MĖNESIO REŽISIERIUS: Duncanas Jonesas

„Warcraft“ yra viena žinomiausių strateginių žaidimų serijų… kurioje nei vieno naujo žaidimo nebuvo išleista jau metų metus. Užtat ji turi nesibaigiančią, beveik visiems girdėtą „World of Warcraft“ epopėją! Ir nors filmai pagal žaidimus beveik visada yra siaubingos nelaimės, kažkas pagalvojo, kad dabar yra pats geriausias metas mums gauti „Warcraft“ filmą. Ir jį režisavo niekas kitas, bet pats Duncanas Jonesas.

Duncanas Jonesas yra atlikėjo Davido Bowie ir jo pirmos žmonos Angela sūnus. Jo pilnas vardas yra Duncan Zowie Haywood Jones – nuo gimimo jis buvo žinomas kaip Zowie, nors vienu metu buvo vadinats Joey ar Joe. Prieš pasukdamas į filmų kurimą, jis dar spėjo apsiginti filosofijos bakalaurą ir net bandė siekti daktaro laipsnio. Galiausiai 2001 metais Duncanas baigė Londono filmų mokyklą kaip režisierius.

Vienas iš pirmųjų Duncano darbų jį pavertė kameros operatoriumi griausmingame jo tėvo gimtadienio šou ir poroje koncertų. Jis taip pat yra dirbęs su žaidimais: 2003 metų „Republic: The Revolution“, politinės kampanijos ir revoliucijos simuliatoriui jis režisavo žaidimo scenas ir tam tikrus elementus. Duncan yra ragavęs ir darbo su reklama, nes kartą kompanijai „French Connection“ sukūrė prieštaringai vertinamą reklamos kompaniją.

Režisūros pradžia

Pirmasis Duncano filmas buvo „Mėnulis“ (angl. „Moon“). Tai istorija apie vieną žmogų, dirbantį Mėnulyje ir prižiūrintį helio-3 kasyklą. Jam kompaniją palaiko tik stoties dirbtinis intelektas. Tačiau vienišius po truputį pradeda išsiaiškinti, kad viskas yra daug sudėtingiau… Samas Rockwellas atliko pagrindinį vaidmenį šiame filme ir už tai sulaukė ne vienos apdovanojimų nominacijos. Pats Moon buvo pripažintas tiek kritikų, tiek keletoje apdovanojimų šou, tarp jų ir BAFTA. Pats Duncanas teigė, kad filmas buvo įkvėptas juostų, kurias žiūrėjo jaunystėje ir jis norėjo pagauti tą 1980-ųjų fantastikos jausmą.

Kadras iš antrojo D. Joneso filmo „Išeities kodas“

„Išeities kodas“ (angl. „Source Code“) yra antrasis Duncano filmas. Jake‘as Gyllenhaalas jame vaidina kareivį, patalpintą į paslaptingą mašiną. Per kažkokias kvantines manipuliacijas ši mašina patalpina kareivį į vieno specifinio traukinio keleivio galvą praeityje. Jo užduotis – išsiaiškinti, kas susprogdino (susprogdins) šį traukinį. Jei/kai nepavyksta – kareivis vėl keliauja į praeitį, ir vėl bando išspręsti tą pačią problemą. Šis filmas sulaukė gal net geresnio kritikų įvertinimo, tačiau nepritraukė nei vieno apdovanojimo. Kita vertus, jis buvo daug pelningesnis nei „Mėnulis“.

Dabartis

Paskutinis Duncan filmas yra „Warfcraft: Pradžia“, pagal to paties pavadinimo žaidimą. Duncanas teigė, kad seniai norėjo padaryti filmą pagal žaidimą, nes tai atrodo kaip įdomus iššūkis – juk nėra neįmanoma sukurti gerą žaidimu paremtą filmą! Jame bus pasakojama pirmojo karo tarp žmonių ir įsivežėlių orkų istorija, kurią žaidėjai patyrė 1994 metų žaidime „Warcraft: Orcs and Humans“. Šiuo metu filmas atrodo patyręs finansinę nesėkmę JAV, bet jam daug geriau sekasi Kinijos rinkoje. Tuo tarpu nuomonės yra pasidalinusios: kino kritikai filmą sumalė į miltus, o žiūrovai kaip tik vertina aukštais balais.

Tolimesni jaunojo, paslaptingo ir perspektyvaus režisieriaus planai nežinomi, tačiau tikėtina, jog jis gali sugrįžti prie „Warcrafto“ tęsinio, jeigu toks kada nors išvys dienos šviesą.

Filmografija (Apžvalgos):

2009 – „Mėnulis“ (angl. „Moon“)

2011 – „Išeities kodas“ (angl. „Source Code“)

2016 – „Warcraft: Pradžia“ (angl. „Warcraft“)

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles