Benas Affleckas ir Mattas Damonas imasi filmo apie FIFA skandalą

Benas Affleckas ir Mattas Damonas imasi filmo apie FIFA skandalą

Oskarais už filmą „Gerasis Vilas Hantingas“ (angl. „Good Will Hunting“) geriausio scenarijaus kategorijoje apdovanoti amerikiečiai Benas Affleckas ir Mattas Damonas ruošiasi nerti į skandalo sūkurį – pranešama, kad jie prodiusuos ilgametražį filmą, kuris pasakos apie neseną korupcijos skandalą, iki pamatų supurčiusį tarptautinę futbolo federaciją FIFA.

Maždaug prieš mėnesį naujienomis apie šį skandalą mirgėjo viso pasaulio žiniasklaida. Atskleista daugybė korupcijos ir pinigų plovimo atvejų, į kuriuos buvo įsipainioję nemažai aukštų FIFA pareigūnų, kas visiškai diskreditavo šios institucijos vardą ir privertė atsistatydinti prieštaringai vertinamą jos prezidentą Seppą Blakterį, šiame poste išbuvusį 17 metų.

Pavadinta „Apgaulės namais“ (angl. „Houses of Deceit“) būsimoji juosta į ekranus perkels žurnalistinį tyrimą atlikusio Keno Besingerio knygą. Pasakojimo centre atsidurs Chuckas Blazeris, ankstesnis FIFA pareigūnas, tapęs FTB informatoriumi. Dar vadinamas „Ponu 10 %“, dėl nežmoniškai aukštų nuo kontraktų reikalaujamų komisinių, šis buvęs FIFA vykdomojo komiteto narys ir JAV futbolo federacijos viceprezidentas atskleidė daugybę neteisėtų susitarimų mainais už tai, kad būtų sušvelninti kaltinimai jam pačiam. Pats C. Blazeris taip pat prisipažino ne kartą ėmęs kyšius, kai buvo sprendžiama, kas taps pasaulio futbolo čempionato pirmenybių šeimininkais.

Studijos „Warner Bros statomą filmą režisuos Gavinas O‘Connoras, sukūręs sportinę dramą „Kovotojai“ (angl. „Warrior“, 2011 m.). Būtent G. O‘Connoras užsispyrė, kad ši istorija pasiektų didžiuosius kino ekranus, nors buvo svarstoma ir mini serialo ar serialo galimybė. B. Affleckas su G. O‘Connoru turėjo progos bendradarbiauti kuriant 2016 m. pradžioje pasirodysiančią dramą „Buhalteris“ (angl. „The Accountant“). Be G. O‘ Connoro prie „Apgaulės namų“ projekto prisijungs ir Anthony Tambakis, rašęs „Buhalterio“ scenarijų.

Būsimas projektas, kuris kino sales turėtų pasiekti 2017 m., nebus pirmasis filmas pasakojantis apie Tarptautinę futbolo federaciją. Skirtumas tik tas, kad 2014 m. pačios FIFA finansuotas filmas „Vienijanti aistra “ (angl. „United Passions“), kuriame vaidino Gérardas Depardieu ir Timas Rothas, priešingai nei „Apgaulės namai“, dėmesį sutelkė į šios institucijos šlovę. Juosta patyrė visišką fiasko JAV, surinkusi viso labo tik 607 JAV dolerius, bei kritikų buvo visiškai sumaišyta su žemėmis. Prancūzijoje filmas kino salių net nepasiekė – iš karto buvo nuspręsta apsiriboti DVD versija.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles