J. Gordonas-Levittas: „Taip, šiame filme nėra jokių susišaudymo scenų ir dėl to šiais laikais toks filmas yra rizikingas“

Sparčiai populiarumo laiptais kylantis aktorius Josephas Gordonas-Levittas jau spėjo pristatyti daugybę įsimintinų vaidmenų. Nuo mažens Betmeno gerbėjas ir kartu savo svajonę jau realizavęs aktorius, šį savaitgalį pasirodo su dar vienu filmu – nuotykių biografine drama „Pasivaikščiojimas“ (angl. „The Walk“). Philippe Petit, garsųjį lynų akrobatą, pristatęs aktorius bus mūsų šios savaitės žvaigždė.

Holivudo išimtis ir serialas, iškėlęs aktorių vaikystėje

Josephas Gordonas Levittas tam tikra prasme yra išimtis Holivudo pasaulyje. Jeigu dauguma aktorių vaikystėje dar net nebuvo apsisprendę, kuo jie nori būti užaugę, J. Gordonas-Levittas įtarė, kad nori būti aktoriumi. Ir jam tas pavyko – aktorius sugebėjo sulaužyti daugumos jaunųjų aktorių užkeikimą ir iš sėkmingai augusio jaunojo talento visgi tapo vienu sėkmingiausų jaunosios kartos žvaigždžių. J. Gordonas-Levittas vaidinti pradėjo vietiniame vaikų teatre, kur sulaukęs 4-ių metų pirmąkart užlipo ant scenos. „Manęs tėvai per prievartą į aktorystę tikrai nesiuntė“, – Niudžersio leidiniui „Star-Ledger“ prisipažino aktorius. „Man tiesiog patiko vaidinti taip pat, kaip mėgau gimnastiką ar elementarų futbolą“. Laikui bėgant aktorius pradėjo vaidinti reklamose ir televizijos serialuose, kur pirmąkart pasirodė sulaukęs 6-ių riešutinio sviesto reklamoje.

J. Gordonas-Levittas didžiajame kine pasirodė 1991-ųjų metų klasikinės gotikinės muilo operos perdirbinyje „Nakties šešėliai“ (angl. „Dark Shadows“) ir kartu su kino legenda Johnu Forsythe’u populiariame 90-ųjų seriale „Galios“ (angl. „The Powers That Be“). Kad ir kaip ten bebūtų, tikroji aktoriaus karjera prasidėjo 1996-aisiais metais, kuomet suvaidino beveik kiekvieno lietuvio žinomame vaikystės seriale apie ateivius „Trečias luitas už saulės“ (angl. „3rd Rock From the Sun“). Seriale pasakojama apie grupelę ateivių, užklydusių į žemę, ir jų apsimetimą žemės piliečiais. J. Gordonas-Levittas vaidino senyvo amžiaus ateivį, persikūnijusį į tų laikų jaunuolį. Serialas sulaukė neįtikėtinos sėkmės ir buvo rodomas net šešis sezonus.

Šeštame ir paskutiniame sezone pats Levittas pasiprašė režisierių sumažinti jo vaidmenį ir seriale liko kaip kviestinis svečias. Pavargęs nuo vaidybos aktorius persikraustė gyventi į Niujorką, kur įstojo į Kolumbijos universitetą bei mokėsi Prancūzų kalbos ir literatūros.

Aktorius J. Gordon-Levitt TV seriale „Trečias luitas už saulės“ (angl. „3rd Rock From the Sun“)
Aktorius J. Gordon-Levitt TV seriale „Trečias luitas už saulės“ (angl. „3rd Rock From the Sun“)

Nepriklausomo kino pomėgis, Auksinio gaublio nominacijos ir pažintis su kino genijumi

Nepaisant aktoriaus pripažinimo jaunystėje, aktorius ryžosi dar labiau pakelti savo vertę ir sutiko vaidinti nepriklausomame kine. Aktorius suvaidino juostose „Paslaptinga oda“ (angl. „Mysterious Skin“), „Plyta“ (angl. „Brick“) ir „Saugokis“ (angl. „The Lookout“), o šie vaidmenys leido Holivudo studijoms pažinti aktorių iš kitokios prizmės.

2009 metais J. Gordonas-Levittas įrodė ne tik sau, tačiau ir žinomiems prodiuseriams, kad aktorius pagaliau gali imtis ir rimtų vaidmenų. Vaidyba kartu su Zooey Deschanel nepriklausomoje romantinėje komedijoje „500 meilės dienų“ (angl. „500 Days of Summer“) padėjo aktoriui pelnyti nominaciją geriausio aktoriaus kategorijoje Auksiniam Gaubliui laimėti. „Tai yra ganėtinai keistas filmas apie santykius. Mano herojus yra it persekiotojas, galvojantis, kad jeigu santykiuose vienas žmogus sutinka kitą – jie yra skirti vienas kitam visą likusį gyvenimą“, – puslapiui „Collider“ pasakojo aktorius. „O šiaip, bent trumpam galėjau susitikinėti su aktore Zooey Deschanel ir būti jos pora. Visgi, sunkesnis periodas buvo suvaidinti vyrą su sudaužyta širdimi“. Antrąją Auksinio Gaublio nominaciją geriausio pagrindinio aktoriaus kategorijoje J. Gordonas-Levittas pelnė 2011 metų dramoje „50/50“ (angl. „50/50“). Aktorius suvaidino Adamo personažą, kuris laikui bėgant suvokia sergantis vėžiu.

2010 metais aktorius sutiko vaidinti vienoje savo rimčiausių juostų „Pradžia“ (angl. „Inception“), kurioje režisieriaus kėdę užėmęs buvo pats Christopheris Nolanas, o vienu pagrindinių juostos aktorimi buvo Leonardo DiCaprio. „Kiekvienam aktoriui, režisieriui ar muzikantui teisingiausias kelias gyvenime yra tas, kuriuo jie patys nuoširdžiai tiki. Niekas už juos neišgrįs jų pačių tako. Christopheris Nolanas yra vienas tų režisierių, kurių darbus pripažins visas pasaulis, ir man, kaip ir daugeliui aktorių, vaidinusių jo filmuose, tiesiog pasisekė“, – apie galimybę vaidinti C. Nolano filme užsiminė J. Gordonas-Levittas.

Bendradarbiavimą su Christopheriu Nolanu aktorius pratęsė 2012 metais. Nuo pat vaikystės būdamas aršiu Betmeno gerbėju, J. Gordonas-Levittas pagaliau realizavo savo svajonę ir suvaidino „Tamsos Riterio sugrįžime“ (angl. „The Dark Knight Rises“), kur pagrindinį Betmeno vaidmenį įkūnijo pats Christianas Bale’as. „Tai juk jėga, tiesa? Vaikystėje nepraleisdavau nė vieno filmo, animacinio filmuko ar žurnalo apie Betmeną, o dabar aš pats pabuvau istorijos dalimi. Tos istorijos, kurią realizavo Christopheris Nolanas, kuris yra neįtikėtinai stiprus istorijos pasakotojas ir režisierius. Man tai yra garbė. Daugelis manęs klausia, ar filmo pabaiga nukreipia istoriją į tęsinius, tai, manau, kad to net nereikia. Trilogijos pabaiga yra pasakiška ir čia reikia dėti tašką. Juk nereikia kažko specialiai prikūrinėti“, – portalui „Collider“ pasakojo J. Gordonas-Levittas.

Aktorius J. Gordon-Levitt filme „Tamsos Riterio sugrįžimas“ (angl. „The Dark Knight Rises“)
Aktorius J. Gordon-Levitt filme „Tamsos Riterio sugrįžimas“ (angl. „The Dark Knight Rises“)

Puikių režisierių sąrašą aktoriaus karjeroje papildė ir Stevenas Spielbergas 2012 juostoje „Linkolnas“ (angl. „Lincoln“), kur pagrindinį Abrahamo Lincolno vaidmenį suvaidino Danielis Day-Lewisas. Josephas Gordonas-Levittas suvaidino Linkolno sūnų Robertą. Tais pačiais metais aktoriaus puikių filmų sąrašą papildė ne tik dvi minėtos juostos, tačiau ir „Laiko kilpa“ (angl. „Looper“) bei „Skubus pristatymas“ (angl. „Premium Rush“). „Juosta „Laiko kilpa“ man padėjo paaugti ne tik aktorystėje, tačiau ir režisūrinėje veikloje. Su juostos režisieriumi Rianu Johnsonu dirbome kartu ir filme „Plyta“ – tikrai manau, kad nuo to laiko mes kartu užaugome. Dar tais laikais, kai kurėme filmą, nežinojome, ar jį kasnors žiūrės, tačiau kurdami „Laiko kilpą“ buvome tikri, kad turėsime savo ryškią auditoriją“, – puslapiui „Entertainment Weekly“ pasakojo aktorius J. Gordonas-Levittas.

Naujas amplua ir rizika vaidmenyse

Kitokią veiklą aktorius pratęsė ir 2013 metais, kuomet persiorientavo ir į prodiuserio vaidmenį. J. Gordonas-Levittas ne tik suvaidino dar vieną nuostabų vaidmenį juostoje „Donžuanas“ (angl. „Don Jon“) kartu su Scarlett Johanson, tačiau ir išbandė save naujame amplua: „Visada norėjau suvaidinti Donžuaną, tačiau kartu buvau įsitikinęs, kad joks režisierius manęs tokiam vaidmeniui nepasirinks. Tiesiog neliko kitos išeities, kaip pačiam išbandyti prodiuserystę ir vaidmenį pasilikti sau. Atvirai pasakius, visąlaik norėjau išbandyti, ką tai reiškia. Esu dirbęs su Rianu Johnsonu, Stevenu Spielbergu, Christopheriu Nolanu, iš kurių išmokau daugybės teigiamų sąvybių, kartu žinodamas, kokių klaidų nekartoti. Ir tikrai taip, man prodiusuoti juostą labai patiko. Man patinka smagios komedijos ir visai būtų smagu pabandyti sukurti dar kažko šmaikštaus“, – trumpai apie ateities planus užsiminė J. Gordonas-Levittas.

Pertraukoje tarp filmavimų, aktorius užsiima ir kita veikla. 2005-ais metais Levittas kartu su savo jau mirusiu broliu įkūrė kompaniją „hitRECord“. Įmonės pagrindinis tikslas yra suvienyti daugelį menininkų, kurie dalijasi savo sukurtais video įrašais, nuotraukomis, ar betkokia kito tipo kūryba, o savo ruožtu, „hitRECord“ iš atsiųstų įrašų kuria trumpametražius filmus, leidžia knygas ar muzikos įrašus. Šiuo metu projektas jau yra ne tik internetinis, tačiau ir televizinis.

Lyno akrobatas Philippe Petit atlikdamas savo garsųjį pasirodymą 1974 metais Niujorke
Lyno akrobatas Philippe Petit atlikdamas savo garsųjį pasirodymą 1974 metais Niujorke

Šiais metais aktorius į didžiuosius kino ekranus grįžta su nuostabia Roberto Zemeckio juosta „Pasivaikščiojimas“ (angl. „The Walk“). R. Zemeckis per savo karjerą pristatė daugybę visiems įsimintinų juostų, o kiekvienam lietuviui įsimintiniausias režisieriaus darbas yra trilogija apie keliones laiku „Atgal į ateitį“ (angl. „Back to the Future“). „Žinote, Philippe Petit ant lyno išbuvo 45-ias minutes ir visame Niujorko mieste nebuvo nė vieno žmogaus, galinčio nufilmuoti visą jo pasivaikščiojimą. Žinoma, nuotraukų yra begalės, tačiau vaizdinė medžiaga yra neįkainojama. Su Petit susitikau dar 2006-ais metais ir kalbėjomės valandų valandas, kodėl jis pasirinko būti lyno akrobatu“, – apie pokalbį su P. Petit prisiminė R. Zemeckis. „Tuomet supratau, kad kalbėdamas su juo uždaviau klausimų, kuriuos užduodame kiekvienam kūrėjui iš serijos „O kodėl tu tai nupiešei?“, o jis man tiesiog atsakė „Tai yra kvailas klausimas, kurio atsakymo nori sužinoti dauguma. Tačiau atsakymas yra paprastas – tai menas“. Po kurio laiko susibendravome su Petit ir jis suprato, kad teoriškai tas meno portretas gali būti atkurtas kine ir jis man davė leidimą kurti filmą apie jo žygį. Kartu pridūrė, kad niekas negali sustabdyti žmogaus, jei jis tiki savo kūriniu“.

Pagrindinio juostos herojaus įkūnytojas Josephas Gordonas-Levittas apie juostą užsimena tiek, kad tai yra be galo rizikingas filmas: „Taip, tai yra emociškai didis filmas, su stulbinančiais specialiaisiais efektais bei nepriekaištingu veiksmu, kur iš tikrųjų nereikia jokių susišaudymo scenų, gaudynių automobiliais ar sprogimų. Tačiau kartu dėl to ši juosta verslo pasaulyje buvo priimta itin atsargiai ir rizikingai. Prieš susitikdamas su Philippu Petit galvojau, kad jis jaudinsis, kaip man pavyks perteikti jį patį, tačiau Philippas buvo nuoširdus ir pasitikintis manimi. Vaidinau jį 24-ių, tai, žinote, dabar jis 40 metų vyresnis. Man išties patiko suvaidinti šį personažą, kuris buvo savaip turtingas ir įdomus. Kartu ir nepažįstamas man pačiam. Bet, be abejo, tai buvo mano pats rizikingiausias filmas karjeroje. Ar kartočiau? Manau, kad taip. Didžiuojuosi tiek pačiu Philippu, tiek jo realizacija šiame kine“, – portalui „HitFix“ pasakojo aktorius.

Asmeniniame gyvenime aktorius yra vedęs verslininkę Tashą McCauley, su kuria šiais metais susilaukė pirmojo sūnaus. Gyvendamas ramų gyvenimą, aktorius pripažįsta, kad mėgsta rinktis tik sau patrauklius herojus: „Vaidmenius renkuosi tuos, kurių herojai man išties patinka. Kurie yra labai žmogiški. Nemėgstu stereotipinių vaidmenų“. Kviečiame susipažinti su paskutiniu aktoriaus filmo anonsu:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles