Kalėdinėje pasakoje šeimai – tituluočiausi Norvegijos aktoriai

Filmai vaikams – ne juokas, o rimtas iššūkis. Užtat jį įveikus, laukia pasakiškas apdovanojimas – garantuota žiūrovų meilė. Tituluoti Norvegijos aktoriai, suvaidinę dviejuose sukeistų Kalėdų Senelių filmuose, jau ne juokais vadinami nacionaline norvegų vertybe. Kaip ir populiaraus bei mylimo rašytojo Alfo Prøyseno istorija, kuria ir remiasi norvegų kino kūrėjai.

Tiesioginė transliacija iš jaukios Kalėdų Senelio visatos

Tai visiškai naujas kalėdinis filmas iš šiltos ir jaukios populiaraus norvegų autoriaus visatos. Jis – apie mažą Norvegijos kalnų kaimelį, kurio gyventojai sugebėjo pamiršti Kalėdas. Rašytojas ir dainų autorius Alfas Prøysenas užima ypatingą vietą norvegų širdyse. Jo dainos ir pasakojimai jau laikomi nacionaliniu Norvegijos turtu. Netgi pats Prøysenas daugeliui norvegų tapo Kalėdų ar šeimos sinonimu. Jo pasakojimai vis dar aktualūs ir šiandien, o kino menas padeda tradicinę kalėdinę istoriją perduoti naujoms kartoms suprantama kalba.

«Su didele pagarba ir nuolankumu pradėjome filmuoti dailidę Anderseną ir Kalėdų Senelį. Dirbti su Alfu Prøysenu yra fantastika, – sako kompanijos „Fantefilm“ prodiuseris Martinas Sundlandas ir didžiuodamasis priduria: Su antru filmu A. Prøysenas tampa kalėdine tradicija kine.“ Naujausia šventine kino istorija kūrėjai siekė kurti šiltą ir jaukų filmą, kuris linksmintų ir šiemet vėl užtikrintų puikiausią kalėdinę kino žiūrovų nuotaiką. Pirmasis filmas sulaukė didžiulės sėkmės – Norvegijoje parduota daugiau nei 500 000 bilietų.

«Sukeisti Kalėdų Seneliai 2. Pamirštos Kalėdos» – tai dar vienas norvegų kalėdinis nuotykis visai šeimai. Čia atrasime naujų personažų, kuriuos vaidina vieni mylimiausių ir tituluočiausių Norvegijos aktorių. Antrame filme susitiksime su pagrindine veikėja Eliza, kuri gyvena mažame kalnų kaimelyje. Jo gyventojams taip baisu ką pamiršti, kad jie stengiasi įsidėmėti galybę smulkmenų, o pamiršta patį svarbiausią dalyką – Kalėdas. Tai jau rimtas dalykas, nusprendžia Eliza ir nutaria su tuo nesitaikstyti. Ji paima reikalą į savo rankas.

Apdovanojimus pelnę aktoriai nepasididžiavo – suvaidino šeimai skirtame filme

Nuotaikingame filme šeimai «Sukeisti Kalėdų Seneliai 2. Pamirštos Kalėdos» vaidina populiarūs ir pripažinti norvegų aktoriai. Dailidės Anderseno vaidmenį atlieka Trondas Espenas Seimas. Jis yra „Amanda“ apdovanojimo (šis teikiamas tarptautiniame kino festivalyje Norvegijos Haugesundo mieste nuo 1985-ųjų) už geriausią vyro vaidmenį ir beveik du dešimtmečius gyvuojančio norvegų teatro apdovanojimo „Hedda“ savininkas. Žinomiausias jo vaidmuo – privatus detektyvas Vargo Veumas, įkūnytas dvylikoje filmų pagal rašytojo Gunnaro Staaleseno kriminalinius romanus.

Andersas Baasmo Christiansenas vėl velkasi raudonąjį kostiumą ir ruošiasi dalytis užkrečiamai gera nuotaika, kai imasi norvegų Kalėdų Senelio vaidmens. Andersas yra baigęs Valstybinį teatro koledžą. Nuo debiuto 2000-aisiais jis atliko daug pagrindinių įsimintinų vaidmenų teatre, kine ir televizijoje. Jis buvo nominuotas daugybei apdovanojimų, įskaitant 2004 m. „Amanda“, ir dar daugiau jų – už vaidmenį filme „Buddy“, dar vieną „Amanda“ apdovanojimą jis gavo už geriausią pagrindinį vyro vaidmenį filme „Sveiki atvykę į Norvegiją“. A. Baasmo Christiansenas tapo pirmuoju norvegų aktoriumi, gavusiu visus garbingiausius šalies apdovanojimus, skirtus aktoriams. 2010 m. Berlyno kino festivalyje jam dar atiteko „Kylančios žvaigždės“ apdovanojimas.

Miriam Kolstad Strand antrame «Sukeistų Kalėdų Senelių» filme debiutoja aštuonmetės Elizos vaidmenyje. Miriam rugsėjį suėjo 10 metų. Jai patinka rašyti eilėraščius ir dainuoti. Miriam iki šiol buvo tekę vaidinti Lilehamerio kino mokyklos absolventų baigiamuosiuose filmuose. Sukeistų Kalėdų Senelių filme ji pirmąkart pasirodo didžiuosiuose kino ekranuose.

Aleksandras Ottesenas-Kaalstadas yra 8 metų ir jis antrajame kalėdiniame filme vaidina Børre’ą. Aleksandras niekada anksčiau nėra vaidinęs kine, tačiau namuose jau sukūrė ne vieną filmą. Jo svajonė – nuosavas „YouTube“ kanalas, kad kiekvienas galėtų pamatyti «superinius» jo kūrybos filmus. Tačiau iki tol jam reikės suaugti, kad gautų leidimą taip viešinti savo kūrybą.

Marie Blokhus vaidina išradingą Elizos tetą Mają. M. Blokhus yra žinoma iš filmų „Ginkluoti riteriai“, „Børning“, „12 žmonių“ ir TV serialo „Side by Side“.

Janas Gunnaras Røise’as vaidina paštininką Ole. Ole labai įsimylėjęs tetą Maja ir laisvu nuo darbo laiku stengiasi ją apžavėti. Røise’as pasižymėjo vaidmenimis daugelyje norvegų filmų, įskaitant „Draugas Pedersenas“, „Labai įprasta diena darbe“, „Knerten“ ir „Saugokitės vaikų“.

Kalnų kaimelio merę vaidina Marianne Krogness, kuri taip pat yra Børre’o močiutė. Merė gyvena pagal devizą: „to, ko neprisimeni, neverta žinoti“. M. Krogness yra žinoma norvegų aktorė, dainininkė ir apžvalgininkė.

Christianas Skolmenas vaidina Elizos tėtį. Jis yra teatro, televizijos ir kino aktorius, norvegams žinomas iš filmų „Sofijos pasaulis“, „Buddy“, „Daktaras Proktoras“ ir TV serialo „ZombieLars“.

Kitapus kino kameros

Andrea Eckerbom režisavo antrąjį Sukeistų Kalėdų Senelių filmą apie viename Norvegijos kalnų kaimelyje pamirštas Kalėdas. Andrea 2003 m. baigė kino režisūros studijas Perto kino mokykloje Australijoje. Ji yra sukūrusi daugiau nei 400 reklaminių ir vaidybinių filmų. Kuriam laikui ji visai buvo palikusi kiną ir dirbo vien su reklama. Už režisūrinį darbą reklamos srityje ji yra gavusi daugybę įvairių apdovanojimų.

Per pusę milijono norvegų nuėjo į kiną žiūrėti pirmojo filmo (režisierius Terje Rangnesas) apie dailidę Anderseną, susikeitusį su tikru Kalėdų Seneliu. Jautrus, jaukus ir tikrai norvegiškai snieguotas filmas ne tik linksmino žiūrovus, jis užtikrino šventinę bet kokio amžiaus žiūrovų nuotaiką. Nuo lapkričio 8-osios norvegai traukė į kino teatrus šeimomis žiūrėti antrojo filmo (režisierė Andrea Eckerbom) «Sukeisti Kalėdų Seneliai 2. Pamirštos Kalėdos». Lietuvos žiūrovus jis pasieks nuo gruodžio 20 dienos.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles