20 metų trukusi kelionė atneša animaciją „Drąsusis Mozlis“ į didįjį kino ekraną

Po 20-imties metų rašymo, piešimo, įgarsinimo ir tobulinimo, režisieriaus Kirby Atkinso aistros projektas, nuotykių animacija visai šeimai „Drąsusis Mozlis“ (angl. „Mosley“), pagaliau pasirodys kinuose prieš mėgstamiausias metų šventes Šv. Kalėdas.

Animacija „Drąsusis Mozlis“ pasakoja apie keistoje ir nepažįstamoje šalyje gyvenančią dar keistesnių padarų – asiliadramblių (pusiau asilų, pusiau dramblių) šeimą, kuri pluša aršaus ūkininko, vardu Simonas, ūkyje. Vieną naktį šeimos tėtis, drąsusis Mozlis kartu su sūnumi Ru aptinka olą su senoviniais piešiniais, kurie primena stovinčius asiliadramblius. Šis netikėtas atradimas paskatina Mozlį ieškoti informacijos apie tai, kas nutiko jo protėviams.

Vaizdo klipas: https://www.youtube.com/watch?v=PbgfDIWwZFw&feature=emb_title

Animacinė kino juosta „Drąsusis Mozlis“, Naujosios Zelandijos ir Kinijos bendras projektas, yra anomalija animacinių filmų pasaulyje. Čia nėra nei erzinančių dainų, nei nereikalingų plepalų ar įkyrių personažų. Tai tylus, nuoširdus ir dramatiškas filmas (žinoma, su komedijos elementais), kuris nagrinėja nesenstančias tolerancijos, šeimos ir tikrojo savęs atradimo temas.

Visai neseniai, filmo režisierius K. Atkinsas pasidalijo vaizdo klipu, kuriame galima išvysti netrukus kinuose pasirodysiančio animacinio filmo užkulisius.

Vaizdo klipas: https://www.youtube.com/watch?v=myMCyAdkCbY&feature=emb_title

Nesenstanti filmo istorija, orientuota į tėvo ir sūnaus porą, atsiskleidžia, kai priespaudoje gyvenantys gyvūnai, norėdami nusimesti jiems užmestą jungą, ryžtasi pavojingai kelionei ieškoti pasakiškojo protėvių miesto.

Kompiuterinėmis technologijomis sukurta pasaka yra labai asmeniška istorija, kuri režisieriaus K. Atkinso kartu su tarptautine menininkų komanda buvo vystoma paskutinius du dešimtmečius.

„Aš turėjau keletą istorijų, kurios man patiko, bet visą gyvenimą esu toks – darau gerai arba visai nedarau. „Drąsusis Mozlis“ buvo vienas iš tokių projektų. Aš pradėjau rašyti „Drąsusiojo Mozlio“ scenarijų po to, kai 1997-ais metais gimė mano dukra. Tada aš pradėjau tobulinti siužetą ir dėlioti sceną po scenos ir taip visą filmą. Aš tiesiog tęsiau darbą, nes buvau taip įsitraukęs į tai, ką kuriu.“ – sako rašytojas ir režisierius K. Atkinsas, paklaustas apie Mozlio istorijos kilmę.

„Dirbdamas su animacijos studijomis iš viso užtrukau trejus metus Naujojoje Zelandijoje ir dar penkerius Kinijoje. Komanda buvo tiesiog fantastiška, nes tai buvo filmas, kuriuo jie tikėjo ir norėjo, kad pasirodytų kinuose visame pasaulyje.“ – teigia režisierius.

„Galų gale tai yra itin svarbi istorija. Animacija buvo tik priemonė jai atskleisti.“ – mano K. Atkinsas.

Lietuviškai dubliuota nuotykių animacija visai šeimai „Drąsusis Mozlis“ kinuose nuo gruodžio 13 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles