Kino Akademijos apdovanojimų nenuslėptas kartėlis

Kino Akademijos apdovanojimų nenuslėptas kartėlis

Jau seniai ne paslaptis, kad Holivude visur vyrauja konkurencija, tačiau labai retais atvejais ją galima pamatyti iš labai arti. Vienas iš tokių atveju – kino apdovanojimai, kuriuose geriausi iš geriausių kino pramonės metų atstovų rungiasi dėl prestižinio įvertinimo. Kiekvienuose apdovanojimuose galima stebėti jų džiaugsmo, kartu pykčio, nepasitenkinimo arba tiesiog pavydo dėl kito žmogaus laimės valandos akimirkas. Surinkome Jums po penkias geriausias (mūsų manymu) Kino meno ir mokslo apdovanojimų (Oskarų) akimirkas, kai vienas iš aktorių žiba šlovinguose spinduliuose, o kitas negali patikėti tuo, kas ką tik įvyko:

 

Top 5 geriausio aktoriaus kategorijoje:

5. 1998 metais legendiniam amerikiečių aktoriui Burtui Reynoldsui nepavyko aplenkti savo kolegos, komiko Robino Williamso, kuris pelnė apdovanojimą už jautrią dramą „Gerasis Vilas Hantingas“. Burtas per ilgą, 40 metų karjerą buvo nominuotas tik tą vienintelį sykį už nuostabų vaidmenį Paulo Thomaso Andersono režisuotoje juostoje „Pašėlusios naktys“, todėl nenuostabu, kad jo reakcija į paskelbtą rezultatą yra būtent tokia.

 

4. Panašiai nutiko ir kitam kultiniam JAV kino atstovui Billui Murray‘iu, kuriam pasitaikė puiki galimybė pelnyti savo pirmą Oskarą už subtiliai pateiktą dramą „Pasimetę vertime“. Tačiau jam kelią pastojo Seano Penno ir Clinto Eastwoodo tandemas su „Mistine upe“, už kurią ponas Pennas gavo savo pirmą Kino Akademijos apdovanojimą. Iš Billo veido matome, kad toks sprendimas jo netenkina.

 

3. Legendiniam aktoriui Jackui Nicholsonui kaip ir jo kolegei Meryl Streep sekasi skinti vieną nominaciją po kitos ir, retais atvejais, gauti apdovanojimą. Tris kartus pelnęs Oskaro statulėlę ir dar aštuonis kartus nominuotas jai, „Kinų kvartalo“ žvaigždė gavęs devintą nominaciją turėjo visus šansus laimėti, tačiau Kino Akademijos sprendimu geresnis buvo (žinoma daug kas priklausė nuo filmo tematikos) Adrienas Brody‘is ir jo „Pianistas“. Mėgstantis rodyti grimasas Jackas ir čia nepasikuklino.

 

2. Retai pasirodantis kino ekranuose Robertas Benignis su savo optimistiškai nuteikiančia drama „Gyvenimas gražus“ nepaliko niekam jokių šansų, tačiau didžiausią nuoskaudą pajuto Nickas Nolte, kuris suvaidino savo geriausią karjeros rolę juostoje „Sielvartas“.

 

1. Kai vienais metais sukuriami du kultiniai ir vieni geriausių kino istorijoje darbų, nenuostabu, kad vienas liks nuskriaustojo vietoje. Šiuo atveju Samuelis L. Jacksonas turėjo puikią galimybę pelnyti auksinę statulėlę už nepriekaištingą pasirodymą Quentino Tarantino šedevre „Bulvarinis skaitalas“, tačiau Kino Akademijos nariai galvojo priešingai ir statulėlę atidavė Martinui Landau, kuris įkūnijo legendinį aktorių Belą Lugosį Timo Burtono filme „Edas Vudas“.

 

Top 5 geriausios aktorės kategorijoje:

 

5. Jackas Nicholsonas suvaidinęs dramoje „Apie Šmitą“ pralaimėjo Adrienui Brody. Tuo pačiu keliu žengia ir „Mizėrės“ pažiba, aktorė Katy Bates suvaidinusi jau paminėtoje juostoje, kuriai teko nusileisti savo jaunesnei kolegei – Catherine Zeta-Jones. Katy nelabai pergyvena dėl savo fiasko, tačiau jos akyse matosi pavydas.

 

4. 2007 metais buvo akivaizdu, kad Oskarą už geriausią moterišką vaidmenį pelnys prancūzė Marion Cotillard suvaidinusi legendinę Edith Piaf biografinė juostoje „Rožinis gyvenimas“ tačiau, paskelbiant nugalėtoją, akys labiausiai pakrypsta link aktorės Julies Christie, kuriai lyg iš po nosies už vaidmenį dramoje „Toli nuo jos“ buvo pavogtas auksinis riteris.

 

3. 1988 metais Kino Akademijos apdovanojimų ceremonijoje triumfavo dainininkė Cher, kuriai atiteko Oskaras už puikų pasirodymą filme „Mėnesienos galioje“, tačiau jos konkurentė, aktorė Sally Kirkland suvaidinusi dramoje „Ana“ negali suvaldyti savo nusivilimo. Visgi tais metais būtent jai ir pranašavo laimėjimą.

 

2. Būnant kino ikona ir tikrų tikriausia legenda yra sunku atlaikyti visokeriopą dėmesį, o jeigu dar tave pastebi Kino Akademijos nariai ir nominuoja Oskarui už vieną geriausių gyvenimo pasirodymų kine, tai pralaimėti norisi mažiausiai. Deja, tačiau 1997 metais, legendinė Lauren Bacall turėjo nusileisti prancūzei Juliette Binoche, gavusiai apdovanojimą už „Anglą ligonį“. Tikrai netikėtas posūkis filmo „Veidrodis turi du veidus“ žvaigždei.

 

1. Nors 1976 metais kultinis filmas „Rokis“ triumfavo Oskarų apdovanojimo ceremonijoje, tačiau filmo pagrindinių vaidmenų atlikėjai liko tuščiomis rankomis. Talia Shire suvaidinusi Rokio žmoną pralaimėjo „Tinklo“ žvaigždei Faye Dunaway ir negali tuo patikėti. Pirmoji vieta priklauso būtent jai.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles