Kino portalas „BuvauKine“ pristato laukiamiausius 2015 metų filmus

Kino portalas „BuvauKine“ pristato laukiamiausius 2015 metų filmus

Baigiantis 2014-iesiems norom nenorom akys krypsta į tai, ką kitais metais mums žada kino kūrėjai. Akivaizdu, kad dabar dar tikrai neaiškūs visi projektai, ypatingai tie, kurie pretenduos jau į kitų metų Oskarų statulėles. Dažniausiai šios žinios mus pasiekia jau įpusėjus metams. Nepaisant to, jau dabar aiškūs didieji projektai, kurie džiugins visus kino mėgėjus didžiuosiuose ekranuose.

2014-ais metais kino teatruose pasirodė per 160 Holivudo filmų, taip pat dar begalė Europos kino pavyzdžių, kurie daugiausiai buvo rodomi kino festivaliuose. BuvauKine komanda tikisi, kad ir kitais metais galėsime maloniai leisti valandas kino salėse ir gėrėtis pačiais geriausiais darbais. Suprantama, neišvengsime ir bukų ar visiškai nevertingų filmų, kurie vers jaustis pigiai ir gailėtis išleistų eurų, bet teliks laukti tikrai gerų darbų, kurie atpirks visas šias kančias. Taip pat norisi tikėti, kad jau dabar atsigaunantis Lietuvos kinas pristatys dar daugiau kokybiškų filmų, kurie ne siutins, o ir džiugins. Lauksime daugiau „Lošėjų“, „Pakeliui“ ir „Šventų karvių“.

Naujųjų išvakarėse visi BuvauKine komandos nariai nusprendė pasidalyti filmais, kurių labiausiai laukia 2015-aisiais, žalios ožkos metais.

Dario Voitukevez

Paskutiniai keleri kino metai nenuvilia, o tuo labiau, sugeba vien tik stebinti kokybiškais ir daug žadančiais projektais. 2014 metai buvo nuostabūs, nes kas antras filmas leido mėgautis jo peržiūra kine ir namuose. Didelius lūkesčius dedu ir į būsimus 2015-uosius, kuriais pasirodo ne tik nemažai originalių, fantastinių, veiksmo, dramos žanro filmų, bet ir daugybė ilgai lauktų tęsiniu, kaip naujas „Terminatorius“ (angl. „Terminator: Genisys“), finalinė „Greiti ir įsiutę“ (angl. „Furious 7“) dalis, „Keršytojai: Ultrono amžius“ (angl. „The Avengers: Age of Ultron“) ir „Tedis 2“ (angl. „Ted 2“). Taip pat mūsų laukia kino meistrų ir žymių aktorių nauji projektai, kurie taip pat tampa vienais iš svarbiausių kitų metų kino įvykių. Tarp jų N. Blomkampo trečias režisūrinis projektas „Čapis“ (angl. „Chappie“), Ch. Tatumo 2012 m. kino hito tęsinys „Magiškasis Maikas XXL“ bei Matrino Scorseses drama „Tyla“ (angl. „Silence“). Tarp mano kitų metų favoritų atsidūrė net 32 filmai, tačiau pristatau Jums dešimtuką tų, kuriuos laukiu labiausiai ir į kuriuos bėgsiu į kiną tą pačia dieną, kai tik jie pasirodys Lietuvoje. Juokauju, pamatysiu juos anksčiau, nes toks darbas, bet tai tik formalumai. Taigi, mano dešimtukas 2015 m. atrodo taip:

1. „Žvaigždžių karai: jėga nubunda“ (angl. „Star Wars: The Force Awakens“). Kaip ir daugelis pasaulyje, esu vienas iš tų taip vadinamų „geekų“, kurie kiekvienas metais po kelis kartus peržiūri šią legendinę sagą ir su nekantrumu laukia tęsinio, kurio veiksmas prasidės praėjus trisdešimčiai metų po šeštojo epizodo įvykių. Taip pat, filmas laukiamas dėl to, kad būtų galima ir vėl didžiajame ekrane pamatyti pamiltus herojus ir naują istoriją, kuri mus vėl sugražins į kosmosą ir į kovas tarp gėrio ir blogio.

2. „Pagiežingas aštuonetas“ (angl. „Hateful Eight“). Priežastis, kodėl šis filmas atsidūrė antroje vietoje, yra tik viena – kino režisierius Quentinas Tarantino, kuris su kiekvienu filmu sugeba mus džiuginti ne tik puikiais herojais, veiksmu ir subtiliu brutalumu, bet, svarbiausiai, intelektualiais ir įsimintinais, kultiniais tampančiais veikėjų dialogais, galinčiais prajuokinti net ir didžiausią paniurėlį.

3. „Spektras“ (angl. „Spectre“). Galėčiau save priskirstyti prie didelio Džeimso Bondo nuotykių gerbėjo, tačiau prisipažinsiu, jog tik paskutiniai filmai, arba tiksliau tas laikotarpis, kai į franšizę atėjo Danielis Craigas, man kelia didžiausią malonumą nuo peržiūros. Klasikinis Bondo portretas man pernelyg nuobodus, o tai, ką filmuose išdarinėja Danielis Craigas, pagyvina visą filmų seriją ir leidžia su nekantrumu laukti naujos dalies. „Operacija „Skyfall““ (angl. „Skyfall“) tą patvirtino. Vienas geriausių šios istorijos filmų, nors ir sulaukė nemažai kritikos iš žiūrovų.

4. „Taurių riteris“ (angl. „Knight of Cups“). Perfekcionizmo ir subtilių vaizdų meistras, montavimo darbų lėtumo specialistas, režisierius ir scenaristas Terrence‘as Mallickas kitais metais pagaliau pristato ilgai lauktą projektą, kuriame susirinko aibė žymiausių Holivudo žvaigždžių. Mūsų laukia dar vieną filosofinė kelionė po žmonių pasąmonės užkulisius ir egzistencinės tiesios paieškas ekrane.

5. „Everestas“ (angl. „Everest“). Filmas laukiamas dėl dviejų priežasčių – režisieriaus Baltasaro Kormakauro ir vis labiau aktoriniu meistriškumu augančio aktoriaus Jake‘o Gyllenhaalo, kuris neabejotinai gaus Oskaro nominaciją už vieną iš geriausių 2014 metų filmų „Nakties klajūnas“ (angl. „Nightcrawler“). Žinoma, pati istorija irgi gera, ypač kai kalba eina apie tokią teritoriją, kaip kalnai ir išgyvenimo bandymai pavojingiausiose situacijose. Tikiuosi, gausime nuostabią išgyvenimo dramą.

6. „Keršytojai. Ultrono amžius“ (angl. „The Avengers: Age of Ultron“). Pelningiausio 2012 metų filmo tęsinys, kuris savyje apjungia garsiausius „Marvel“ superherojus. Akivaizdu, jog mūsų laukia didingas epas. Žinant, jog su kiekvienu nauju projektu „Marvelas“ tik tobulėja, tai akivaizdu, jog neteks nusivilti šiuo žvaigždžių paradu.

7. „Pamišęs Maksas: Įsiūčio kelias“ (angl. „Mad Max: Fury Road“). Dar 2011 metais sukurtas ir tris metus studijos lentynose dulkėjęs projektas pagaliau atkeliauja į didžiuosius kino ekranus. Skeptiškai žiūrėjau į šį projektą, tačiau pasirodžius pirmam anonsui tapo aišku – tai bus reginys, vertas didžiausių kino salių. Tiek daug efektų, sprogimų, postapokaliptinio fono ir kieto Tomo Hardy‘io mes pagaliau sulauksime 2015 metais.

8. „Prisikėlęs“ (angl. „The Revenant“). Sulaukti dar vieno vesterno, tik šį kartą iš tokio kino meistro kaip Alejandro Gonzaleso Inarritu, išties yra vienas svarbesnių kitų metų kino įvykių. Režisierius keičia depresinių dramų amplua ir pasineria į visiškai kitus žanrus. Juoda komedija „Žmogus-paukštis“ (angl. „Birdman“) pretenduoja tapti bene geriausiu 2014 metų filmu. Na, ir žinoma, nuostabus aktorių kolektyvas, susidedantis iš Leonardo DiCaprio ir Tomo Hardy‘io tikrai neleis nuobodžiauti.

9. „Juodoji masė“ (angl. „Black Mass“). Pasiilgau vienos mėgstamiausių kino temų – gangsterių ir mafijos, todėl naujausias režisieriaus Scotto Cooperio projektas apie legendinį Bostono banditą Vaitą Buldžerą, kurį vaidina pats Johnny‘is Deppas, yra išties laukiamas. Na, ir taip pat norisi pagaliau pamatyti J. Deppo, kaip aktoriaus, atgimimą tikroviškame amplua, nes jau tikrai nusibodo tas jo amžinai grimu išpieštas veidas.

10. „Juros periodo pasaulis“ (angl. „Jurassic World“). Kultinė franšizė sugrįžta, todėl tai šventė visiems dešimtojo dešimtmečio vaikams, kurie jau matyt patys turi savo atžalas. Na, ir didžiausias argumentas – DINOZAURAI! Kaip bus smagu vėl pamatyti šiuos priešistorinius gyvius didžiuosiuose kino ekranuose ir dar trimatėje erdvėje. Na, ir Chrisas Prattas, taip taip, Žvaigždžių lordas irgi pasirodo filme, ir ne bet kokiame vaidmenyje, o pagrindiniame.

Štai tokie filmai mano laukiamiausi kitais metais. Nors prisipažinsiu, laukiu ir „Pimpačkiukų“ (angl. „Minions“), „Rytojaus žemės“ (angl. „Tomorrowland“) ir „Grėsmingo 2“ (angl. Sinister 2“) su „Tūnąs tamsoje 3“ (angl. „Insidious. Chapter 3“) bei naujausio R. Scotto mokslinės fantastikos filmo „Marsietis“ (angl. „the Martian“). Bus daug filmų, bet tikiuos, kad bus daug kokybiško kino, kuris leis džiūgauti sėdint patogioje kino salėje su gera kompanija.

Vainius Eiva

Praėję metai buvo ir džiuginantis ir nuviliantys. Daugybė veiksmo, fantastikos, komedijos žanrų filmų tiesiog šturmavo kino teatrus, bet nuo jų nenusileido ir dramos ar kitokie filmai. Tą norėtųsi išvysti ir būsimaisiais, 2015-aisiais metais. Norisi, kad būtų išlaikyta tradicija ir nebeliktų tik tam tikro žanro metų, kaip buvo iki šiol. Daug maloniau mėgautis kino teikiamais malonumais, kai kine nerodomi vien veiksmo, mokslinės fantastikos filmai ar komedijos. Nepaisant to, dauguma mano tope esančių filmų, visgi, išsilaiko fantastikos žanro ribose.

1. „Keršytojai: Ultrono amžius“ (angl. „The Avengers: Age of Ultron“). Galiu pasakyti tik tiek, kad „Marvel“, nors ir yra visiška pinigų melžėja, sugeba labiausiai džiuginti kino salėse. „Keršytojai“ – unikalus projektas, kuriam diriguoja vienas labiausiai stebinančių šių dienų režisierių Jossas Whedonas, žavintis ne tik savo įdirbiu į humorą, bet ir ypatingai geru atmosferų sukūrimu bet kuriame savo filme ar seriale. Todėl nėra ko stebėtis, kad pirmoji „Keršytojų“ dalis sugebėjo uždirbti 1,5 milijardo dolerių.

2. „Žvaigždžių karai: jėga nubunda“ (angl. „Star Wars: The Force Awakens“). Galbūt nuskambės akiplėšiškai, šventvagiškai ar dar kaip nors, tačiau niekada nelaikiau savęs dideliu „Žvaigždžių karų“ gerbėju ir nesupratau šios masinės psichozės šaknų. Greičiausiai todėl, kad kosmosas niekuomet labai manęs ir nežavėjo. Savaime suprantama, augant mąstymas keičiasi, keičiasi ir požiūris į filmus. Prie laukiamiausiųjų šis filmas prisideda dar ir dėl J. J. Abramso indėlio. Tai yra fantastiškas kūrėjas, pristatęs pirmąsias dvi „Žvaigždžių kelio“ (angl. „Star Trek“) dalis, kurios iš esmės ir pakeitė požiūrį į kosmines odisėjas.

3. „Spektras“ (angl. „Spectre“). Priešingai nei „Žvaigždžių karai“, visi Bondo filmai mane žavėjo nuo pat pirmojo pamatyto slaptojo agento nuotykio. Beveik drąsiai galima teigti, jog Danielis Craigas yra vienas rimčiausių Džeimso Bondo įkūnytojų, todėl nenuostabu, kad priešpaskutinis jo pasirodymas šiame amplua yra labai laukiamas. Taip pat, šį stiprų įspūdį padidina ir tandemas su režisieriumi Samu Mendesu, kurį jau galėjome išvysti puikioje „Operacijoje „Skyfall““.

4. „Pagiežingasis aštuonetas“ (angl. „Hateful Eight“). Nieko nuostabaus, kad kiekvienas tikras kino mėgėjas laukia šio darbo. Ir tam daug priežasčių nereikia. Viską paaiškina du žodžiai – Quentinas Tarantino.

5. „Juros periodo pasaulis“ (angl. „Jurrasic World“). Vaikystės filmas vėl sugrįžta į kino ekranus, o pagrindinį vaidmenį jame atlieka vienas perspektyviausių aktorių Chrisas Prattas, nestokojantis charizmos. Kadangi pačiam teko savomis akimis matyti ir įsiamžinti su šiuo aktoriumi, šiltumo ir paprastumo įspūdis stipriai įsikirto atmintyje ir žavi iki šiol. Na, o puikus pasirodymas „Galaktikos sergėtojuose“ dar labiau prisideda prie šio aktoriaus laukimo naujajame filme.

6. „Pamišęs Maksas: Įsiūčio kelias“ (angl. „Mad Max: Fury Road“). Gal šis filmas ir nebūtų patekęs į šį sąrašą, tačiau nuomonę visiškai pakeitė pirmasis ir antrasis anonsai. Jei kas dar yra nematęs jų – drąsiai rekomenduoju pažiūrėti ir suprasite, kad tai bus dar vienas puikus filmas su Tomu Hardy‘iu. Tai bus išties įspūdingas darbas, kurio nelaukti – neįmanoma.

7. „Skruzdėliukas“ (angl. „Ant-man“). Iš savo patirties galiu pasakyti, kad „Marvel“ nepasišiukšlina pristatydama naujuosius savo visatos veikėjus. Taip buvo su „Galaktikos sergėtojais“, taip, garantuotai, bus ir su „Skruzdėliuku“. Gaila, kad projekte nebeliko Edgaro Wrighto, tačiau ir dabartinis kūrėjas ir visa komanda atrodo įspūdingai ir įdomiai.

8. „Misija neįmanoma 5“ (angl. „Mission impossible 5“). Jei filmas nebus perkeltas į 2016-uosius, tai šio veiksmo filmo laukiu be galo. Ir tam nereikia jokių išankstinių kadrų ar nuomonių. Ši puiki franšizė tęsiasi jau ne vienerius metus, o joje pasirodantis Tomas Cruise‘as, net ir dabartinio amžiaus, sugeba stulbinti efektingu pasirodymu. Tai turėtų būti kiekvieno veiksmo filmų gerbėjo laukiamas tęsinys.

9. „Fantastiškas ketvertas“ (angl. „Fantastic Four“). Nors per anksti atkuriamos franšizės labai erzina (Žmogaus-voro pavyzdys), ir nors istorija ir veikėjai ir subjaurojami, filmas vis tiek išlieka laukiamiausių 2015 metų filmų dešimtuke.

10. „Ponas Holmsas“ (angl. „Mr. Holmes“). Tai dar viena istorija apie legendinį detektyvą Šerloką Holmsą. Šįkart ji bus kuriama iš visai kitos perspektyvos, todėl taip įdomu laukti šio filmo. Ir, žinoma, Šerloką įkūnys ypatingas britų aktorius Ianas McKellenas.

Meinardas Valkevičius

Kitų metų filmai nusimato tikrai labai labai geri ir laukti jau ne vienerius metus! Vien ko vertas faktas, kad būtent 2015 metais išeina naujausia „Žvaigždžių karų“ („Star Wars“) dalis. Esu didelis kosminių filmų fanatikas, tada šis man yra numeris 1! Kaip animatorius paminėsiu išskirtinį faktą, kad animacijos studija „Pixar“ pristatys net du animacinius filmus „Išvirkščią pasaulį“ (angl. „Inside Out“) ir „Gerą dinozaurą“ (angl. „The Good Dinosaur“). Ar gali būti geriau? Nebent tai, jog būtent 2015 metais pamatysime ir „Pimpačkiukų“ („Minions“) filmą ar dar 3D formate neregėtą „Riešutėlį“ (angl. „Peanuts“), iš kurio tikiuosi labai daug. Komiksinio kino kontekste, ar reiktų sakyti, „Marvel“ studijos padangėje sulauksime antrųjų „Keršytojų“ („Avengers: Age of Ultron“) ir naujojo „Skruzdėliuko“ (angl.„Ant-Man“), kurių tikrai laukiu ir viliuosi, kad komiksų ekranizavimo kartelė bus užkelta dar aukščiau.

1. „Žvaigždžių karai: jėga nubunda“ („Star Wars: The Force Awakens“). Pats laukiamiausias filmas 2015 metais! O tai kad režisieriaus kėdėje sėdi pats J.J. Abram’as intriguoja ir priverčia viso šio reginio laukti dar labiau!

2. „Keršytojai: Ultrono amžius“ („Avengers: Age of Ultron“). Pirmoji dalis tikrai įtraukė, o matant, kaip puikiai „Marvel“ studija evoliucionuoja, tikrai tikiu, jog šis filmas dar nustebins.

3. „Išvirkščias pasaulis“ (angl. „Inside Out“). „Pixar“ animacijos studiją pirmiausiai mėgstu už jų originalius filmus. O šis žada būti kaip tik tokiu!

4. „Riešutėlis“ (angl. „Peanuts“). Tiesiog smalsu pamatyti kaip „Ledynmečio“ serijos kūrėjams studijai „Blue Sky“ pavyks perteikti šį nepaprastą filmą. Kiek teko matyti iš anonso, tai žada būti vienu neįprasčiausiu metų filmų.

5. „Pimpačkiukai“ (angl. „Minions“). Tikriausiai net nereikia sakyti kodėl laukiu šio filmo. Kaip ir kiekvieną, taip ir mane užbūrė šie maži geltoni Pimpačkiukai. Nesitikiu stebuklo, bet labai tikiuosi, jog bus kur kas geresnis, nei „Madagaskaro pingvinai“.

6. „Geras dinozauras“ (angl. „The Good Dinosaur“). Tai bus metai kai animacijos studija „Pixar“ pristatys net du animacinius filmus. Šis turėjęs debiutuoti dar 2014 metų vidury, bet buvo nukeltas į sekančius metus, jog padarytų jį dar geresniu. Kadangi esu didelis „Pixar“ studijos ir dinozaurų fanas, tai tikiu, jog neliksiu nuviltas.

7. „Čapis“ (angl. „Chappie“). Dar nelikau nei karto nuviltas genialaus režisieriaus Neillo Blomkampo darbais. Tad tikiu, jog ir šis filmas paliks savo pėdsaką kino istorijoje.

8. „Skruzdėliukas“ (angl. „Ant-Man“). Dar vienas „Marvel“ studijos filmas. Kadangi dar nemačiau nei anonso, nei kažko daugiau, tad labai įdomu bus pamatyti kaip atrodys naujas superherojus. Anksčiau jo laukiau kur kas labiau, nes intrigavo režisieriaus Edgaro Wrighto pavardė. Nors režisierius buvo pakeistas, bet vis tiek tikiuosi kažko daugiau nei buvo parodyti ankstesniuose super herojų filmuose.

9. „Pamišęs Maksas: Įniršio kelias“ (angl. „Mad Max: Fury Road“). Pritrenkė anonse pamatytas filmo vizualas! Manau filmas tikrai mažų mažiausiai vien jau dėl to taps labiausiai išskirtiniu 2015 metų filmu.

10. „Jūros širdyje“ (angl. „In the Heart of the Sea“). Esu didelis knygos „Mobis Dikas“ gerbėjas. O režisieriaus Rono Howardo bei aktoriaus Chriso Hemswortho pavardės negali nuvilti.

Mykolas Kriščiūnas

Per visą mano domėjimosi kinu karjerą, jokių metų nelaukiau taip, kaip 2015-ųjų. Pastaraisiais metais kone kiekvieną savaitę buvo galima išgirsti vieną iš didžiųjų kino studijų paskelbiant, jog 2015 metais pasirodys koks nors stambus projektas, ir po tokių pranešimų vienintelė į galvą ateinanti mintis buvo tai, kad reikia pradėti taupytis bilietams į kino teatrą, nes jame kitąmet žiūrėti tikrai bus ką. Pats dešimtuko sudarinėjimas buvo sunkesnis ne dėl vietų paskyrimo kiekvienam filmui, bet labiau dėl čia neįrašytų juostų. Nesupraskite, kad naujasis Martino Scorseses filmas „Tyla“ (angl. „Silence“), dar vienas bendras Steveno Spielbergo ir Tomo Hankso projektas, ar mažesnis filmas pavadinimu „Katastrofa“ (angl. „Trainwreck“), sukurtas vienos geriausių komikių televizijoje Amy Schumer, manęs nedomina. Iš čia neįrašytų filmų galima būtų sudaryti dar vieną lygiavertį dešimtuką ir niekas nesupyktų, bet kažkokios aukos turi būti.

1. „Žvaigždžių karai: jėga nubunda“ (angl. „Star Wars: The Force Awakens“). Visą gyvenimą svajoju sugrįžti į praeitį ir pamatyti pirmąją „Žvaigždžių karų“ dalį prieš keturis dešimtmečius, kai visi žmonės tokį kino stebuklą matė pirmą kartą, ir visiškai naujai patirti jų patirtas emocijas. Jeigu J.J. Abramsas bent menka dalimi įgyvendins šią mano svajonę, galėsiu mirti laimingas.

2. „Aukšta klasė 2“ (angl. „Pitch Perfect 2“). Pirmoji šio filmo dalis man buvo vienas didžiausių pastarųjų metų siurprizų kine. Filmas nėra šedevras, jo niekas nevadins geriausiu, tačiau bet kokia juosta, sugebanti vien apie ją pagalvojus man uždėti šypseną ant veido, yra verta mano pagarbos. Nežinau, ko iš filmo tikiuosi, bet žinau, kad linksmumo prasme jis bus nuostabus, o Anna Kendrick ekranuose juk niekada nesirodys per dažnai.

3. „Marsietis“ (angl. „The Martian“). Jau ne kartą kalbėjau, kad pastarieji metai yra nuostabūs filmų apie kosmosą prasme. Pernai turėjome „Gravitaciją“ (angl. „Gravity“), šiemet – „Tarp žvaigždžių“ (angl. „Interstellar“), o šis Ridley Scotto projektas turėtų būti dar vienas ir visiškai kitoks šios kompanijos narys. Daugybė garsių aktorių sufleruoja, kad „Marsietis“ nebus eilinis filmas.

4. „Pagiežingasis aštuonetas“ (angl. „The Hateful Eight“). Kiekvienas kiną mylintis žmogus yra pasirašęs sutartį, kuria įsipareigoja peržiūrėti kiekvieną Quentino Tarantino filmą, todėl pažadą tesėti reikia. Jeigu sutarties jūs dar nepasirašėte, na, kiną mylėti reikia dar stipriau.

5. „Keršytojai: Ultrono amžius“ (angl. „Avengers: Age of Ultron“). Jossas Whedonas yra vienas didžiausių pramogų pasaulio profesionalų ir atmestinai jis dar nėra daręs absoliučiai nieko. Antrosios „Keršytojų“ dalies ir laukiu dėl J. Whedono įpročio jokių dviejų dalykų nedaryti vienodai, ir jeigu jis sako, kad šis filmas bus kur kas tamsesnis ir stipriau paveiks visus pagrindinius veikėjus, taip ir bus.

6. „Rytojaus žemė“ (angl. „Tomorrowland“). Nesu toks didelis „Tarp žvaigždžių“ gerbėjas, kaip kai kurie, tačiau tą Christopherio Nolano filmą įsimylėjau dėl to, kad jis mane visiškai nustebino, nes į jį ėjau apie filmą nežinodamas nieko. Apie „Tomorrowland“ informacijos yra minimaliai ir tikiu, kad apie filmą ir toliau bus kalbama gan paslaptingai, kas šiuo metu mane stipriai intriguoja.

7. „Skruzdėliukas“ (angl. „Ant-Man“). Su „Marvel“ herojais esu susipažinęs labai menkai ir visas komiksų pasaulis mane pasiekė tik filmų pavidalu, tačiau jau žinau, jog žiūrėsiu visus „Marvel“ filmus be išimčių. „Skruzdėliukas“ atrodo kaip mažiau žinomas ir rizikingesnis studijos projektas, panašiai kaip ir „Galaktikos sergėtojai“ (angl. „Guardians of the Galaxy“) šiemet, ir norėtųsi, kad jis iššautų labai panašiai. O jeigu dėl šio filmo Paulas Ruddas taps pasauline žvaigžde, „Marvel“ užsidirbs visą mano pagarbą ir dar truputį.

8. „Pašėlęs Maksas: įniršio kelias“ (angl. „Mad Max: Fury Road“). Dažnai nemėgstu, kai filmą yra norima vertinti pagal jo anonsą, bet čia darau visišką išimtį. Šio filmo anonsas man yra neabejotinai geriausias šiemet ir filmas, kuris ruošiasi suderinti stogą raunantį veiksmą su Wesą Andersoną primenančia stilistika, jau yra mano privalomų pamatyti sąraše.

9. „Magiškasis Maikas XXL“ (angl. „Magic Mike XXL“). Pirmoji filmo dalis buvo dar vienas malonus paskutiniųjų metų siurprizas, kai žiūrovai liko patenkinti ir pamatę daugybę linksmų elementų, ir stiprią psichologinę siužeto liniją. Stevenas Soderberghas prie šios dalies prisidės mažiau, bet, tikiuosi, kad filmas dėl to savo žavesio nepraras.

10. „Tedis 2“ (angl. „Ted 2“). Kad ir ką žmonės sako apie Sethą MacFarlane‘ą, jis yra vienas iš mano komedijos didvyrių, o „Tedis“ (angl. „Ted“) jam dar pelnė ir pasaulinę šlovę, todėl šitos komedijos tęsinio tiesiog negaliu nelaukti.

Viktė Džiaugytė

2015 m. kino žemėlapis kaip visada išlieka platus, o kalendorius – intensyvus. Jau dabar yra preliminariai žinomi kai kurie filmai, kurie bus pristatomi Kanuose ar Berlyne. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir kitąmet, sulauksime naujo Woody Allano filmo – geresnio, ar blogesnio, paaiškės tik tada, kai pamatysime, bet šio kino meistro darbai visada yra labai laukiami ir intriguojantys. O be W. Alleno, vėl bus progos išgirsti tokių režisierių kaip Emiras Kusturica, Abdellatifas Kechichas , Michaelis Haneke, Paolo Sorentino pavardes ir įvertinti jų naujausius darbus. Gera žinia prancūzų nutrūktgalvio Remi Gaillard‘o gerbėjams – kitąmet žymusis pokštininkas pasirodys ilgametražiame filme „Bet kas“ („N‘importe qui“). Taip pat bus keletas daug žadančių animacinių projektų – pradedant „Kempiniuku plačiakelniu“ („The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water“) ir „Pimpačkiukais“ („Minions“), baigiant ambicingu Brazilijos ir Kanados projektu „Padidinimas“ („Zoom“). Iš lietuviškų filmų, ko gero, laukiamiausias „Mes dainuosim“, tačiau jo premjera – jau sausio 13 d., tad laukti liko visai nedaug. Na ir žinoma – visas pasaulis kitąmet bus išprotėjęs dėl „Žvaigždžių karų“ naujausios dalies „Jėga nubunda“ („Star Wars: The Force Awakens“). O dešimtuke, kaip visada, tiek mažai vietų.

1. „Padidinimas“ (angl. „Zoom“) – daugiaplanė animacinė komiška drama su Gaeliu García Bernaliu apie komiksų knygos autorių, romano rašytoją ir filmo režisierių, kurie kiekvienas gyvena savo atskirus gyvenimus savose realybėse, tačiau kaip fikciją kuria kitus du. Tikiuosi, bus ne mažiau stiprus nei Ari Folmano „Kongresas“ („The Congress“, 2013 m.)

2. „Pasakų pasaka“ (angl. „The Tale of Tales“) – ambicingas italų fantastinis istorinis projektas, sujungiantis tris Giambattistos Basile‘s istorijas. Filmo režisierius Matteo Garrone už savo filmus „Gomora“ („Gommorra“, 2008 m.) ir „Realybė“ („Reality“, 2012 m.) Kanuose pelnė Didįjį žiuri prizą, todėl tikimasi, kad „Pasakų pasaka“, kurioje vaidina Vincent‘as Casselis, Salma Hayek ir Johnas C. Reilly, 2015 m. bus pristatytas būtent per Kanų kino festivalį.

3. „Ankstyvieji metai“ (angl. „The Early Years“) – kitas labai laukiamas italų kino darbas. Po absoliutaus triumfo ir apdovanojimų lietaus už geriausias Federico Fellini‘o tradicijas atspindintį „Didį grožį“ („La grande bellezza“), bus labai įdomu pamatyti naują režisieriaus Paolo Sorrentino juostą. Filme vaidina Michaelas Caine‘as, Willem‘as Defoe, Rachelė Weisz, Jane Fonda ir Paulas Dano. „Ankstyvieji metai“ bus antrasis P. Sorrentino filmas anglų kalba.

4. „Du draugai“ (angl. „Two Friends“) – visada mylėjau ir mylėsiu Louis Garrelį, todėl bet koks filmas, kuriame jis pasirodo, mano yra labai laukiamas (nors būna, kad tenka ir nusivilti – filmais, žinoma, o ne L. Garreliu). Šįkart Louis ne tik vaidina, bet ir debiutuoja kaip režisierius – „Du draugai“ bus jo pirmasis ilgametražis filmas. Rašant scenarijų jam talkino Christophe‘as Honoré, kurio šešiuose režisuotuose filmuose vaidino L. Garrelis. Tad belieka pamatyti, kas iš to išėjo.

5. „Ma ma“ (angl. „Mama“)– kita mano didelė meilė yra ispanų filmai. Režisieriaus Julio Medemo nauja drama, kurioje vaidina Penelope Cruz ir Luisas Tosaras iš anksto žada stiprų derinį. Labai tikiuosi, kad bus ne prasčiau nei kitas šio režisieriaus darbas – „Lucija ir seksas“ („Lucía y el sexo“, 2001 m.).

6. „Pieno kelias“ (angl. „On the Milky Road“) – po gana ilgos pertraukos (jei neskaičiuosime segmento filme „Mūsų gyvenimas“ („Our Life“)), užsitęsusios nuo 2008 m. dukart Kanų Auksinės palmės šakelės laureatas, Balkanų fenomenas Emiras Kusturica grįžta. Grįžta su drama, plėtojama Serbijos – Bosnijos karo fone, o kadangi tema – kontraversiška, šis filmas jau sulaukė pasmerkimo Bosnijoje ir Hercogovinoje. Pats Kusturica ne tik režisavo, rašė scenarijų, bet ir atliko pagrindinį vaidmenį. Be jo, filme išvysime šiuolaikinio italų kino ikoną Monicą Bellucci.

7. „Jupiterė. Pabudimas“ (angl. „Jupiter Ascending“) – dar viena asmeninė, šįkart režisūrinė simpatija. Andy ir Lana Wachowski. Nesitikiu, kad bus kaip „Matrica“ („The Matrix“). Nesitikiu, kad bus kaip „Debesų žemėlapis“ („Cloud Atlas“). Gal aktorių kolektyvas ir nėra toks įspūdingas, koks buvo „Debesų žemėlapyje“, o sukurti tokį filmą kaip „Matrica“ iš viso pasiseka tik vieną kartą gyvenime ar gal net ir dar rečiau, nepaisant to, žinoma, tikiuosi, kad bus lygiai taip pat gerai. Savaip, nelabai panašiai, tačiau ne mažiau įspūdingai.

8. „Žaizda. Tikra“ (angl. „The Wound“) – dar vieno apdovanojimais apipilto režisieriaus naujas darbas. Po įspūdingo tarptautinio įvertinimo už „Adelės gyvenimas. I ir II skyrius“ („La vie d‘Adele. Chapitre I et II“), tikimasi, kad Abdellatifas Kechiche‘as Kanų kino festivalyje pristatys Tunise filmuotą François Begeaudeau romano ekranizaciją su garsiu dabar jau Rusijos aktoriumi Gérardu „Renėjevičiumi“ Depardieu.

9. „Be pavadinimo“ (angl. „Untitled Woody Allen Project“) – meluočiau, jei sakyčiau, kad Holivudo filmai man neįdomūs ir aš visai jų nežiūriu. Žiūriu, dar ir kaip. O Woody‘io Alleno filmus – ypač. Akivaizdu, kad garbusis kino metras laikosi krepšinyje pasiteisinančios taisyklės – kuo daugiau mesi, tuo didesnė tikimybė pataikyti, tad kol pajėgia, kepa po naują filmą kasmet. Naujame jo filme, kurio premjera numatoma birželio 15 d., ir kuris iki to laiko dar tikrai gaus normalų tikrą pavadinimą pasakojama filosofijos dėstytojo ir studentės istorija. Filme pamatysime šiemetinėje W. Alleno juostoje „Mėnesienos magija“ („Magic Moonlight“) vaidinusią Emmą Stone (hm, nauja W. Alleno mūza?) ir Joaquiną Pheonixą.

10. „Žvaigždžių karai: jėga nubunda“ („Star Wars: The Force Awakens“) – o taip. Visi laukia džedajų sugrįžimo. Ne išimtis ir aš. Tik manęs J. J. Abramsas režisieriaus kėdėje smarkiai nežavi. Todėl vis tik lūkesčius esu linkusi riboti. Ir ne tik dėl režisieriaus – kad paskui tai, ko labai laukėm neatneštų labai didelio nusivylimo. Ai, bet ką čia. Reikia nusiteikti optimistiškai. Todėl tikrai eisiu ir žiūrėsiu.

Karolis Račas

2015 metai bus ypatingi. Jau dabar yra tikra krūva anonsuotų filmų, nekalbant apie tuos, apie kuriuos daugiau sužinosime metų eigoje. Gana sunku išsirinkti, bet pabandžiau išskirti tuos, kurių pats laukiu labiausiai 2015-aisiais metais:

1. „Pagiežingas aštuonetas“ (angl. „The Hateful Eight“). Ar Q. Tarantino kada nors sugeba nuvilti? Visada su nekantrumu laukiu, ką naujo pateiks šis režisierius-sinefilas. Dievinu jo ironiją, sarkazmą, dialogus, garso takelį, scenarijų ir nė vienas filmas dar nėra manęs nuvylęs.

2. „Žvaigždžių karai: jėga nubunda“ (angl. „Star Wars: The Force Awakens“). Užteko pamatyti anonsą (ir ne vieną kartą… :)), kad įsitikinčiau, jog šio sagos pratęsimo tikrai labai laukiu. Kartu ir kažkiek bijau. „Žvaigždžių karai“ turi didelę armiją ištikimų fanų, ir ši dalis arba viską sugadins, arba atvers Disney duris kitoms istorijoms ir tęsiniams šioje visatoje.

3. „Pamišęs Maksas: įsiučio kelias“ (angl. „Mad Max: Fury Road“). Praėjo 30 metų ir naujuoju Maksu Rokatanskiu tapo Tomas Hardy‘is. Labai įdomu palyginti, ar jam seksis geriau, nei Melui Gibsonui savu laiku. Anonsas daug žadantis, jau dabar jį žiūrint taip ir sklinda variklio alyvos ir degančių stabdžių kvapas.

4. „Čepis“ (angl. „Chappie“). Man labai patiko „9 rajonas“ (angl. „District 9“), patiko ir „Eliziejus“ (angl. „Elysium), todėl tikrai tikiu, kad Neillas Blomkampas pateiks kažką ypatingo ir su savo trečia pilnametraže juosta. Patinka šio režisieriaus gebėjimas kurti šviežias mokslinės fantastikos idėjas, net jei jos ne visada visai tinkamai įgyvendinamos.

5. „Keršytojai: Ultrono amžius“ (angl. „Avengers: Age Of Ultron“). Studija „Marvel“ visiškai paleido Jossą Whedoną nuo pavadėlio ir aš tikrai su nekantrumu laukiu, ką išvysime tęsinyje. Juk čia sutiksime Kapitoną Ameriką, Juodąją Našlę, Sakalo akį, Torą, Niką Fiurį, Geležinį Žmogų, Halką, o prie viso šito būrio dar prisijungs Jamesas Spaderis, kaip piktasis Ultronas. „Marvel“ visata išaugo kaip niekad, ir net „DC“ ir „Warner Bros.“ vadovai stebisi, kaip Whedonui taip kokybiškai pavyksta viską apjungti.

6. „Juros periodo pasaulis“ (angl. „Jurassic World“). Viena mėgstamiausių filmų serijų vaikystėje. Ketvirtosios dalies scenarijus nuo pat 2001-ųjų metų buvo kaitaliotas tiek kartų, kad kuo toliau, tuo daugiau turėjau abejonių, kad kas nors išvys dienos šviesą. Ir, visgi, 2015 metais išvys. Nekantrauju pamatyti, kaip atrodo „Juros periodo parkas“ praėjus 22 metams nuo pirmųjų įvykių (1993).

7. „Programišiai“ (angl. „Blackhat“). Kai senas veiksmo trilerių vilkas Michaelas Manas grįžta į savo teritoriją, tiesiog lauki ir viliesi kraują stingdančio reginio.

8. „Prisikėlęs“ (angl. „The Revenant“). Kolkas apie šį filmą skelbiama tikrai nedaug, bet žinant, kad prie vairo stovi Alejandro Gonzalesas Inarittu, ir tai, kad tai bus keršto istorija su stipriais aktoriais priešakyje, tiesiog laukiu ir tikiuosi puikaus reginio.

9. „Pimpačkiukai“ (angl. „Minions“). Pimpačkiukai sugeba prajuokinti ar bent išspausti šypseną net niūriausią dieną. O kai visas filmas apie juos, laukiu ir nekantrauju pasidaryti vitamino C dozės visiems metams.

10. „Vaikas nr. 44“ (angl. „Child 44“). Labai patiko niūrus Tomo Robo Smitho romanas tuo pačiu pavadinimu. Režisierius ir aktoriai teikia vilčių, laukiu šio kūrinio, bet kartu ir bijau, kad nebūtų prasta puikaus romano ekranizacija.

Taip pat skaitykite

Komentarai

  1. Mantas / 2015 sausio 2

    Sveiki, gal žinote ar Lietuvoje rodys šiuos filmus: “A Most Violent Year“ ir “The Boy Next Door“?

    • Dario Voitukevez / 2015 sausio 3

      „The Boy Next Door“ bus parodytas vasarį, o dėl Oskarinio „A Most Violent Year“ kol kas tylu.