N. Hoult: „Juostos režisierius man prilipdė „saldainiuko“ pravardę“

Didžioji Britanija nestokoja jaunųjų kino talentų ir šį savaitgalį vienas jų žengia dar vieną žingsnį savo karjeroje pristatydamas filmą, kuriame nusifilmavo pagrindiniame vadmenyje. Nicholas Houltas dar tik palyginus nesenai atšventė savo 26-ąjį gimtadienį, tačiau aktorius jau dabar gali pasigirti suvaidintais įspūdingais vaidmenimis, o šį savaitgalį pasirodo juostoje „Nužudyti savo draugus“ (angl. „Kill Your Friends“).

Neišpasakyta koncentracija ir metų talento nominacija

Nicholas Caradoc Houltas gimė dar visai nesenai – 1989 metais Berkšyre, Anglijoje, piloto ir pianino mokytojos šeimoje. Nicholas yra trečias vaikas iš keturių bei turi dvi seseris ir brolį. Nuo pat mažų dienų aktorius daugeliui aplinkinių priminė scenos žmogų. Pirmąkart Nicholą teatro režisierius pastebėjo vos trijų metų, kuomet su mama atvyko žiūrėti spektaklio, kuriame vaidino būsimo aktoriaus brolis. Kaip bebūtų keista, režisierius iškart pasiūlė mamai leisti savo sūnui išbandyti aktorinę laisvę ir suvaidinti spektaklyje. Pasak režisieriaus, jaunasis N. Houltas iškart pasižymėjo puikia sąvybe kiekvienam būsimam aktoriui – nepriekaištinga koncentracija.

N. Houltas mokėsi Ranelagho mokykloje ir didžiajame ekrane debiutavo sulaukęs vos 7-ių 1996 metais juostoje „Intymūs santykiai“ (angl. „Intimate Relations“). Aktoriaus talentą pastebėję agentai ir režisieriai pasiūlė tėvams leisti vaikui suvaidinti keliuose žinomesniuose D. Britanijos televizijos serialuose. Didžiajame kino ekrane didesnė N. Houlto žvaigždė suspindo 2002-iais metais, kuomet kartu su Hugh Grantu suvaidino pagrindinius vaidmenis filme „Gyvenimas pagal jį“ (angl. „About a Boy“). Pagal Nicko Hornby’io bestsellerį pastatyta juostos istorija pasakoja apie nesubrendėlį vyrą, kurį išauklėti pasišovė jaunas berniukas.

Aktoriai N. Hoult ir H. Grant filme „Gyvenimas pagal jį“ (angl. „About a Boy“)
Aktoriai N. Hoult ir H. Grant filme „Gyvenimas pagal jį“ (angl. „About a Boy“)

Vaidmuo padėjo jaunajam N. Houltui užsitarnauti potencialą turinčio aktoriaus vardą. Jaunuolis iškart gavo progą suvaidinti savo viename žinomiausių serialų „Dūmas“ (angl. „Skins“), kuriame N. Houltas suvaidino vieną pagrindinių vaidmenų. Anksčiau vaidinęs gerus ir nekaltus berniukus, šįkart serialo dėka kino kritikams buvo suteikta galimybė pažinti visai priešingą aktoriaus pusę. Dvejus sezonus trukusiame seriale buvo galima išvysti ne tik intymių scenų, tačiau ir narkotikų pagalba atsipalaidavimo momentų. Kritikai įvertino šį jaunuolio pasirodymą ir nominavo jį metų talentingiausio aktoriaus nominacijai.

Jaunasis „Lollipopas“ ir karjeros Holivude pradžia

Karjerą Holivude N. Houltas pradėjo vos 19-os 2009 metais kartu su nuostabiais aktoriais Colinu Firthu ir Julianne Moore juostoje „Vienišas vyras“ (angl. „A Single Man“). „Pradžioje buvau Hugh Granto, o dabar ir Collino Firtho vaikis“, – besijuokdamas portalui „The Guardian“ pasakojo aktorius. „Šiaip dar ganėtinai sunku priprasti prie tokių didesnių vaidmenų. Žinote, mano tėtis buvo pilotas, tai jis mane visuomet mokino – sūnau, kai būsi viešbučiuose, žinok, kad visi tie mini barai yra labai brangūs. Net prisimenu jo balsą „Tu tik neliesk tų sūdytų riešutų!“. Atvirai pasakius, šios juostos vaidmeniui aš nebuvau pirmasis pasirinkimas. Tiesiog likus kelioms savaitėms iki filmavimų pradžios aktorius atsisakė vaidinti ir paskambinęs agentas man pasiūlė išbandyti save. Po kelių dienų režisierius Tomas Fordas man pats parašė elektroninį laišką su pasiūlymu prisijungti prie juostos. Jausmas kiek keistokas, kai žinai, jog prieš tave buvo kitas žmogus. Jaučiausi it apgavikas, tačiau jau tiek su Tomu, tiek Colinu Firthu sutariame labai gerai. Režisierius tiek man, tiek Collinui sugalvojo pravardes ir Colinui teko „kramtomo saldainio“ (angl. „Jellybean“), o man tiesiog „saldainio“ (angl. „Lollipop“) pravardės. Šiaip jaučiuosi puikiai, kadangi debiutas holivude buvo su tokiais nuostabiais žmonėmis“.

Kitais metais aktorius suvaidino nuotykių fantastikoje „Titanų susidūrimas“ (angl. „The Clash Of The Titans“) ir dar tais pačiais metais buvo nominuotas BAFTA apdovanojimuose kylančios žvaigždės kategorijoje. Tai buvo pirmasis aktoriaus „išstojimas“, kuomet nugalėtoją sprendė kino gerbėjai. Juostos režisierius pagyrė N. Houltą: „Pradžioje Nicholas buvo ramus ir atokiau besilaikantis jaunasis aktorius, tačiau jis yra beprotiškai juokingas. Manau, kad šioje juostoje jis galbūt ir nesijautė labai komfortabiliai, nes vis sulaukdavau iš jo klausimų bangos“, – besijuokdamas papasakojo režisierius Louisas Leterrier.

Romanas su viena įtakingiausių Holivudo aktorių ir vaidmenys fantastiniuose filmuose

Neilgai trukus aktorius gavo progą suvaidinti vieną didžiausių vaidmenų savo karjeroje visiems puikiai žinomoje Iksmenų franšizėje „Iksmenai: Pirma klasė“ (angl. „X-Men: First Class“. 2011). Juostoje Nicholas Houltas susipažino su Amerikos atstove ir šiuo metu viena įtakingesnių aktorių Jennifer Lawrence. Aktorių pora netrukus pradėjo susitikinėti, o romanas nutrūko 2014-ųjų rugpjūtį. Aktorė tiek apie franšize, tiek apie aktorių užsiminė taip: „Visi šie filmai yra tiesiog mano gyvenimas ir, be abejo, prioritetas mano gyvenime. O kas liečia asmeninius santykius – šis žmogus taip pat buvo to gyvenimo dalimi. Žinoma, yra liūdna, kai santykiai nutrūksta tuomet, kai baigi filmuotis kartu, tačiau tuomet savęs paklausi – kas tu esi be šių filmų? Tada sau užduodi ir kitą klausimą – o kuo tu būsi be šio žmogaus? Jeigu per gyvenimą ir neištekėsiu – nesisielosiu dėl to. Išvis, jaučiu, kad man nereikia žmogaus, kuris mane užpildytų“.

Aktoriai N. Hoult ir J. Lawrence žaidžia krepšinį
Aktoriai N. Hoult ir J. Lawrence žaidžia krepšinį

Ateinantys metai aktoriaus karjeroje irgi buvo pažymėti puikiais vaidmenimis. Po puikių juostų „Šilti kūnai“ (angl. „Warm Bodies“) ir „Džekas milžinų nugalėtojas“ (angl. „Jack The Giant Killer“) sekė keli itin dideli vaidmenys. 2014-ais metais visame pasaulyje pasirodžiusi bei puikiai kritikų įvertinta juosta „Iksmenai: Praėjusios ateities dienos“ (angl. „X-Men: Days of Future Past“) padėjo aktoriui dar labiau atkreipti dėmesį į save. „Žinote, pirmos dienos filmuojant šią juostą buvo tiesiog neįtikėtinos. Palyginus su ankstesne Iksmenų dalimi, dauguma aktorių buvo nauji. Patį pirmą serijos filmą peržiūrėjau būdamas 11-os metų, tai galima sakyti, kad aš užaugau su šia istorija. Jūs įsivaizduokit – vienais metais vaikas žiūri į Hugh Jackmano Wolverine’ą, o kitais – jau kartu vaidina. Tikrąja to žodžio prasme, pačią pirmą dieną filmuojant scenas kartu aš tiesiog negalėjau tuo patikėti. Reakcija buvo tokia „Ei… Čia.. Wolverine’as!“. Ir taip, ten tikrai buvo jis“, – besijuokdamas portalui „Collider“ pasakojo N. Houltas. „Kitoje scenoje buvo situacija, kuomet jis sugriebė mano ranką. Pats nepajutęs surikau per visą filmavimo aikštelę „Wolverine’as? Jėga“. Šiaip su visais vaidinti buvo puikus jausmas, bet Wolverine’as vistiek išliks legenda“.

Praėjus metams, pasirodė dar viena įspūdinga juosta kartu su N. Houltu priešakyje. Filmas „Pašėlęs Maksas: Įtūžio kelias“ (angl. „Mad Max: Fury Road“) dar labiau padėjo aktoriui įtvirtinti savo vardą Holivudo perspektyviausiųjų gretose. „Aš vis dar taip pat nemėgstu dalinti interviu“, – besijuokdamas pokalbį su „Hunger TV“ pradėjo aktorius. „Tačiau sulig kiekvienu nauju – juos duoti vis lengviau. Šiaip kalbant apie filmavimą, tai septynis mėnesius pragyventi dykumoje yra gan sunku. Jūs tik įsivaizduokit – puikus režisierius, nuostabus pagrindinių aktorių tandemas, tarp kurių įstabaus grožio aktorė ir daugybė automobilių. Taip taip, ir jie visi dūžta. Čia gi kiekvieno jauno berniuko svajonė“.

Šį savaitgalį į kino teatrus atkeliauja naujausia kriminalinė komedija su N. Houltu „Nužudyti savo draugus“. „Vieną dieną aš tiesiog norėjau sau ramiai praleisti dieną Hyde’o parke ir netikėtai prie manęs priėjo vyras, prisistatęs prodiuseriu Gregoru Cameronu. Žinoma, aš neturėjau nė menkiausio supratimo, kas jis toks buvo ir Gregoras man tiesiog įteikė scenarijų. Aš tikrai buvau skeptiškas šia mintimi, nes dažnai sulaukiu žmonių prisistatymų, kurie teigia jog turi puikų scenarijų. Tačiau netrukus su manimi susisiekė ir paskirtas režisierius Owenas Harrisas su siūlymu vaidinti juostoje. Tuomet pirmąkart perskaičiau ir scenarijų, ir knygą bei pagalvojau, kad man tiesiog būtina suvaidinti šį vaikiną. O šiaip vaidmuo buvo ganėtinai sunkokas. Šis vaikinas yra anti herojus, darantis blogus dalykus, tačiau kartais ir tokį personažą suvaidinti yra įdomu“, – pasakojo aktorius.

Žvelgiant į ateitį, galima tik pasidžiaugti itin šviesia aktoriaus ateitimi. Kitais metais turi pasirodyti penki aktoriaus filmai, tarp kurių, be abejo, žinomiausias yra „Iksmenai: Apokalipsė“ (angl. „X-Men: Apocalypse“).

Kviečiame susipažinti su naujausia perspektyvaus brito juosta „Nužudyti savo draugus“:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles