Kino portalas „BuvauKine“ skelbia geriausius 2014-ųjų filmus

Kino portalas „BuvauKine“ skelbia geriausius 2014-ųjų filmus

Likus dviem savaitėms iki 2014-ųjų pabaigos, mūsų portalo komanda dalijasi su Jumis geriausiais, įsimintiniausiais, įspūdingiausiais šiais metais matytais filmais, kurie sugebėjo džiuginti, stebinti ir jaudinti mus visus tuos ilgus ir išties prasmingus metus. Kiekvienas portalo narys dalijasi savo geriausių 2014 m. filmų sąrašais, todėl tikimės, jog dar ne viską esate matę ir sugebėsite atrasti sau kelis perliukus.

Dario Voitukevez

Nelabai tikėjausi, kad šie metai bus tokie pat įsimintini kine kaip 2013, tačiau su ramia sąžine galiu teigti, jog buvau maloniai nustebintas. Šiais metais kine teko pasižiūrėti 197 filmus, iš kurių 161 buvo plačiai rodomi. Dar 35 filmus teko pamatyti per “Kino Pavasario“ ir „Scanoramos“ kino festivalius bei kelis per uždaras kino peržiūras. Labiausiai mane nustebino, kad 2014 m. buvo išleista tiek gerų ir kokybiškų komiksų ekranizacijų, nuostabių dramų ir brutalių vyriškų, įtampos nestokojančių veiksmo trilerių, kaip „Ekvalaizeris“ ar „John Wick“. Taip pat teko ir nuliūsti, nes komedijos žanras visgi sugebėjo išspausti vos kelis gerus projektus, ir tai, vasaros sezone. Jau nekalbu apie tokius nenusisekimus kaip „Viešpatavimas“ ar „Sabotažas“, kurie buvo labai laukiami. Ne ką geriau pasirodė ir siaubo žanras, kuris pasiūlė klišinius ir niekam tikusius, visiškai nebaisius projektus.

Apibendrinus šiuos arklio metus, mano filmų Top 10 atrodo taip:

1. „Tarp žvaigždžių“ (angl. „Interstellar“);
2. „Žmogus-paukštis“ (angl. „Birdman“);
3. „Vaikystė“ (angl. „Boyhood“);
4. „Atkirtis“ (angl. „Whiplash“);
5. „Nakties klajūnas“ (angl. „Nightcrawler“);
6. „Viešbutis „Didysis Budapeštas““ (angl. „Grand Budapest Hotel“);
7. „Kartą Niujorke“ (angl. „The Immigrant“);
8. „Vaizduotės žaidimas“ (angl. „Imitation Game“);
9. „Reidas 2“ (angl. „The Raid 2“);
10. „Iksmenai: Praėjusios ateities dienos“ (angl. „X-Men: Days of Future Past“).

Vainius Eiva

Metams artėjant prie pabaigos išties smagu prisiminti, kiek puikių ir įdomių darbų jų metu pasirodė. Vieni filmai išties labai džiugino, kiti – smarkai nuvylė. Kad ir kaip ten bebūtų, šįkart apie blogus filmus nekalbame, todėl norisi pasidalinti tik tais darbais, kurie suteikė daugiausiai džiaugsmo, gerų akimirkų ir ilgų pokalbių po seanso. Tiesa, reiktų pastebėti, kad ne visi mūsų kolegos turėjo galimybę spėti peržiūrėti visus šiuo metu ne Lietuvoje rodomus ir į Oskarus tikrai pretenduosiančius filmus, todėl aš savajame metų tope pateikiu tik tuos filmus, kuriuos jau mačiau ir, manau, jie yra verti aukščiausių vertinimų. Labiausiai smagu yra tai, kad beveik kiekvienas žanras turėjo po kelis labai stiprius atstovus. Šie metai buvo viso kino metai, nė vienas žanras nebuvo išskirtinis. Galbūt silpniausi buvo siaubo pasirodymai, bet visi kiti tikrai turėto kuo nudžiuginti. Pradedant animacija, baigiant moksline fantastika.

Mano šių metų geriausių filmų dešimtukas atrodo taip:

1. „Nakties klajūnas“ (angl. „Nightcrawler“);
2. „Tarp žvaigždžių“ (angl. „Interstellar“);
3. „Visko teorija“ (angl. „Theory of Everything“);
4. „Galaktikos sergėtojai“ (angl. „Guardians of the Galaxy“);
5. „Vaikystė“ (angl. „Boyhood“);
6. „Gyvenimo knyga“ (angl. „The Book of Life“);
7. „Ekvalaizeris“ (angl. „Equalizer“);
8. „Beždžionių planetos aušra“ (angl. „Dawn of the Planet of the Apes“);
9. „Siuntinys“ (angl. „The Drop“);
10. „Iksmenai: Praėjusios ateities dienos“ (angl. „X-men: Days of the Future Past“).

Mykolas Kriščiūnas

2014-ieji kino prasme man įstrigs kaip puikių vasarinių filmų metai. Tiesa, kad dar nesu matęs daugelio didžiųjų filmų, kuriems yra pranašaujami Oskarai, tačiau šiemet didžiosios studijos ne tik sukūrė pinigų kalimo mašinas, bet ir pasistengė, kad filmai, tokie kaip „Ties riba į rytojų“ (angl. „Edge of Tomorrow“) ar „Beždžionių planetos aušra“ (angl. „Dawn of the Planet of the Apes“), be veiksmo turėtų ir įdomius siužetus. Metai taip pat buvo sėkmingi mažesniems filmams, ypač – dokumentikai, tačiau sunku prisiminti juostą, kurios tema ir istorija būtų tokia emocinga ir artima, kokia buvo dvylika metų kurta „Vaikystė“ (angl. „Boyhood“).

Mano šių metų geriausių filmų sąrašas atrodo taip:

1. „Vaikystė“ (angl. „Boyhood“);
2. „Po oda“ (angl. „Under the Skin“);
3. „Viešbutis „Didysis Budapeštas (angl. „The Grand Budapest Hotel“);
4. „Pats gyvenimas“ (angl. „Life Itself“);
5. „Lego filmas“ (angl. „The LEGO Movie“);
6. „Jodorowsky’o kopa“ (angl. „Jodorowsky‘s Dune“);
7. „Kartą Niujorke“ (angl. „The Immigrant“);
8. „Galaktikos sergėtojai“ (angl. „Guardians of the Galaxy“);
9. „Dingusi“ (angl. „Gone Girl“);
10. „Tarp žvaigždžių“ (angl. „Interstellar“).

Viktė Džiaugytė

Galima būtų pradėti nuo to, kad besibaigiantys 2014 m. atnešė kaip niekad daug įspūdingų, įsimintinų ir nuostabių kino akimirkų. Bet tai būtų ne tik banalu, bet ir ne visai tiesa. Kita vertus, nors ir gajus liaudyje posakis apie viščiukus, skaičiuojamus rudenį, tikrąjį 2014 m. filmų derlių bus galima tinkamai įvertinti, ko gero, tik ateinančių metų birželį, ar net dar vėliau. Na, bet žiūrim, renkamės ir vertinam iš to, ką turim. O turim gal ir ne per daug, bet ir ne taip jau mažai – matyti 56 2014 m. gimę filmai. Kad būtų aiškiau, skaičiuoju tik tuos, kurių išleidimo metai nurodomi būtent 2014-ieji ir nesileidžiu į jokius kompromisus apie tai, kada kuris filmas buvo, yra ar bus vertinamas. Iš esmės, man labiausiai patikusių (kol kas ) 2014 m. filmų dešimtuką sudaro daugiausia per La Rošelės filmų festivalį ir „Scanoramą“ matyti filmai. Bet įsimaišė ir vienas kitas nefestivalinis filmas.

Mano šių metų geriausių filmų dešimtukas atrodo taip:

1. „Timbuktu“ (angl. „Timbuktu“);
2. „Viešbutis „Didysis Budapeštas““ (angl. „The Grand Budapest Hotel“);
3. „Vaikystė“ (angl. „Boyhood“);
4. „Pasimatymas“ (angl. „Quantum Love“);
5. „Vis dar vanduo“ (angl. „Still the Water“);
6. „Kryžiaus kelias“ („Stations of the Cross“);
7. „Metų pilietis“ (angl. „In Order of Disappearance“);
8. „Dvi dienos, viena naktis“ (angl. „Two Days, One Night“);
9. „Nauja draugė“ (angl. „The New Girlfriend“);
10. „Zils Marijos debesys“ (angl. „Clouds of Sils Maria“).

Meinardas Valkevičius

Metai buvo išties puikūs tiek animacijoje, tiek komiksų ekranizacijose, tiek dramoje ar dokumentikoje. Kadangi esu animatorius, tai animacijai skyriau ypatingą dėmesį. Verta paminėti, kad animacijos žanre „Lego filmas“ (angl. „The Lego Movie“) išsiskyrė labiausiai. Tiek scenarijaus originalumo prasme, tiek ir pačia animacija. „Disney“ studija pristatė „Galingąjį šešetą“ (angl. „Big Hero 6“), kuris tiesiog spindi visais aspektais. Ar kitais metais jis laimės „Oskarą“ dar pamatysime, bet šansų tikrai daug. Kiek nuvylė lietuviška animacija, kuri buvo kuriama iš reikalo, o ne dėl noro parodyti kažką naujo ar išskirtinio. Nepaisant to, džiugu, jog šiais metais sulaukėme net dviejų lietuviškų animacinių filmų („Aukso žirgas“ ir „Gustavo enciklopedija“), nes tai savotiškai siejasi su šviesia animacijos ateitimi!

Vienu įsimintiniausiu ir labiausiai nustebinusiu 2014 m. filmu laikau dokumentinį darbą „Jodorowsky‘o kopa“ (angl. „Judarowsky’s Dune“). Žavi tai, jog istorija pasakojama su nepaprastai dideliu užsidegimu. Kitas gero kino pavyzdys – „Galaktikos sergėtojai“ (angl. „Guardians of the Galaxy“). Tikriausiai daugiausiai kartų žiūrėtas, todėl galiu drąsiai teigti, jog pateisino ir pranoko visus mano lūkesčius. „Marvel“ šiuo metu aukštai Olimpe! Į geriausiųjų sąrašą pateko ir lietuviškas „Lošėjas“. Nuostabus pavyzdys, kaip reikia kurti kiną! Tikiuosi, kad ir kiti paseks tokiu pavyzdžiu ir kurs ne tam, kad garsiai išreklamuotų ir užsidirbtų, o tam, jog sukurtų tikrą meną!

Geriausi:

1. „Lego filmas“ (angl. „The Lego Movie“);
2. „Galingasis 6“ (angl. „Big Hero 6“);
3. „Sniego traukinys“ (angl. „Snowpierser“);
4. „Jodorowsky‘o kopa“ (angl. „Jodorowsky’s Dune“);
5. „Lokas“ (angl, „Locke“);
6. „Tarp žvaigždžių“ (angl. „Interstellar“);
7. „Vaikystė“ (angl. „Boyhood“);
8. „Lošėjas“ (angl. „The Gambler“);
9. „Galaktikos sergėtojai“ (angl. „Guardians of the Galaxy“);
10. „Iksmenai: Praėjusios ateities dienos“ (angl. „X-men: Days of the Future Past“).

Karolis Račas

Esu idėjų žmogus, ir, kaip kiekvienais metais, 2014-aisiais atsimenu labiausiai tuos filmus, kurie viduje palieka minčių, pamąstymų ir įžvalgų apie mus supantį pasaulį. Tokie filmai, kaip „Tarp žvaigždžių“ (angl. „Interstellar“) leido pajusti, koks trapus yra žmogiškumas, kaip dėl išlikimo galima aukoti draugus, vaikus, save patį. „Vaikystė“ (angl. „Boyhood“) leido pačiam prisiminti tą visiems sunkiai išgyventą brendimo periodą, „Lokas“ (angl. „Locke“) priminė, koks turi būti tikras vyras – darantis ryžtingus sprendimus ir taisantis savo padarytas klaidas. Žiūrėdamas „Blue Ruin“ jaučiau, koks saldus gali būti kerštas, kai norint atkeršyti nepaisoma nieko. Tačiau šiais metais nevengiau pažiūrėti ir blokbasterių, kaip „Galaktikos sergėtojai“ (angl. „Guardians of the Galaxy“), iš veiksmo filmų labiausiai užstrigo „Ekvalaizeris“ (angl. „Equalizer“), iš animacijos labai šiltai susižiūrėjo „Lego filmas“ (angl. „Lego Movie“), dar ir dabar niūniuoju „Everything is awesome!..” Daug ko iš šiųmečių Oskarinių filmų dar nemačiau, bet dar ketinu pasivyti!

Manasis dešimtukas:

1. „Tarp žvaigždžių“ (angl. „Interstellar“);
2. „Vaikystė“ (angl. „Boyhood“);
3. „Galaktikos sergėtojai“ (angl. „Guardians of the Galaxy“);
4. „Lokas“ (angl. „Locke“);
5. „Ekvalaizeris“ (angl. „Equalizer“);
6. „Mėlynieji griuvėsiai“ (angl. „Blue Ruin“);
7. „Lego filmas“ (angl. „Lego Movie“);
8. „Beždžionių planetos aušra“ (angl. „Dawn of the Planet of the Apes“);
9. „Iksmenai: Praėjusios ateities dienos“ (angl. „X-men: Days of the Future Past“);
10. „Ties riba į rytojų“ (angl. „Edge of Tomorrow“).

Taip pat skaitykite

Komentarai

 1. nenimfomanas / 2014 gruodžio 16

  atrodo jog pamiršote Nimfomanę.

 2. Dario Voitukevez / 2014 gruodžio 16

  „Nymphomaniac“ 2013 m. filmas 🙂

 3. Onas / 2014 gruodžio 20

  Atrodo, jog pamiršote The Winter Sleep ( žiemos miegas ) . Nuostabus filmas

 4. Viktė / 2014 gruodžio 27

  Taip, bet šie – dar nuostabesni 🙂