Pasaulinės savaitgalio filmų pajamos (12.18 – 12.20)

Gruodis jau įpusėjo, šventės priartėjo ir beveik į viso pasaulio kino ekranus atkeliavo galingiausias šių, o taip pat ir pastarųjų metų „Disney“ studijos premjerinis filmas, prieš kurį bejėgiu jaučiasi net pats Jameso Camerono „Įsikūnijimas“. Šio savaitgalio pasaulio filmų Top 10 atrodo taip:

„Žvaigždžių karai: galia nubunda“ (angl. „Star Wars: The Force Awakens“) – kai tik pasirodė žinios, jog į kino ekranus atkeliauja naujoji legendinės sagos dalis, visas pasaulis ne tik išprotėjo, bet kartu prasidėjo spekuliacijos, kokį startą visame pasaulyje turės šis J.J. Abramso režisuotas kūrinys. Artėjant premjerai, visi keliai naujausiam filmui buvo atverti, nes konkurentai pabūgo ir perkėlė savo projektų datas vėlesniam laikui arba paankstino premjeras.

Septintoji „Žvaigždžių karų“ dalis startavo 84 kino rinkose ir per savaitgalį tarptautinėse kino rinkose užsidirbo 279 milijonus dolerių. Tai trečias pagal galingumą startas kino istorijoje. Juosta nusileido antroje vietoje šiais metais atsidūrusiam „Hario Poterio“ finalui ir šių metų finansiniam hitui „Juros periodo pasauliui“. Žinoma, dėl visko kalti kinai, kurie nustūmė filmo premjerą į sausio 9 dieną. Jeigu Kinijoje filmas startuotų kaip ir visur, juostos uždarbis perkoptų 400 milijonų dolerių.

Užtat tėvynėje filmas sukūrė tikrą stebuklą. Tai vienintelis filmas, kuris gruodžio mėnesį sugebėjo ne tik perkopti 100 milijonų dolerių barjerą JAV, bet kartu ir sunaikinti visus kitus rekordus, įskaitant galingiausią visų laikų startą Šiaurės Amerikoje. Iki šiol šis rekordas priklausė „Juros periodo pasauliui“. Filmas tėvynėje per premjerinį savaitgalį užsidirbo net 238 milijonus dolerių.

Dosniausiomis teritorijomis starte tapo: Jungtinė Karalystė (48,9 mln.), Vokietija (27,3 mln.), Prancūzija (22,7 mln.) Australija (18,9 mln.) ir Rusija (12,3 mln.). Toks startas žada puikias pajamas ne tik šiose šalyse, bet ir visose kitose, todėl „Įsikūnijimo“ era gali pasibaigti jau kitų metų pradžioje.

„Gerasis dinozauras“ (angl. The Good Dinosaur) – antrasis šiais metais pasirodęs studijos „Pixar“ animacinis projektas iš 48 teritorijų užsidirbo 9,2 milijonus dolerių. Dabar juostos sąskaitoje yra 189,6 milijonai dolerių, iš kurių 93 milijonai priklauso tarptautinių kino rinkų žiūrovams. Juostos laukia dar 38 šalyse, tačiau tikėtina, jog šis projektas taps vienu iš skaudžiausių pastarųjų metų studijos „Pixar“ nepasisekimų, atnešusiu nemažai nuostolių.

„Bado žaidynės: Strazdas giesmininkas. 2 dalis“ (angl. The Hunger Games: Mockingjay – Part 2) – 7,8 milijonus iš 91 šalių į savo sąskaitas susikrapštė finalinė „Bado žaidynių“ dalis, kuri ganėtinai gerai atsilieka nuo savo ankstesnių dalių. Filmas šiuo metu turi 341 milijoną dolerių už Amerikos ribų, o bendrai – 595,5 milijono.

„007: Spectre“ (angl. SPECTRE) – Džeimso Bondo nuotykiai jau beveik priartėjo prie 850 milijonų dolerių žymos. Filmas šį savaitgalį užsidirbo 6,4 milijonus dolerių iš 92 šalių. Dabar filmo sąskaitoje jau 836 milijonai dolerių, iš kurių net 642,2 milijonai priklauso tarptautinėms kino rinkoms.

„Šnipų tiltas“ (angl. The Bridge of Spies) – Steveno Spielbergo režisuotas politinis trileris įgauna pagreiti ir šį savaitgalį užsidirba dar 4,5 milijonus dolerių iš 30 kino rinkų. Filmo situacija pasaulyje – 60,3 milijonai dolerių be Šiaurės Amerikos indelio ir 129,3 milijonai bendro uždarbio.

„Vidury vandenyno“ (angl. In the Heart of the Sea) – nesėkmių lavina užritusi ant studijos „Warner Bros.“ tęsiasi toliau. Jų projektas, kurį kuravo Ronas Howardas, patyrė fiasko ir jo jau niekas neišgelbės. Filmas per šį savaitgalį užsidirbo vos 3,9 milijonus dolerių. Bendras uždarbis išaugo iki 68,2 milijonų visame pasaulyje, kas 100 milijonų dolerių kainavusiam filmui reiškia visišką nesėkmę.

„Sesutės“ (angl. Sisters“) – 1,8 milijoną dolerių iš debiuto Jungtinėje Karalystėje gavo naujausias filmas su Tina Fey. Juosta visame pasaulyje turi užsidirbusi jau 15,2 milijonų dolerių ir ateinantį savaitgalį ji pradės ekspansija dar 18 teritorijų. Jų tarpe ir Lietuvoje, Estijoje, Latvijoje, Čilėje, Portugalijoje, Islandijoje ir Bulgarijoje.

„Monstrų viešbutis 2“ (angl. „Hotel Transylvania 2“) – 65 šalys studijos „Sony“ animaciniam hitui atnešė dar 1,8 milijoną dolerių. Tai filmukui leido pasiekti 450 milijonus dolerių pasaulinio uždarbio. Daugiausia prie to prisidėjo Jungtinė Karalystė (30,1 mln.), Meksika (23,9 mln.), Venesuela (23,6 mln.), Kinija (18,7 mln.) ir Rusija (17,7 mln.).

„Krampus“ (angl. Krampus) – 42 šalyse rodomas kalėdinis siaubo filmas sugebėjo užsikalti 1,8 milijoną dolerių. Bendras filmo pasiekimas visame pasaulyje siekia 47,6 milijonus dolerių.

„Viktoras Frankenšteinas“ (angl. Victor Frankenstein) – dar vienas nevykėlis, tik šį kartą iš studijos „20th Century Fox“, kuris iš 19 šalių šį savaitgalį užsidirbo 1,2 milijono dolerių. Filmas patyrė nesėkmę tėvynėje, tačiau ir pasaulyje jam nelabai sekasi. Kol kas 33,2 mln. dolerių.

Ateinančios kelios savaitės priklausys „Žvaigždžių karams“, todėl jokie filmai nesugebės pasipriešinti šiam galingam kūriniui.

Taip pat skaitykite

Komentarai

  1. Nera sniego / 2015 gruodžio 24

    Gaila, kad „Viktoras Frankenšteinas“ tiek mažai uždirba. 🙁 Filmas tikrai neblogas