriausiųjų dešimtuką, skaudėjo širdį braukant šiek tiek mažiau vietos jame nusipelniusių juostų pavadinimus, tai šiemet tenka gerokai pasukti galvą, kuo užpildyti laisvas dešimtuko vietas. Tačiau ne viskas taip ir blogai, per 2015 m. iš visų matytų 74 šiemetinių filmų pasitaikė gal net ne vienas kitas, o keliolika pradžiuginusių, sukrėtusių, įspūdį palikusių juostų.

Kaip ir tikėjausi, vienas labiausiai lauktų filmų P. Sorrentino „Jaunystė“ („Youth“) nenuvylė – tai absoliučiai gražiausias ir prasmingiausias 2015 m. filmas. Todėl jis visai pelnytai atsiduria mano sąrašo viršūnėje (visi hypersnobai, prikaišiojantys šiam filmui jo pirmtako „Didis grožis“ (it. „La grande bellezza“ ) stiliaus atkartojimą ir nuoširdumo trūkumą geriau teeinie kritikuoti naujojo „Žvaigždžių karų“ epizodo – tada kritika bent jau būtų konstruktyvi). Netikėtu atradimu tapo Jafaro Panahi „Taksi“ (angl. „Taxi“) – visiškai paprastas, tačiau drąsiai maištingas filmas. Šiemet pradėjau žiūrėti daugiau animacinių filmų, tad visai nekeista, kad viena TOP10 sąrašo prizinių vietų atitenka šio žanro juostai – „Aviukas Šonas. Filmas“ (angl. „Shaun the Sheep. The Movie“) – jaukus, mielas, prajuokinęs filmas, pakeitęs požiūrį į plastelininę animaciją. Kitas sąrašo vietas pasidalija Japonijos, Vengrijos, Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Estijos, Belgijos ir JAV kino kūrėjų darbai.

Mano TOP 10:

1. „Jaunystė“ (angl. „Youth“)
2. „Taksi“ (angl. „Taxi“)
3. „Aviukas Šonas. Filmas“ (angl. „Shaun the Sheep. The Movie“)
4. „Mūsų mažoji sesutė“ (jap. „Umimachi Diary“)
5. „Sauliaus sūnus“ (vengr. „Saul fia“)
6. „45 metai“ (angl. „45 Years“)
7. „Banga“ (norv. „Bølgen“)
8. „1944“ (est. „1944“)
9. „Naujausias testamentas“ (pranc. „Le tout nouveau testament“)
10. „Šnipų tiltas“ (angl. „The Bridge of Spies“)

Donatas Valentėlis

Jeigu daugumą šie kino metai maloniai nustebino, tai mane patį šiek tiek nuvylė. Dauguma didingų filmų ‘išsigando’ didžiojo „Žvaigždžių karų“ debiuto ir perkėlė savas juostas kitiems metams. Taip išėjo, kad bent jau pavadinimų prasme šie metai neatrodo taip didingai, kaip atrodys 2016-ieji.

Ir visgi, nepaisant skambių pavadinimų trūkumo, atsirado tokių juostų, kurios sugebėjo maloniai nustebinti. Man pačiam „Kingsman: Slaptoji tarnyba“ yra neabejotinas šių metų hitas. Colinas Firthas kartu su Michaelu Caine’u ir vėl sugebėjo iškelti filmą į aukštumas, o ką jau bekalbėti apie specialiuosius efektus? Fejerverkai, skanus britiškas humoras ir įtikinama vaidyba – tiesiog perlas. Taip pat „Šnipų tiltas“ ir „Marsietis“ – abu labai teigiami filmai, kur scenarijus vystosi neįtikėtinai teigiamai. Ir tas paprastas Amerikonizmas, kuomet desperatiškai neigiamų momentų yra mažiau, visai sugeba užburti. „Pašėlęs Maksas“ savo specialiaisiais efektais ir aktorių realiu gyvenimu 9-is mėnesius dykumoje taip pat paliko ryškų įspaudą šių metų kine. Žinoma, metus bei sąrašą reikia užbaigti su naujausia „Žvaigždžių karų“ dalimi. Nepaisant minties, kad 7-oji dalis jau dabar yra vadinama ankstesnių dalių ‘remake’u’ – susižiūrėjo ji tikrai skaniai. Išvados – ir jeigu aš „Kingsmaną“ galėčiau žiūrėti kiekvieną dieną – labiau laukiu 2016 metų su Jaredo Leto „Jokerio“ naujadaru.

Mano TOP 10 atrodo taip:

1. „Kingsman. Slaptoji tarnyba“ (angl. „Kingsman: The Secret Service“)
2. „Šnipų tiltas“ (angl. „Bridge of Spies“)
3. „Pasivaikščiojimas“ (angl. „The Walk“)
4. „Marsietis“ (angl. „The Martian“)
5. „Pašėlęs Maksas: Įtūžio kelias“ (angl. „Mad Max: Fury Road“)
6. „Neįmanoma misija: Slaptoji tauta“ (angl. „Mission: Impossible – Rogue Nation“)
7. „Išvirkščias pasaulis“ (angl. „Inside out“)
8. „Juros periodo pasaulis“ (angl. „Jurassic World“)
9. „Šnipas iš U.N.C.L.E.“ (angl. „The Man From U.N.C.L.E.“)
10. „Žvaigždžių karai: Galia nubunda“ (angl. „Star Wars: Episode VII – The Force Awakens“)

Taip pat skaitykite

Komentarai

  1. Arūnas / 2015 gruodžio 24

    Viktės geriausias 🙂

  2. ho ho ho / 2015 gruodžio 24

    Kaip gaila, kad nei viename sarase nera „Kersytojai. Altrono amzius“ 🙁 aisku, pirma dalis daug geresne, bet visdelto…