EUROPOS ŠALIŲ KINO FORUMAS „SCANORAMA“ – ŠIAURĖS PAŠVAISTĖ RUDENS KINO PADANGĖJE

EUROPOS ŠALIŲ KINO FORUMAS „SCANORAMA“ – ŠIAURĖS PAŠVAISTĖ RUDENS KINO PADANGĖJE

Kokybiško europinio ir pasaulinio kino gerbėjus jau dvyliktąjį rudenį į kino sales sukvies Europos šalių kino forumas „Scanorama“. Didžiausio ir svarbiausio rudens kino renginio žiūrovai turės galimybę rinktis iš daugiau kaip iš 100 filmų. Nors per dvylika gyvavimo metų festivalio geografija išsiplėtė, „Scanorama“ niekada nenutolsta nuo Šiaurės ir kiekvienais metais žiūrovams pasiūlo turtingą naujausių skandinaviškų filmų programą. Be kitų puikių filmų šiemet programoje „Naujienos iš Šiaurės“ šiaurietiško kino gerbėjai turės progą išvysti Norvegijos, Danijos ir Švedijos filmus, teikiamus Oskaro apdovanojimui geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje bei daug kitų skandinaviško kino pavyzdžių.

Programoje „Kertant Europą“ – Kanų, Berlyno, Toronto, Karlovi Varų, Venecijos, Sarajevo, Tribekos ir dar daugelyje kitų tarptautinių kino festivalių rodyti filmai bei garsios režisierių pavardės – F. Ozonas, J. P. ir L. Dardenne‘ai, A. Resnais, J. L. Godardas, O. Assayas. „Kertant Europą“ – tai puiki proga pamatyti naujausius ir įdomiausius Europos kino kūrėjų darbus. Nepamiršti ir dokumentikos mėgėjai – jų dėmesio tikisi sulaukti programa „Neišgalvoti gyvenimai“.

Šių metų specialiąją „Scanoramos“ programą sudaro filmai – rekordininkai, kurių kelias iki kino ekranų truko ne vienerius ir ne penketą metų – tai filmai, kurių kūrimas dėl įvairių priežasčių truko daugiau kaip dešimt metų. Šiemetinė „Scanorama“ taip pat pakvies į tris retrospektyvas: „Theodoras Angelopoulas iš arčiau“ ir „Joanna Hogg iš arčiau“, „In memoriam Icchokas Meras“, Šarūno Barto jubiliejaus proga bus rodomas šio režisieriaus darbas „Trys dienos“. Festivalis taip pat pristatys tris lietuviško kino premjeras. Jauniesiems žiūrovams siūlomas filmas „Detektyvai“. Ištvermingiausi kino gerbėjai naktis galės leisti su dviem įspūdingomis trumpametražių filmų programomis: Europos kino akademijos nominantai ir laureatai (EFA) ir „Šiaurės pašvaistė“. „Scanoramos“ konkursinėje programoje „Naujasis Baltijos kinas“ šiemet dalyvauja dešimt jaunųjų kino kūrėjų darbų, suskirstytų į du pogrupius.

Į festivalį atvyks nemažas skaičius režisierių, kurie pristatys savo filmus ir atsakys į žiūrovų klausimus. Lapkričio 13 d pirmą kartą Lietuvoje rengiamas „Pokalbis su režisieriumi“, kuriame dalyvaus britų kino kūrėja Joanna Hogg.

„BuvauKine“ dalysis savo įspūdžiais apie festivalio filmus. Didžiausią dėmesį skirsime „Naujienoms iš Šiaurės“ ir „Kertant Europą“. Europos šalių kino forumas „Scanorama“, aplankysiantis keturis didžiausius Lietuvos miestus, Vilniuje startuoja jau šį ketvirtadienį.

Recenzijos

1. „Lokas“ (angl. „Locke“)

2. „Meilė iš pirmo smūgio“ (angl. „Love at First Fight“)

3. „Mergos“ (angl. „Girlhood“)

4. „Freken Julija“ (angl. „Miss Julie“)

5. „Dvi dienos, viena naktis“ (angl. „Two Days, One Night“)

6. „Metų pilietis“ (angl. „In Order of Disappearance“)

7. „Zils Marijos debesys“ (angl. „Clouds of Sils Maria“)

8. „Išganymas“ (angl. „The Salvation“)

9. „Force Majeure“ (angl. „Force Majeure“)

10. „Nauja draugė“ (angl. „The New Girlfriend“)

11. „Džimio salė“ (angl. „Jimmy’s Hall“)

12. „Tūkstantį kartų labanakt“ (angl. „1,000 Times Good Night“)

13. „Skausmas ir džiaugsmas“ (angl. „Sorrow and Joy“)

14. „Vaikystė“ (angl. „Boyhood“)

15. „1001 gramas“ (angl. „1001 Grams“)

16. „Žmogiškasis kapitalas“ (angl. „Human Capital“)

17. „1971-ieji“ (angl. „71“)

18. „Jodorowsky’o Kopa“ (angl. „Jodorowsky’s Dune“)

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles