Pasaulinės savaitgalio filmų pajamos (12.26 – 12.28)

Priartėjome prie paskutinio ne tik gruodžio, bet ir visų metų kino savaitgalio, kai kino ekranuose karaliauja šventiniai ir visai šeimai skirti filmai, o taip pat realūs pretendentai į Oskarus, kurie jau dabar pradeda savo šlovingą kelią į žiūrovų širdis. Kino studijos irgi džiaugiasi, nes jų pelno šaltiniai neša beveik dvigubai daugiau pinigų nei praeitomis savaitėmis. Praėjusio savaitgalio pasaulio filmų Top 10 atrodo taip:

„Hobitas: Penkių armijų mūšis“ (angl. „The Hobbit: Battle of the Five Armies“) – trečią savaitgalį iš eilės nenugalima tampa finalinė dalis apie kelionę po Viduržemį su visų pamiltais herojais. Filmas studijai „Warner Bros.“ atneša 89,2 milijonus dolerių iš 62 šalių. Juostai pavyksta perkopti 400 milijonų pasaulinių pajamų barjerą su Australija priešaky, kurioje ką tik startavo šis didingas epas, atnešęs 10 milijonų dolerių starte. Bendrai filmai turi jau 573,6 milijonus dolerių ir dar premjeras Kinijoje bei Argentinoje. Apie milijardą kol kas kalbėti dar anksti, tačiau jeigu ir toliau bus panašus tempas, trečioji „Hobito“ dalis turi nemažus šansus perkopti šį psichologiškai svarbų barjerą.

„Egzodas. Dievai ir karaliai“ (angl. „Exodus: Gods and Kings“) – į antrąją vietą užsiropštė naujausias sero Ridley‘io Scotto filmas, paremtas Biblijos motyvais. Filmas šį kartą susišlavė 31 milijoną dolerių. Juosta gali pasigirti antru studijos „Fox“ per visą jo istorija atidarymu Brazilijoje (6,7 mln.) iš 901 ekranų. Šiuo metu 140 milijonų kainavęs filmas turi 149,5 milijonus dolerių savo sąskaitoje. Jo laukia dar kelios premjeros, tarp kurių ir Rusijos kino rinka. Ateinantį savaitgalį filmas gali peržengti 200 milijonų dolerių slenkstį.

„Naktis muziejuje. Kapo paslaptis“ (angl. „Night at Museum: Secret of the Tomb“) – 30,3 milijonais dolerių papildė savo sąskaitas finalinė S. Levy‘io režisuota dalis apie naktinį sargą Larį ir jo nuotykius muziejuje. Puikus startas Meksikoje šiam filmui atnešė net 5,8 milijonus dolerių iš 2061 ekranų, Malaizijoje juosta užsidirbo 3,1 milijono dolerių, o Australija jai skyrė 2,8 mln. dolerių starte. Bendrai juosta turi jau 103 milijonus dolerių bendrų pajamų.

„Galingasis 6“ (angl. „Big Hero 6“) – gana gerai reikalai pradėjo klostytis naujausiam studijos „Disney“ projektui apie netipinius superdidvyrius. Filmukas atnešė 24,7 milijonus savo kūrėjams. Juosta puikiai startavo Australijoje (3,2 mln.) ir Brazilijoje (2,8 mln.). Kol kas daugiausiai iš tarptautinių vandenų filmui atnešė Rusija (20 mln.) ir Japonija (17,2 mln.). Juosta jau turi 321 milijonus dolerių bendrų pajamų.

„Madagaskaro pingvinai“ (angl. „Penguins of Madagascar“) – pingvinų ketveriukė papildė savo sąskaitas dar 16,1 milijonų dolerių iš 43 teritorijų. Bendrai animacinis studijos „Fox“ projektas užsidirbo 231,6 milijonus. Deja, bet to nepakanka, kad bent jau atpirktų produkcijos išlaidas, kurios kainavo 132 milijonus dolerių.

„Bado žaidynės: Strazdas giesmininkas. 1 dalis“ (angl. „The Hunger Games: Mockingjay – Part 1“) – 80 šalių vis dar rodoma trečioji „Bado žaidynių“ dalis atnešė 7,9 milijonus dolerių. Bendrai jau baigiantis savo pasaulines gastroles filmas užsidirbo 669,8 milijonus dolerių. Filmo dar laukia Kinijos teritorija, kurioje pagal tam tikrus šaltinius filmas gali užsidirbti daugiau nei 50 milijonų dolerių.

„Dingusi“ (angl. „Gone Girl) – priartėjo prie 200 milijonų pasaulinių pajamų ribos naujausias Davido Fincherio filmas. Filmas šį kartą užsidirbo 4,3 mln. dolerių iš 6 šalių ir padidino savo pajamas iki 191 milijono. Bendrai, įskaitant ir Šiaurės Ameriką, filmas jau turi 357 milijonus dolerių. Išties puikus rezultatas 61 milijoną kainavusiam trileriui.

„Nepalūžęs“ (angl. „Unbroken“) – pradeda savo kelionę po pasaulio kino rinkas antras režisūrinis Angelinos Jolie projektas. Karinis filmas per debiutinį savaitgalį susišlavė 2,9 milijonus dolerių iš 2 teritorijų. Bendrai filmas turi 47,3 milijonus dolerių. Išties puikus rezultatas, kuris žada juostai ilgą gyvavimą ir, matyt, 200 milijonų, ar net daugiau bendrų pajamų. Ateinantį savaitgalį juosta praplės savo rodymą dar 15 šalių.

„Gilyn į mišką“ (angl. „Into the Woods“) – dar vienas Robo Marshallo miuziklas, pretenduojantis į Auksinius Gaublius ir, matyt, į Oskarus, startavo 3 tarptautinėse teritorijose ir užsidirbo 2,5 milijono. Bendrai studijos „Disney“ filmas jau turi 48,8 milijonus ir ateinantį savaitgalį padvigubins savo pajamas su startais tokiose šalyse kaip Slovenija, Vengrija, Graikija, Portugalija ir Pietų Afrikos Respublika.

„Kaip atsikratyti boso 2“ (angl. „Horrible Bosses“) – priartėjo prie savo finišo tiesiosios antroji chuliganiškos komedijos apie tris draugus, norinčius nužudyti savo bosus, dalis. Filmas užsidirbo 1,5 milijono dolerių iš 14 teritorijų ir dabar turi 88,4 milijonus bendrų pajamų. Studijai toks rezultatas yra visiškai nepatenkinamas.

Ką gi, štai ir viskas šiais metais. Artėjantis savaitgalis atneš vos kelias lokalias premjeras, kaip „Moteris juodais drabužiais 2: mirties angelas“ (angl. „The Woman in Black 2: Andel of Death“), ir jau nuo sausio 9 dienos prasidės naujų filmų bumas visame pasaulyje.

Šaltinis: boxoffice.com

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles