10 puikių filmų, kurie buvo nubaubti Kanų kino festivalyje

10 puikių filmų, kurie buvo nubaubti Kanų kino festivalyje

Kanų kino festivalis žinomas ne tik dėl to, kad yra vienas prestižiškiausių kino renginių pasaulyje, sutraukiantis visų filmų gerbėjų ir kino industrijos narių dėmesį. Jis žinomas ir dėl to, kad publika čia labai aiškiai parodo, ar filmas jai patiko. Jeigu juosta žiūrovus sužavi, tai sulaukiame 15-20 minučių ovacijų atsistojus. O kas būna, jeigu kino salėje sėdėjusiems žiūrovams filmas nepatiko? Jis būna nubaubtas arba nušvilptas. „Esquire“ sudarė dešimties filmų sąrašą, kurie nors ir buvo palankiai sutikti kritikų ir žiūrovų visame pasaulyje, Kanuose buvo palydėti švilpimu ar baubimu.

„Marija Antuanetė“ (angl. „Marie Antoinette“) 2006 m., rež. Sofia Coppola

marija-antuanete-columbia-51f165a8c9b4e

Filmas, pasakojantis apie Prancūzijos karalienės gyvenimą ir tragišką baigtį, kai kurių buvo mylimas, kai kurių buvo stipriai kritikuojamas. Kanų publika ryškiai išreiškė savo nuomonę apie juostą, kai po premjeros ji buvo nubaubta.

„Laukinė širdis“ (angl. „Wild at Heart“) 1990 m., rež. Davidas Lynchas

mv5bmtczotg5mdcwm15bml5banbnxkftztgwmjk2nju5mte-_v1_

Šį Davido Lyncho žiaurų, bet nuostabų filmą mylėjo tikrai ne visi. Bet pirmą bandomąją peržiūrą iš salės išėjo 80 žmonių, per kitą – 100. Tačiau vėliau juosta prisibeldė į žiūrovų ir kritikų širdis. Ir nors filmas tais metais Kanų festivalyje laimėjo „Auksinę palmės šakelę“, viena peržiūra, kuomet dalis žiūrovų nušvilpė filmą, patvirtino tą faktą, kad ne visi kinomanai palankiai žiūri į šį kūrinį.

„Taksi vairuotojas“ (angl. „Taxi Driver“) 1976 m., rež. Martinas Scorsese

0002131-1920x1080

Sunku dabar įsivaizduoti, kaip šį šedevrą galėtų kas nors nubaubti. Tačiau čia nutiko ta pati situacija, kaip ir su „Laukine širdimi“. Nors juosta laimėjo pagrindinį festivalio prizą, smurtas ir filme rodomi žiaurumai nepatiko daliai žiūrovų ir jie ganėtinai aiškiai pademonstravo savo nepasitenkinimą.

„Gyvenimo medis“ (angl. „The Tree of Life) 2011 m., rež. Terrence‘as Malickas

tree-of-life

Tęsiame istoriją apie nubaubtus „Auksinės palmės šakelės“ laimėtojus. Egzistencinis epas buvo ypatingai šiltai sutiktas Kanuose, tačiau atsirado maža, tačiau labai balsinga žmonių grupė, kuri išreiškė savo nepasitenkinimą filmo pabaigoje. Vis tik, „baubėjų“ balsai paskendo gausiose ovacijose.

„Nuotykis“ (it. „L’Avventura) 1960 m., rež. Michelangelo Antonioni

lavventura

Šis filmas laikomas tikru šedevru, tačiau per pirmąją peržiūrą Kanuose jis buvo sutiktas ypatingai nepalankiai. Publika taip smarkiai nubaubė filmą, kad susigėdęs režisierius Michelangelo Antonioni kartu su aktoriais bėgte išbėgo iš kino teatro. Tačiau tų metų festivalis „Nuotykiui“ tikrai nebuvo prastas, nes vėliau filmo kūrėjai namo išsivežė „Žiuri prizą“.

„Antikristas“ (angl. „Antichrist“) 2009 m., Larsas von Trieras

antichrist_1000_420_90_c1

Režisierius turėjo numanyti, kad šis jo filmas susilauks prieštaringų nuomonių. Tačiau tikriausiai net pats L. Von Trieras nesitikėjo, kad Kanų publika ne tik nubaubs filmą po peržiūros, bet švilps ir pačio filmo metu. „Antikristas“ ir vėliau susilaukė prieštaringų nuomonių, tačiau buvo pamėgtas dalies kritikų ir kino mylėtojų.

„Bulvarinis skaitalas“ (angl. „Pulp Fiction) 1994 m., rež. Quentinas Tarantino

pulp-fiction-duo

Įdomu tai, kad filmas buvo nubaubtas ne po seanso. Nepasitenkinimas buvo išreikštas tada, kai juosta laimėjo „Auksinę palmės šakelę“. Daliai žiūrovų, kurie sirgo už Krzysztofo Kieślowskio „Trys spalvos: Raudona“ (pranc. „Trois couleurs: Rouge“), to jau buvo per daug.

„Tvin Pyksas: ugnie, sek paskui mane“ (angl. Twin Peaks: Fire Walk With Me) 1992 m., rež. Davidas Lynchas

bgyusx5ltstlbyaq0ow1drde7k6

Antrasis Davido Lyncho filmas sąraše. Serialo „Tvin Pyksas“ priešistorė yra keistokas filmas, tačiau yra mėgiamas nemažos dalies kinomanų. Vis tik tą vakarą, kai jis buvo rodomas Kanuose, tokių žmonių ten nebuvo ir Davidas Lynchas gavo dar vieną dozę baubimo. Tokią, kokios garsūs ir pripažinti režisieriai daugiau niekur negaus, tik Kanuose.

„Avarija“ (angl. „Crash“) 1996 m., rež. Davidas Cronenbergas

mv5bmtg4mjy2mzu0n15bml5banbnxkftztcwmtq2nzi0na-_v1_sy1000_cr0015421000_al_

Juosta, pasakojanti apie žmones, kurie patiria seksualinį pasitenkinimą nuo automobilių avarijų. Ir nors kai kurie tvirtina, kad tai geriausias Davido Cronenbergo darbas, tai nesustabdė publikos nuo baubimo po filmo seanso.

„Negarbingi šunsnukiai“ (angl. „Inglourious Basterds“) 2009 m., rež. Quentinas Tarantino

960

Sąrašą užbaigia dar vienas Q. Tarantino darbas. Nėra aišku, kiek baubimo jis susilaukė per pirmą savo parodymą Kanuose, tačiau tuo metu spauda apie tai rašė nemažai. Žinoma tai, kad tais metais šis filmas susilaukė daugiau gūžčiojimo pečiais nei susižavėjimo pilnų šūksnių. Kanams filmas nepatiko, tačiau vėliau jis susilaukė milžiniškos sėkmės ir yra vadinamas vienu iš Q. Tarantino šedevrų.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles