K. Reevesas: „Sunkiausia būnant aktoriumi ir režisieriumi yra nematyti per ekraną, ką tu išties vaidini“

Prieš kiek daugiau nei trisdešimt metų karjerą pradėjęs Keanu Reevesas grįžta į didžiuosius kino ekranus. Režisieriaus Eli Roth ir seksualių gražuolių apsuptas aktorius pristato dar vieną kvapą gniaužiantį trilerį „Tuk tuk“ (angl. „Knock Knock“). Amžiną gyvenimą gyvenantis aktorius toliau sėkmingai atgaivina savo karjerą, todėl drąsiai skelbiame – šio vakaro žvaigždė, aktorius bei režisierius Keanu Reevesas.

Keanu Charlesas Reevesas Libane gimė 1964 metais. K. Reeveso tėtis turėjo kiniečių bei havajiečių šaknų, todėl suteikė sūnui gan neįprastą Keanu vardą, kurį išvertus iš havajų į lietuvių kalbą, reiškia „gaivus vėjas tarp kalnų“. Nuo pat mažų aktoriaus dienų, jis prisimena amžinus kivirčus tarp tėvų, todėl jiems išsiskyrus, K. Reevesas su mama ir seserimi persikraustė gyventi į Niujorką, tačiau jau netrukus išskrido į Torontą. Daugeliui turbūt ne paslaptis, kad Kanadą garsina apdovanojimai ledo ritulio sporto šakoje, todėl ir aktorius jautė didžiulį azartą žaisti šį žaidimą, tačiau netrukus K. Reevesas visgi nusprendė išbandyti save aktorystėje. Pirmiausia aktorius save išbandė vaidindamas serialuose, tačiau didžiuoju debiutu aktoriaus karjeroje vadinamas vaidmuo 1985 metų juostoje „Vienu žingsniu atgal“ (angl. „One Step Away“).

Aktorius K. Reevesas savo meninius sugebėjimus atskleidė ne tik kine, tačiau ir visai kitame žanre – muzikoje. Ankstyvais 1990 metais aktorius įkūrė alternatyvaus roko grupę „Dogstar“, kurioje grojo boso gitara. Dešimtmetį gyvavusi grupė išleido du albumus ir ilgą laiką juos buvo galima išgirsti radijų topuose. Kolektyvui išsiskyrus aktorius ir muzikantas suvokė savo aistrą ir muzikai, todėl įkūrė naują grupę „Becky“, kurioje išgrojo tik metus.

Iki pripažinto aktoriaus titulo K. Reevesas ėjo sunkiu taku – netrukus sekė dar keli smulkesni aktoriaus vaidmenys. Daugumai itin patiko 1990 sukurtas animacinis serialas „Bilo ir Tedo neįtikėtini nuotykiai“ (angl. „Bill and Ted’s Excellent Adventures“) bei kitais metais pasirodžiusi animacijos ekranizacija didžiajame ekrane „Bilo ir Tedo naujieji nuotykiai“ (angl. „Bill and Ted’s Bogus Journey“). Nuo pat karjerystės pradžios kritikai nepaliaujamai peikė aktoriaus pasirenkamas juostas vaidybai, tačiau kartu reikia pastebėti, kad K. Reevesas savo suvaidintų juostų sąraše turi ne tik meno persmelktų filmų, tačiau ir veiksmo bei fantastikos juostų. Nuo 1991 iki 1997 metų aktorius suvaidino Franciso Fordo Coppola’os adaptuotoje „Drakuloje“ (angl. „Dracula“), pirmoje „Greičio“ (angl. „Speed“) dalyje bei daugelio vis dar pamėgtame „Velnio advokate“ (angl. „Devil’s Advocate“) kartu su Alu Pacino bei Charlize Theron. Žurnalistų paklaustas, ką aktorius galvoja apie savo vaidmenį juostoje, aktorius nedaugžodžiavo: „Juosta yra kitokia, nei dauguma šiais laikais pasirodžiusių filmų. Vaidindamas šioje juostoje turėjau peržengti tam tikras moralės normas. Norėdamas tinkamai pasiruošti vaidmeniui turėjau sudalyvauti ir tikruose teismo posėdžiuose, bendrauti su ginamaisiais advokatais ir suprasti, kas iš tiesų verda jų galvose“.

Aktorius K. Reevesas filme „Matrica“ (angl. „The Matrix“)
Aktorius K. Reevesas filme „Matrica“ (angl. „The Matrix“)

K. Reevesas iki 1999 metų jau buvo suvaidinęs daugelį įtikamų vaidmenų, tačiau tikru aktoriaus proveržiu į elitą vadinama „Matrica“ (angl. „The Matrix“). Juosta tapo tikru fenomenu visame pasaulyje, o aktorių mūšių scenos bei specialieji efektai iki šiol vadinami tų laikų momentais, kuomet kino studijos pasiekė lūžio tašką kūryboje. 2003 metais „Matrica“ sugrįžo į didžiuosius kino ekranus su antrąja ir trečiąja dalimis. Kino studijos galėjo tiesiog paploti patys sau už keturių metų delsimą – antroji dalis, „Matrica: Perkrauta“ (angl. „The Matrix Reloaded“), savo pelningumu sumušė ir pirmosios dalies rekordą. „Pirmąkart susitikus su režisieriais Andy ir Lana Wachowskiais bei jiems pristačius scenarijų, prisipažinsiu – pasimečiau. Kai jie man pristatė visas tas realijas ir kaip čia persipina religijos dar labiau pasimečiau. Tačiau pamačius pirmus eskizus, pavyzdžiui, tą sulėtintos kulkos momentą – aš apstulbau. Tai neabejotinai yra kitokia juosta, kuri įkvėps daugelį“, – 1999 metais pasakojo K. Reevesas. Prieš kelis metus „Entertainment weekly“ žurnalistų paklaustas, kodėl kitos dalys nebuvo šiltai priimtos kritikų, aktorius nustebo: „Nebuvo? Nesutinku. Manau, kad juostos buvo tiesiog priimtos skirtingai. Prisiminkim tuos pačius 1999 metus, kuomet išėjo pirmoji dalis. Gi kol juosta buvo suprasta ir pamėgta irgi praėjo šiek tiek laiko. Tai yra visiškai skirtingo žanro filmai, negu galime pamatyti šiais laikais. Galbūt juosta kritikų ir nebuvo priimta geriausiai, tačiau ir dabar išgirstu, kaip žmonės sako, jog peržiūri antrą dalį ir patvirtina, kad „taip, juosta tikrai gera“. Užtrunka, kol žmonės pamėgsta kitokį kultą“.

Aktorius niekuomet nevengė suvaidinti ir kitų žanrų juostose. 2000 metais pasirodė mistinė drama „Dovana“ (angl. „The Gift“), o žvaigždei talkino tokie aktoriai kaip Cate Blanchett ir Katie Holmes, 2003 metais pasirodžiusi romantinė komedija „Mylėti(s) smagu“ (angl. „Something’s Gotta Give“), o 2005 – žmonėms žinomas siaubo trileris „Konstantinas“ (angl. „Constantine“).

2013 metais K. Reevesas nusprendė save išbandyti ir kitame amplua – režisieriaus vaidmenyje filme „Tai Či Meistras“ (angl. „Man of Tai Chi“), kur aktorius kartu suvaidino ir pagrindinį vaidmenį. „Manau, kad man buvo pats tas laikas išbandyti kažką naujo ir pasižiūrėti į vaidybą ir pačius filmus iš kiek kitos prizmės. Jaučiau, kad juosta kinematografiškai manyje nekūrė jokių taisyklių ir galėjau būti tokiu žmogumi, kokiu išties noriu būti. Išbandžiau daugybę juostos variantų su operatoriumi, tačiau dažnai išgirsdavau žmonių nuomones, kad į filmą žiūriu labai subjektyviai ir šioje vietoje vėlgi turėjau keistis. Kaip juostos režisierius aš buvau tikrai labai sukalbamas ir stengiausi domėtis, kaip jaučiasi kiti komandos nariai. Pati pirma diena filmavimo aikštelėje, be abejo, buvo pati sunkiausia, nes niekada nesu režisavęs juostos. Aktorius yra atsakingas už vaidybą, o šįkart aš buvau atsakingas ir už režisūrą, todėl tai nebuvo labai jauku, bet galutiniu rezultatu aš esu daugiau nei patenkintas“, – prisiminė K. Reevesas. Žurnalistų paklaustas, kas buvo sunkiausia pirmą dieną, aktorius atsakė: „Be abejonės – bandymas vienu užpakaliu užimti dvi kėdes. Įsivaizduokit situaciją, kai tu vaidini ir kartu bandai suvokti, kuris filmavimo kampas yra tinkamiausias. Neretai vienu metu tekdavo bandyti ir dvi skirtingas kepures, bet laikui bėgant su komanda susidirbome ir juosta pavyko. Ar norėsiu kartoti ir būti režisieriaus kėdėjė? Tikrai taip“!

Aktorius K. Reevesas filme „John Wick“ (angl. „John Wick“)
Aktorius K. Reevesas filme „John Wick“ (angl. „John Wick“)

Kovos menų užvaldytas K. Reevesas nesustojo kurti juostų šia tematika ir 2013 metais pasirodė filme „47 Roninai“ (angl. „47 Ronin“), o kitais metais kritikų išliaupsintoje juostoje „John Wick“ (angl. „John Wick“) kartu su Willem Dafoe bei Johnu Leguizamo. Žurnalistų paklausus, ar paskutinieji trys aktoriaus filmai yra beveik kaip trilogija apie vienišus karius, aktorius leido suprasti, kad tai įvyko visai netyčia: „Visi trys personažai yra izoliuoti nuo pasaulio, manipuliacijų bei su keistomis praeitimis. Buvo įdomu suvaidinti visus vaidmenis, tačiau tai tikrai nebuvo kurta specialiai. Perskaičius scenarijų aš negalėjau atsisakyti suvaidinti ir čia. Manau, jau ir jūs patys matėte vien ko vertos yra mūšių scenos“.

Labai dažnai vyrai tiesiog svajoja apie lovos reikalus su dvejomis moterimis, tačiau aktoriui Keanu Reevesui juostoje „Tuk Tuk“ šis eksperimentas „kiek nepavyko“. Režisierius Oli Roth užsimena, kad šiuo metu pasirinkti aktorių Keanu Reevesą pagrindiniam vaidmeniui yra pats geriausias momentas: „K. Reevesas šiuo metu išgyvena aktorinį sugrįžimą. Prieš metus pasirodžiusi jo juosta apie „Johną Wicką“ yra tiesiog stulbinanti, o ir šiame filme aktorius ir vėl atsiskleidė. Keanu yra kino žvaigždė nuo pat 80-ųjų, todėl kartu aplanko geras jausmas, kai tavo filme vaidina aukšto kalibro žvaigždė“. „Indiewire“ žurnalistų paklaustas, kodėl režisierius pasirinkto būtent šį aktorių, Oli Roth atsakė, jog viskas slypi skonių sutapime: „2013 metais aktorius debiutavo režisūroje su juosta „Tai Či Meistras“, o prieš metus aš pats užbaigiau juostą „Žmogus su plieniniais kumščiais“ (angl. „The Man with the Iron Fists“). Viskas paprasta – abu filmai yra panašios tematikos ir mes abu esam panašios stilistikos gerbėjai. Šiaip yra keista matyti, kaip visų žinomi ir gerbiami aktoriai turi save reabilituoti. Prisiminkime Matthew McConaughey, kuris ilgainiui metė vaidybą banaliose komedijose ir suvaidino „Dalaso klube“ (angl. „Dallas Buyers Club“) ir „Tikrame detektyve“ (angl. „True Detective“). M. McConaughey per trumpą laiką grįžo į visų mėgstamų aktorių ratą, tai dabar tas yra pastebima ir su K. Reevesu, tik kad jam bus sunkiau. Ne visi žmonės mėgsta nepriklausomą kiną ir tik jam pačiam tai yra didžiulis iššūkis“.

Pats K. Reevesas savo vaidmens juostoje nesureikšmino ir džiaugėsi galėdamas suvaidinti tokį vaidmenį: „Juostą filmavome Santiage ir man tai išties patiko. Čia puikūs žmonės, puiki kūrybinė komanda. Gaila, kad nepavyko labiau pažinti pačio miesto – juk atvažiavau dirbti, tačiau ateity čia tikrai sugrįšiu. O mano juostos personažas yra geras mylintis tėvas, tačiau dviejų seksualių ir pasimetusių merginų buvau negailestingai suvedžiotas. Šis vaidmuo yra neabejotinai kitoks negu aš anksčiau vaidinau. Gal čia tos merginos kaltos? Nežinau, bet tikiuosi, kad tokių situacijų realiame pasaulyje nėra“. „Indiewire“ žurnalisto paklaustas, kaip vertina režisieriaus darbą, aktorius atsiliepė gerais žodžiais: „Aš mėgstu Eli Roth, kaip režisierių. Pirmąkart pamatęs scenarijų aš nudžiugau ir sutikau vaidinti, vaidmuo yra įdomus, o kartu norėjau nutolti nuo vaidmens filme „John Wick“, kuomet herojus jau yra auka“.

Aktorius K. Reevesas filme „Tuk tuk“ (angl. „Knock Knock“)
Aktorius K. Reevesas filme „Tuk tuk“ (angl. „Knock Knock“)

Ir jeigu per pastaruosius penkis metus K. Reevesas savo gerbėjams leido pasidžiaugti tik šešiuose filmuose, tai per ateinančius kelis metus aktorius planuoja pristatyti dar naujas šešias juostas. Iš visų planuojamų pristatyti juostų įdomiausiai atrodo 2016 metais planuojama pristatyti romantinė komedija kartu su Jimu Carrey ir Jasonu Momoa filme dar neturinčiame tikrojo pavadinimo „Bloga partija“ (angl. „The Bad Batch“). Gerbėjai taip pat gali džiūgauti – kino studija jau patvirtino, kad sugrįš ir antroji „Johno Wicko“ dalis, tiesa, dar neaišku, ar joje suvaidins pagrindinis aktorius Keanu Reevesas. „Norime būti tikri, kad turėsime puikią istoriją ir aktorių, kurį visi mylėtų. Tuomet mes aktorius jau patys aprengsime ir sukursime nuostabią juostą – aš tuo net neabejoju. Tikimės, kad prie antros dalies prisijungs ir Keanu Reevesas. Aktorius šiuo metu išgyvena sugrįžimą į tikrąjį aktorinį kelią ir žinome, kad būtent jis filme suvaidins nepriekaištingai“ , – įspūdžiais apie patvirtintą antrą „Johno Wicko“ dalį dalinosi juostos režisierius Davidas Leitchas.

Aktorius taip pat yra ir užkietėjęs motociklininkas. 2011 metais aktorius ir dizaineris Gardas Hollingeris kartu pradėjo nuosavą verslą – kurti savo vardinius motociklus, kurių pripažinimas Amerikoje jaučiamas jau dabar. „Senai norėjau turėti savo asmeninį vardinį motociklą ir sutikus Gardą – man tas pavyko! Dabar kartu džiaugiamės galėdami pristatyti ir savo kolekciją, o jau kas norės – tas įsigys. Mums svarbu, kad patiems patinka važinėtis tuo, ką sukūrėme“.

Holivude yra vos keletas aktorių, kurie yra tokie pat dosnūs, kaip K. Reevesas. Gydytojams paskelbus negailestingos ligos leukemijos diagnozę seseriai, aktorius buvo pirmasis atėjęs jai į pagalbą finansiškai. Aktorius netgi įkūrė paramos fondą žmonėms, prašantiems finansinės pagalbos pasveikti nuo pavojingos ligos. Padėjęs savo seseriai finansiškai, aktorius nesustojo remti ne tik paprastų piliečių ar dosniai dalyvauti akcijose, tačiau ir aukojasi vardan kino gerovės. K. Reevesas sutiko atsisakyti „Matricos“ filmavimo laikais net 80 milijonų savo atlyginimo bei tam tikros dalies juostose „Atsarginiai“ (angl. „The Replacements“) ir „Velnio advokate“. Ir viskas tik dėl to, jog aktorius norėjo suvaidinti su kitais žinomais žmonėmis, kaip kad Gene Hackman bei Alu Pacino. „Pinigai mano gyvenime yra paskutinėje vietoje, apie ką aš galvoju. Su dabartinėmis santaupomis galėčiau gyventi dar bent kelis šimtus metų, o dabar džiaugiuosi, galėdamas padėti skurstantiems“.

Šį savaitgalį į kino teatrus atkeliauja naujausia aktoriaus K. Reeveso juosta „Tuk Tuk“. Filmas jau dabar yra pakankamai teigiamai įvertintas kritikų, todėl rudeniui prasidėjus, kviečiame susipažinti su juostos anonsu:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles