Oficialu: „Disney“ už 52 milijardus JAV dolerių įsigijo „21st Century Fox“

Oficialu: „Disney“ už 52 milijardus JAV dolerių įsigijo „21st Century Fox“

Kino kompanija „Disney“ už 52,4 milijardo JAV dolerių įsigijo Ruperto Murdocho kontroliuojamą žiniasklaidos imperiją „21st Century Fox“. Pranešama, jog po ilgų derybų savaičių, susitarimas pagaliau buvo pasiektas, o jo vertė išties stulbina. Su šiuo pirkiniu „Disney“ įgauna dar daugiau teisių į įvairias „21st Century Fox“ nuosavybes ir panašu, kad dabar jie turės puikius šansus sukurti naują galybę Holivude.

Skelbiama, kad po sandorio „Disney“ įsigijo kino studiją „20th Century Fox“, 22 regioninius sporto kanalus, kabelinės televizijos kanalus „FX“, „National Geographic“ bei kitas „Fox“ nuosavybes. Tai reiškia, kad „Disney“ gauna teises į Iksmenus, Fantastiškąjį ketvertą, „Beždžionių planetos“ ir „Įsikūnijimo“ veikėjus. Pirmieji du ypač svarbūs kompanijai, kuriai priklauso teisės į daugelį „Marvel“ komiksų veikėjų. Jei iki šiol Ernis, Deadpool’as ar Nematoma moteris negalėjo pasirodyti kartu su Kapitonu Amerika ar Geležiniu žmogumi, tai panašu, jog dabar tai pasikeis. Tuo tarpu R. Murdochas toliau kontroliuos naujienų kanalą „Fox News Channel“, transliavimo tinklą ir jam priklausomus laikraščius.

Panašu, kad po „Lucasfilms“, „Marvel“ ir „20th Century Fox“ kino kompanijų įsigijimo „Disney“ oficialiai tampa kino pasaulio gigantu.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles