Specialiai „Liepsnojančiam horizontui“ pastatyta naftos platforma – didžiausia visų laikų filmavimo aikštelė

Meksikos įlankoje pastatyta naftos platforma, pavadinta „Deepwater Horizon“, visame pasaulyje išgarsėjo po to, kai 2010 m. joje nugriaudėjo sprogimas ir iš pažeistų vamzdžių į jūrą ėmė lietis nafta. Šis incidentas, per kurį žuvo 11 žmonių, tapo viena didžiausių ekologinių katastrofų žmonijos istorijoje. Jos metu kompanija „British Petroleum” drauge su baudomis už žalą gamtai prarado net 42 milijardus JAV dolerių.

Jau šį savaitgalį, rugsėjo 30 d., Lietuvos kino teatruose įvyks ypatinga premjera: tikrais įvykiais paremtas trileris „Liepsnojantis horizontas“. Šiame filme, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka Markas Wahlbergas, žiūrovai ne tik negalės atitraukti akių dėl įtempto veiksmo bei specialiųjų efektų, bet ir pamatys specialiai juostos filmavimams pastatytą realaus dydžio naftos platformą. Ji laikoma didžiausia visų laikų filmavimo aikštele.

„Nusprendėme pasukti sunkesniu, bet kur kas įdomesniu keliu. Kiti mūsų vietoje būtų platformos vaizdą sukūrę kompiuteriu ant žalio ekrano, o viduje rodomą veiksmą perkėlę į kino studijos patalpas. Tačiau norėjome tikro vaizdo, tikro veiksmo, tad susėdę nusprendėme – investuosime į „Deepwater Horizon“ prototipą ir sukursime antrą tokio pat dydžio naftos platformą specialiai šio filmo filmavimams”, – užkulisius atskleidė režisierius Peteris Bergas, 2008-aisiais sukūręs juostą su Willu Smithu „Hankokas”. Beje, jį pamatysime ir „Liepsnojančiame horizonte“, pono Skipo vaidmenyje.

Minėtoji naftos platforma vadinama didžiausia visų laikų filmavimo aikštele ir yra pastatyta Luizianoje. Tikroji „Deepwater Horizon“ platforma buvo 112 m ilgio, 78 m pločio bei beveik 100 m aukščio ir įkurta Meksikos įlankoje pusantro kilometro gylyje.

„Manau, jog trilerio kūrėjų sprendimas filmavimams pastatyti realaus dydžio naftos platformą ypatingai padėjo būtent aktoriams. Patikėkite, įsijausti į vaidmenį tokioje filmavimo aikštelėje tikrai kas kita, nei lakstyti prie žalio ekrano, kuris vėliau pakeičiamas kompiuteriu sukurtais vaizdais. Man buvo didžiulė garbė dirbti su tokia iššūkiams pasiruošusia komanda”, – atviravo kino hituose „Snaiperis“, „Beždžionių planeta“, „Transformeriai“, „Itališkas darbelis“ filmavęsis M. Wahlbergas.

Holivudo žvaigždė įkūnijo Maiką Viljamsą, kuris buvo vienas iš daugiau nei 120 žmonių, katastrofos metu dirbusių platformoje ir po to tapo tikru didvyriu, išgelbėjusiu ne vieną kolegą. Premjeros metu aktorius žurnalistams atskleidė, jog su trilerio kūrėjų komanda turėjo susitarimą – vos atvykęs į filmavimo aikštelę, jis tapdavo nebe M. Wahlbergu, o M. Viljamsu ir juo būdavo ne tik, kai sukdavosi pagrindinės kameros, bet ir per pertraukas. Tad filme yra tokių scenų, kurios nesurežisuotos ir nebuvo įtrauktos į scenarijų.

Savaitgalį į Lietuvą atkeliausiančioje juostoje „Liepsnojantis horizontas“ taip pat pamatysime ir kitas Holivudo žvaigždes – Kate Hudson, Johną Malkovichių, Kurtą Russelą bei Giną Rodriguez.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles