Režisierius, kurio nepamiršite: „Pjūklo“ scenaristas Leigh Whannellis, perėmęs „Tūnąs tamsoje“ siaubo epopėjos vadžias

Į Lietuvą birželio pradžioje atkeliauja dar šiurpesnė trečioji „Tūnąs tamsoje“ dalis, papasakosianti pirmųjų dviejų filmų priešistorę. Naujosios juostos „Tūnąs tamsoje: trečia dalis“ režisieriaus kedė buvo patikėta debiutuojančiam kino kūrėjui, aktoriui ir žinomam Australijos scenaristui Leigh Whannelliui, parašiusiam pirmųjų trijų „Pjūklo“ ir pirmųjų dviejų „Tūnąs tamsoje“ dalių scenarijus. Populiarus žurnalas „Variety“ kaip mat įtraukė jo pavardę į 10-ies režisierių, kurių darbus privalu pamatyti kino mėgėjams, sąrašą.

Prie dviejų sėkmingiausių pastarojo dešimtmečio siaubo frančizių kūrimo dirbęs 38-erių L.Whannellis teigė, jog jam prireikė laiko sukaupti drąsą, kad galiausiai sėstų į režisieriaus kėdę. Jo kelionė į šiurpinančių kino filmų pasaulio užkulisius prasidėjo jam susipažinus su Jamesu Wanu, „Pjūklo“ ir pirmųjų „Tūnąs tamsoje“ dalių režisieriumi, kuris neretai vadinamas šio žanro grandu. Jiedu kartu mokėsi Karališkajame Melburno Tecnologijos institute. Būtent ten bičiuliai sumanė „Pjūklo“ istorijos užuomazgas. „Giliai viduje visuomet norėjau tapti režisieriumi, tačiau bijojau tokios atsakomybės ir ilgą laiką vengiau prisiimti šį vaidmenį. Buvau laimingas rašydamas scenarijus ir vaidindamas“, – „Variety“ žurnalistams sakė jis. Tačiau kuomet J.Wanas sutiko režisuoti veiksmo filmą „Greiti ir įsiutę 7“, kurio filmavimai kirtosi su juostos „Tūnąs tamsoje: trečia dalis“, „Tūnąs tamsoje“ filmų prodiuseris paprašė L.Whannellį stoti už naujojo filmo vairo.

„Šis darbas sunkus, kupinas streso ir reikalaujantis daug atsidavimo, tačiau ši patirtis man buvo kur kas intymesnė nei galėjau įsivaizduoti. Man režisavimas buvo tarsi parašyto scenarijaus tąsa. Scenarijuje tik aprašai duris, o režisuodamas turi pasirinkti jų spalvą ir atsižvelgti į kiekvieną, net ir mažiausią, detalę“, – aiškino debiutuojantis kino kūrėjas. Artimiausiu metu jis ketina praplėsti akiratį bei kuria scenarijus visai kitokio žanro projektams – komedijai ir mokslinės fantastikos juostai. „Įsitvirtinęs kino pasaulyje su tokiomis frančizėmis kaip „Pjūklas“ ar „Tūnąs tamstoje“ gavau progą labai saugiai debiutuoti kaip režisierius. Dabar noriu kurti naujus pasaulius ir atrasti naujus žanrus. Taip ilgai bijojau režisuoti, kad dabar reikės atsigriebti už prarastą laiką“, – juokavo jis.

Filme „Tūnąs tamsoje: trečia dalis“ žiūrovai išvys iš antrosios juostos pažįstamą mediumę Elizą (akt. Lin Shaye). Paaiškėja, kad prieš ankstesniuose filmuose regėtus Lambertus į antgamtinių galių turinčią moterį kreipėsi kita šeima. Eliza kaip mat sunerimsta susidūrusi su į paranormalias pinkles įsipainiojusia paaugle Kvin (akt. Stefanie Scott). Kraują stingdančio filmo „Tūnąs tamsoje: trečia dalis“ premjera Lietuvos žiūrovų laukia birželio 5 dieną.

„Tūnąs tamsoje: trečia dalis“ anonsas:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles