Šią žiemą bitė Maja ir jos vasaros pieva, talpinanti ištisą skraidančių, šokinėjančių ir ropinėjančių vabalėlių pasaulį, atkeliauja ir į didžiuosius ekranus. Artėjant pavasariui, vasario 27 dieną, bitutę ir jos draugus kinuose sutiksime lietuviškai dubliuotoje animacijoje visai šeimai „Bitė Maja“ („Maya the Bee Movie“).

Kartu su geriausiais bičiuliais Viliu (taip pat bite) bei Flipu (žiogu), nenuorama Maja atsidurs pačiame pavojingų įvykių sūkuryje. Draugai netyčia sužinos apie viduje planuojamą sąmokslą nuversti bičių karalienę. Negana to, į taikų jų avilį ims kėsintis karingosios širšės.

Originalioje knygoje, pasirodžiusioje 1912 metais, bitės Majos personažas turėjo simbolizuoti idealų pilietį, kuris gyvena sudėtingoje, bet tobulai sustyguotoje visuomenėje. Tačiau bitutė Maja savyje turėjo tiek daug žaismingo kūrybiškumo, noro pažinti pasaulį, be to buvo nepataisoma išdaigininkė, tad šios jos savybės vėlesnėse istorijos adaptacijose paėmė viršų.

Bitė Maja į kino ekranus ir paties įvairiausio amžiaus žiūrovų širdis pirmą kartą atskrido dar 1926-aisiais – praėjus 14 metų nuo knygos pasirodymo. Devynių minučių trukmės filmas tuomet tapo pirmuoju, kurio veikėjai buvo tikri vabzdžiai.

Vis tik didžiausio populiarumo pasaulyje sulaukė 1975–1980 metais Japonijoje kurtas televizijos serialas „Bitė Maja“. Anime stiliumi nufilmuotus bitutės ir jos draugų nuotykius pamėgo vaikai nuo Suomijos iki Pietų Afrikos, nuo Kinijos iki Ekvadoro. Serialas buvo išverstas net į 42 kalbas (Lietuvoje šį serialą buvo galima žiūrėti per lenkiškas televizijas). Šį pavasarį su Maja ir jos draugais turime progą supažindinti ne tik mažuosius. Kiekvienas sau galime atgaivinti medumi bei smilgomis kvepiantį vaikystės prisiminimą.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles