„Žvaigždžių karai: galia nubunda“ laužo visus pasaulinius pelningumo rekordus

Daugybę metų lauktas savaitgalis nenuvylė: „Žvaigždžių karų“ gerbėjai pagaliau gavo originaliajai trilogijai prilygstantį legendinės sagos tęsinį, o apie kiną rašantys portalai turėjo tik atsilošti ir stebėti, kaip „Žvaigždžių karai: galia nubunda“ kas kelias minutes sugeba sutraiškyti vis įspūdingesnį pelningumą rekordą.

Remiantis tinklapio „The Wrap“ turimais duomenimis, tų rekordų yra begalė. Labiausiai užtikrintas jų yra tai, kad „Žvaigždžių karai: galia nubunda“ be jokio vargo tapo daugiausiai per pirmą dieną JAV uždirbusiu filmu. Juosta penktadienį uždirbo daugiau nei 120 mln. dolerių ir įspūdingai pralenkė ankstesnį rekordininką – „Haris Poteris ir mirties relikvijos. 2 dalis“ (angl. „Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2“) 2011 metais per pirmą dieną sugebėjo surinkti vos 91 mln. dolerių.

Tačiau tai yra tik pradžia. Panašu, kad „Žvaigždžių karai: galia nubunda“ taps ir daugiausiai per premjerinį savaitgalį sugebėjusiu uždirbti filmu. Dabar šis rekordas priklauso šių metų filmui „Juros periodo pasaulis“ (angl. „Jurassic World“), kuris po pirmųjų trijų dienų išsinešė beveik 209 mln. dolerių. Manoma, kad šį skaičių „Žvaigždžių karai“ aplenks jau šeštadienį ir galutinis savaitgalio rezultatas gali svyruoti nuo 225 iki 250 milijonų dolerių (yra spėjančių, kad šis skaičius gali siekti ir 270 mln.).

Ne vien Šiaurės Amerika yra pakvaišusi dėl legendinę 1977 metais pradėtą trilogiją pratęsusio režisieriaus J.J. Abramso filmo. Kol kas per anksti spėlioti, kiek rekordų „Žvaigždžių karai“ pasieks tarptautinėje rinkoje, tačiau filmas jau stebina savo pelningumu – 44 teritorijose šį savaitgalį pasirodžiusi juosta nuo trečiadienio iki penktadienio spėjo surinkti apie 130 mln. remiantis „Deadline“ duomenimis. Filmas jau tapo daugiausiai per pirmąją dieną uždirbusiu kūriniu tokiose valstybėse kaip Jungtinė Karalystė, Vokietija, Australija ar net mažesnėse Europos rinkose (Slovakija, Austrija, Islandija ir kt.). Kol kas neaišku, kaip filmas pasirodė Lietuvoje.

Ankstesnis pasaulinis pirmojo savaitgalio rekordas vėlgi priklauso „Juros periodo pasauliui“ – šiemet filmas per tris dienas visame pasaulyje sugebėjo uždirbti 524 mln. dolerių. Manoma, kad šis rekordas taip pat kris.

Jau net neverta kalbėti apie tai, kad „Žvaigždžių karai“ tapo daugiausiai per pirmąsias dienas uždirbusiu gruodį pasirodžiusiu filmu ar šių metų rekordininku. JAV dėl filmo tiesiog pamišo – daugybė kino teatrų ten veikia 24 valandas per parą ir socialiniuose tinkluose galima pamatyti nuotraukas, kaip Los Andžele žmonės laukia didžiulėje eilėje norėdami patekti į ketvirtą valandą ryto prasidedantį seansą.

„Žvaigždžių karai“ po Naujųjų pasirodo ir Kinijoje, kas filmui duos rimtą paspirtį ir pastūmės jį tapti vienu daugiausiai uždirbusių visų laikų juostų.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles