„Sidabrinei gervei“ nominuoti lietuviški filmai – „Skalvijos“ ekrane

„Sidabrinei gervei“ nominuoti lietuviški filmai – „Skalvijos“ ekrane

Gegužės 30 d. lietuviško kino gerbėjus prie televizijos ekranų sukvies aštuntą kartą rengiami lietuviško kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“. Šiemet jiems siūloma ne tik stebėti tiesioginę šventės transliaciją, bet ir pamatyti visus apdovanojimams nominuotus filmus kino ekrane dar prieš komisijai paskelbiant savo verdiktą. Nuo gegužės 26 d. iki 30 d. „Skalvijos“ kino centre vyks specialūs „Sidabrinės gervės“ nominantų seansai, kuriuos pristatys jų kūrėjai. Žiūrovai bus kviečiami dalyvauti totalizatoriuje ir iš anksto spėti, kurie filmai bus išrinkti metų geriausiais.

„Lietuviškas kinas auga, keičiasi, jo kūrėjų vardai tampa vis labiau atpažįstami. Todėl išties džiaugiamės, kad šiemet visus „Sidabrinės gervės“ nominantus pavyks parodyti kino ekrane. Tai proga žiūrovui susidaryti nuomonę apie šiuolaikinį lietuvišką kiną, atrasti, kas jaudina ir įkvepia jo kūrėjus, palyginti skirtingų režisierių kartų kuriamus filmus“, – teigė „Skalvijos“ kino centro direktorė Vilma Levickaitė.

Specialus „Sidabrinės gervės“ nominantų ciklas prasidės gegužės 26 d. trumpo metro dokumentiniais filmais „Avinėlio vartai” (rež. Audrius Stonys) ir „Sėkmės metai” (rež. Rimantas Gruodis). Seanse dalyvaus ir savo pasakojimą apie Krikšto stebuklą pristatys dokumentininkas A. Stonys. Tą pačią dieną ekrane bus parodytas ir geriausiu ilgametražiu filmu pretenduojantis tapti „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius” (rež. Ričardas Marcinkus ir Simonas Aškelavičius).

Gegužės 27 d. gausus būrys jaunų režisierių pristatys savo baigiamuosius darbus, nominuotus „Sidabrinės gervės kiaušiniui“ – apdovanojimui už geriausią studentišką filmą. Šioje kategorijoje varžosi „Man dvim keli” (rež. Marija Kavtaradzė), „After Rave” (rež. Kamilė Milašiūtė), „Džiunglės“ (rež. Robertas Nevecka) ir „Dembava“ (rež. Laurynas Bareiša). Tą pačią dieną „Skalvijos” ekrane suksis geriausiam ilgametražiam dokumentiniam filmui nominuotas legendinio krepšininko portretas „Arvydas Sabonis. 11“. Prieš seansą vyks susitikimas su jo autoriumi Rimvydu Čekavičiumi.

Gegužės 28 d. bus parodyti trumpametražiai vaidybiniai ir animaciniai filmai. Dėl geriausio trumpametražio vaidybinio filmo varžosi jau ne vieną apdovanojimą pelnęs Karolio Kaupinio „Triukšmadarys” ir Jurgos Zabukaitės „Romantiniai paukščio kliedesiai” (filmą pristatys režisierė). Toliau seanse – animaciniai trumpukai „Laimės žiburys” (rež. Urtė Oettinger) bei „Miškas“ (rež. Ignas Meilūnas).

Tuo metu gegužės 29 d. ekrane bus galima pamatyti ir pirmąjį lietuvišką ilgametražį animacinį filmą „Aukso žirgas”, paremtą senaisiais baltų mitais ir kurtą net šešerius metus. Jo režisieriai – lietuvių animatorius Valentas Aškinis ir latvis Reinis Kalnaellis.

Į intriguojantį susitikimą penktadienį, gegužės 28 d., kviečia dokumentininkė Giedrė Žickytė, sukūrusi Vito Luckaus, vieno talentingiausių Lietuvos fotografų, dokumentinį portretą. Juokaudama filmą „Meistras ir Tatjana“ ji vadina pirmuoju erotiniu dokumentiniu filmu. Geriausio ilgametražio dokumentinio filmo kategorijoje ji varžosi su Julijos Zubavičienės pasakojimu „Lida Vanda Liusia” (gegužės 29 d.) ir „Nematomu frontu” (gegužės 30 d.), kurį režisavo Vincas Sruoginis ir Jonas Ohman.

Gegužės 30 d. lietuviško kino gerbėjus „Skalvija“ kviečia kartu ekrane stebėti tiesioginę „Sidabrinės gervės“ apdovanojimų retransliaciją. Įėjimas nemokamas.

„Sidabrinės gervės“ nominantų ciklą „Skalvija“ rengia kartu su Lietuvių kino akademija (LiKA).

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles