Geriausių kalėdinių filmų TOP 10

Žmonės turi daugybę su Kalėdomis susijusių tradicijų, viena kurių, be jokios abejonės, yra kalėdinių filmų peržiūros. Ir taip, kalėdinių filmų yra kur kas daugiau nei kelios „Vienas namuose“ dalys.

2010 metais britų leidinys „Empire“ atliko įspūdingą apklausą ir paprašė savo skaitytojų atsakyti, kokie, jų nuomone, yra geriausi visų laikų kalėdiniai filmai. Artėjančių Kalėdų proga portalas „Buvau Kine“ pateikia dešimt populiariausių jų atsakymų.

.

.

.

.

.

Geriausių kalėdinių filmų dešimtukas pagal „Empire“ apklausą:

10. „Blogasis Santa“ (angl. „Bad Santa“)

Nešvankiausias ir labiausiai ištvirkęs kada nors kino ekranuose pasirodęs Kalėdų Senelis, įkūnijamas šiam vaidmeniui sutverto Billy Bobo Thorntono, yra mažai susijęs su tuo linksmu storuliu, kuris tradiciškai vaikams neša dovanas. Ir visgi „Blogasis Santa“ sugeba visame nešvankume atrasti kitokią, bet ne ką mažiau efektingą kalėdinę dvasią, ir visą tai apsupa geriausiais įmanomais juodosios komedijos elementais.

BadSanta4
Kadras iš filmo „Blogasis Santa“

9. „Bučiuok bučiuok, šauk šauk“ (angl. „Kiss Kiss, Bang Bang“)

Shane‘as Blackas yra vienas talentingiausių Holivudo režisierių, industrijoje sugebėjęs išpopuliarinti keistą įprotį: žiauriausių ir nuotaikingiausių veiksmo filmų veiksmą nukelti į kalėdinį laikotarpį. Ir tai visad veikia, ką įrodė filmas „Bučiuok bučiuok, šauk šauk“, sugebėjęs suporuoti vienas kitam iš pirmo žvilgsnio visiškai netinkančius Robertą Downey jaunesnįjį ir Valą Kilmerį, kurių linksmi ir žiaurūs tarpusavio santykiai pradžiugina dar labiau nei Kalėdų Senelis.

kiss_kiss_bang_bang03
Kadras iš filmo „Bučiuok bučiuok, šauk šauk“

8. „Betmeno sugrįžimas“ (angl. „Batman Returns“)

Kalėdiniais papuošimais išdabintas Gotamo miestas tamsiojoje Betmeno visatoje atrodo ironiškai, tačiau šventinės dvasios čia netrūksta. Nuo legendinio Danny DeVito įkūnijamo Pingvino – pagal išvaizdą labiausiai į Kalėdų Senelį panašaus padaro šiame filme – iki ginklais paverčiamų eglučių, „Betmeno sugrįžimas“ tampa naudingu filmu, parodančiu, kaip kalėdiniu laikotarpiu galima apsiginti nuo jūsų miestą puolančių keistuolių.

pqgtaxcpkqe3oi6booau
Kadras iš filmo „Betmeno sugrįžimas“

7. „Nauja kalėdinė pasaka“ (angl. „Scrooged“)

Modernioji „Kalėdų giesmės“ versija su Skrudžą įkūnijančiu Billu Murray priešaky yra turbūt geriausiai pateikta legendinio kūrinio versija visame kine. Piktą ir tuo pačiu laipsniškai besikeičiantį Skrudžą visiškai įtikinamai vaidinantis B. Murray modernią kalėdinę dvasią sugeba perteikti kaip niekas kitas.

scrooged-4
Kadras iš filmo „Nauja kalėdinė pasaka“

6. „Košmaras prieš Kalėdas“ (angl. „A Nightmare Before Christmas“)

Dar vienas filmas šiame sąraše, prie kurio prisidėjo Timas Burtonas, „Košmaras prieš Kalėdas“ jo kūrėjų iš pradžių buvo laikomas kaip per daug tamsus vaikams – tikslinei jo auditorijai. Visgi per kelis dešimtmečius juosta tapo tikra klasika, galiausiai įtikinusi, kad vaikams nieko per tamsaus nėra, ir „Košmaras prieš Kalėdas“ tapo vienu geriausių ir tiesmukiškiausių pavyzdžių, kaip vienos Kalėdos gali pakeisti žmonių gyvenimus.

nightmare_before_christmas_jack_skellington_lights
Kadras iš filmo „Košmaras prieš Kalėdas“

5. „Pasikeisti vietomis“ (angl. „Trading Places“)

Abstrakčiausiai su Kalėdomis susijęs filmas iš visų, kurie yra pateikti šiame sąraše, „Pasikeisti vietomis“ veikiausiai gali būti įvardijama kaip viena geriausių juostų apie Volstrytą. Moralinė filmo pusė yra stipri ir iš dalies susijusi su gerumu spinduliuojančia kalėdine dvasia, ir jeigu šis sąrašas jus privers peržiūrėti vieną geriausių Eddie Murphy filmų, galime jį pavadinti ir kalėdiniu.

Trading-Places
Kadras iš filmo „Pasikeisti vietomis“

4. „Mapetų kalėdinė giesmė“ (angl. „The Muppet Christmas Carol“)

Legendiniai JAV kultūroje įsišakniję personažai, suderinti su Čarlzu Dikensu, suteikia vieną smagiausių ir absurdiškiausiai atrodančių kalėdinių pasakojimų. Žiūrint filmą juoktis ir liūdėti yra neįtikėtinai lengva, o per Kalėdas suderinti šias emocijas yra privalu.

Movie-MCC-Promo03-Crachits
Kadras iš filmo „Mapetų kalėdinė giesmė“

3. „Gremlinai“ (angl. „Gremlins“)

„Gremlinai“ tapo vienu geriausių pasišaipymų iš tradicinių kalėdinių filmų, perspaudžiančių savo šventiškumą ir sentimentalumą, ir pristatė siaubą ir komediją suderinusią istoriją, kvailiojančią iki negalėjimo. Tobulas pasirinkimas visiems, kuriems atsibodo savo pagrindinę temą penkis kartus pabrėžiantys šventiniai kūriniai.

o-GREMLINS-facebook
Kadras iš filmo „Gremlinai“

2. „Nuostabus gyvenimas“ (angl. „It‘s A Wonderful Life“)

Turbūt garsiausias visų laikų kalėdinis filmas, „Nuostabus gyvenimas“ yra legendinis režisieriaus Franko Capra kūrinys, privertęs jau beveik 70 metų milijonus žmonių Kalėdas sieti su depresija ir gyvenimo prasmės atradimu. Spinduliuojantis ne ta energija, kuri mums įprasta keičiantis dovanomis, tačiau priverčiantis jausti ne ką silpnesnes emocijas.

its-a-wonderful-life-14529-hd-wallpapers
Kadras iš filmo „Nuostabus gyvenimas“

1. „Kietas riešutėlis“ (angl. „Die Hard“)

Dabar jis turi automatą, ho-ho-ho. Kalėdas sieti su Džonu Makleinu ir jo sugebėjimu išgelbėti trisdešimt žmonių nuo išprotėjusio vokiečio yra taip paprasta, kad „Kietą riešutėlį“ pavadinti kažkuo mažiau nei tobulu filmu būtų nusikaltimas. Jis pakylėja dvasią, pripildo kūną adrenalino, reikalingo naujiems metams, ir dvi valandas rodo nepalaužiamąjį Bruce‘ą Willisą; ko dar galima prašyti?

die-hard-main
Kadras iš filmo „Kietas riešutėlis“

Yippee ki-yay.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles