Koks Steveno Spielbergo filmas labiausiai patinka… pačiam Stevenui Spielbergui?

Koks Steveno Spielbergo filmas labiausiai patinka… pačiam Stevenui Spielbergui?

Neseniai duodamas interviu Stephenui Colbertui Stevenas Spielbergas atskleidė, kurį savo filmą žiūrėdavo dažniausiai su savo vaikais. Kol kino salėse dar sukasi naujausias S. Spielbergo kūrinys – autobiografinė drama „Fabelmanai“ (angl. „The Fabelmans“), pasakojanti apie režisieriaus vaikystę ir jau tuomet įsižiebusią meilę kinui, –  šis Holivudo grandas papasakojo, kuris iš jo paties filmų užima ypatingą vietą jo širdyje.

Režisierius, visame pasaulyje žinomas kaip „Juros periodo parko“ (angl. „Jurassic Park“, 1993 m.), „Indiana Džounso ir dingusios Sandoros skrynios ieškotojų“ (angl. „Indiana Jones and Riders of the Lost Arc“, 1981 m.) ar „Šindlerio sąrašo“ (angl. „Schindler‘s List“, 1993 m.) kūrėjas, prisipažino, kad neturi įpročio peržiūrėti savo senus filmus, tačiau kartais kai kuriems padaro išimtis.

„Aš nežiūriu visų savo filmų po to, kai jie jau yra baigti. Nesielgiu kaip Glorija Svanson „Saulėlydžio bulvare“ (angl. „Sunset Bouverad“), kuri privačiuose seansuose žiūri savo pačios filmus“, paaiškino S. Spielbergas. „Taigi, aš nesigręžioju į praeitį taip dažnai. Tačiau kartkarčiais vieną filmą žiūrėdavau kartu su savo vaikais. Norėjau būti su jais, kol jie pirmą kartą išvysta E. T. Nenorėjau, kad jie tai žiūrėtų, kai jų tėvo nėra šalia, ypač pradines scenas, kurios iš pradžių gali būti baisios“.

Filmas „Ateivis“ (angl. „E.T.“, 1982 m.), pasakojantis apie ateiviuką, kuris pats atvyko į Žemę ir buvo priglaustas čionykščio berniuko, tapo žiūrimiausiu filmu istorijoje. Panašu, kad šis filmas, pamėgtas tiek kritikų, tiek publikos, yra vienas tų, kuriais pats S. Spielbergas labiausiai didžiuojasi.

„Kartais matau dalykus, kuriuos ketinau įgyvendinti, bet to nepadariau, kartais matau, kad idėjos galėjo būti geresnės bėgant laikui. Tačiau bendrai paėmus, „Ateivis“ yra beveik tobulas filmas. Tai vienas iš nedaugelio mano sukurtų filmų, kuriuos aš galiu žiūrėti ir žiūrėti. […] Aš sukūriau maždaug 34 filmus […] ir tarp jų yra 5 ar 6, kuriuos aš galiu dar kartą žiūrėti, bet paprastai to nedarau.“

Kuriuos kitus savo filmus S. Spielbergas kartas nuo karto vis peržiūri? Režisierius nepatikslino.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles