Pirmą kartą Lietuvoje – 2015 m. Oskarams nuominuoti trumpametražiai didžiuosiuose kino ekranuose

Pirmą kartą Lietuvoje – 2015 m. Oskarams nuominuoti trumpametražiai didžiuosiuose kino ekranuose

Šią savaitę penkiuose Lietuvos miestuose žiūrovai kviečiami į prestižinių kino apdovanojimų šventę, kurioje išvys specialią 2015-aisiais Oskarui nominuotų trumpametražių vaidybinių filmų programą. Pažintis su penkiais geriausiais metų trumpukais pradedama jau šiandien, balandžio 21 dieną, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Gargžduose.

“Nutarėme Lietuvos žiūrovams sukurti kino šventę su pasaulyje įvertintais trumpametražiais filmais. Oskarams nominuoti ar jais apdovanoti pilnametražiai filmai nuolatos sukasi Lietuvos kino teatrų repertuaruose, o tuo tarpu trumpametražiai dažnai lieka nuošalyje. Siūlome išties išskirtinę galimybę vienoje programoje pamatyti geriausius pasaulio trumpus filmus“, – programos idėją pristato „Prior Entertainment“ filmų platintoja Amelija Lučinskaitė.

Šiemet tarp Oskarų nominantų vaidybinių trumpametražių filmų kategorijoje atsidūrė filmai iš Prancūzijos, Izraelio, Šveicarijos, Kinijos ir Didžiosios Britanijos. Garsioji statulėlė atiteko britų režisieriaus Mato Kirkby filmui „Telefono skambutis“, kuriame pasakojama apie skambučių centre dirbančią droviąją Heter ir labai paslaptingo žmogaus netikėtą skambutį.

Dviejų režisierių Oded Binnuno ir Mihalo Brezio muzikinė drama “Aja” pasakoja apie du nepažįstamus, netikėtai susitikusius oro uoste. Kas nutinka, kai jis atsitiktinai palaiko ją savo vairuotoja, o ji toli gražu neskuba pasakyti jam suklydus?..

Programa siūlo ir gero juoko dozę Michael’o Lennoxo trumpametražėje juostoje “Bugalu ir Grehemas“ – Džeimsas ir Malachis netveria džiaugsmu, kuomet geraširdis jų tėtis vaikams įteikia po viščiuką, kuriuo jiedu privalės rūpintis. Tačiau netrukus laimės debesis išsisklaido, kuomet tėvai vaikams praneša apie šeimoje bręstančius pokyčius
Kinų trumpametražė istorija apie jauną keliaujantį fotografą ir jo asistentą, Tibeto klajokliams siūlančius nusifotografu įvairiuose fonuose pasakojama režisieriaus Wei Hu filme visai šeimai “Aliejinė lempa”.

Paskutinis programos filmas “Parvaneh” (režisierius Talkono Hamzavi) – jaudinanti drama apie afganų emigrantę, į tranzitinę zoną atvykusią ieškoti prieglobsčio Šveicarijos Alpėse.

Pirmieji programos seansai įvyks jau balandžio 21-ąją, antradienį, Vilniuje “Skalvijos” kino centre, Kaune kino teatre “Cinamon”, Klaipėdos Kultūros fabrike ir Panevėžyje kino centre “Garsas“.

Oskaramas nominuotų trumpametražių vaidybinių filmų programa bus rodoma:

Vilniuje – kino teatre “Multikino” (nuo 04-24), kino teatre “Pasaka” (nuo 04-24) ir kino centre “Skalvija” (nuo 04-21);
Kaune – kino teatre “Cinamon” (04-21);
GargžduoseGargždų kino teatre (nuo 04-24);
Panevėžyje – kino centre „Garsas“ (nuo 04-21);
KlaipėdojeKultūros fabrike (nuo 04-21).

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles