Mančesterio skerdynės bus perkeltos į didžiuosius ekranus

Mančesterio skerdynės bus perkeltos į didžiuosius ekranus

Tituluotas britų režisierius Mike‘as Leighas surado sau dar vieną, istoriniais įvykiais paremtą projektą. BAFTA apdovanojimų laureatas imsis režisuoti filmą „Piterlo“ (angl. „Piterloo“), kuris papasakos apie kruvinas 1819 m. rugpjūčio 16 dieną įvykusias skerdynes Mančesterio mieste.

Tą dieną Mančesteryje, Švento Petro aikštėje įvyko rinkiminių reformų pataisas palaikančių piliečių susidūrimas su kariais, kurie žiauriausių būdu nuslopino mitingą. Incidento metu žuvo apie dvidešimt žmonių ir apie septyni šimtai buvo sužaloti.

Iki šiol, šie įvykiai nebuvo perkelti į kino ekranus, todėl kino kūrėjas nori kuo kruopščiau žiūrovams pateikti šią istoriją. Mike‘as Leighas teigia, jog Piterlo skerdynės turi gana svarbią ir universalią politinę svarbą, tačiau pačiam režisieriui tai taip pat ir labai asmeninis projektas. Jis išaugo Mančesteryje ir jam artimam Salfrode.

Naujasis filmas vėl apjungs režisierių ir jo ilgametę komandą iš studijos „Thin Man Films“. Jų tarpe bus prodiuseris Georgina Lowe ir operatorius Dickas Pope, su kuriais režisierius bendradarbiavo prie jo paskutinio filmo „Ponas Terneris“ (angl. „Mr. Turner“). Filmas gavo aibę BAFTA ir JAV kino meno ir mokslo akademijos nominacijų.

Tai jau bus ketvirtas režisieriaus M. Leigho istorinis projektas. Prieš tai režisierius sukūrė 1999 m. „Kutermą“ (angl. „Topsy-Turvy“) ir 2004 m. pasirodžiusią dramą „Vera Dreik“ (angl. „Vera Drake“). Abu šie filmai buvo apdovanoti Venecijos kino festivalyje. Na ir, žinoma, „Ponas Terneris“, kuris tapo pačiu pelningiausiu kino kūrėjo karjeros projektu.

„Piterlo“ filmavimas numatytas tik 2017 metais, po to, kai kino kūrėjas baigs visus darbus su teatriniu „Penzanso piratų“ (angl. Pirates of Penzance“) pastatymu Nacionalinei Anglijos operai.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles