Panevėžio miesto šventėje – moderniai pateiktas vintažinis cirkas filme “Viskas dėl šou”

Šį penktadienį, rugsėjo 9 d. 22:30, visi panevėžiečiai, susirinkę į Laisvės aikštę, galės patirti užburiančią kino magiją – po atviru dangumi bus rodomas filmas “Viskas dėl šou”. Filme įspūdingi praėjusio šimtmečio cirko ir kabaretų vaizdai sukasi pagal modernią kultinės grupės “Sigur Ros” muziką. Projektas “Kino karavanas” atveš šį filmą į Aukštaitijos sostinę ir tai bus puikus Panevėžio miesto šventės pirmosios dienos vintažinis akcentas.

Šiais metais Panevėžyje tai kas sena, atgims naujai, nes 513-ojo gimtadienio šventės tema – vintažas. Todėl jau tradicija tapusiame renginyje kine po atviru dangumi kino centras „Garsas“ kartu su festivalio „Kino Pavasaris“ organizuojamu projektu „Kino karavanas“ panevėžiečius ir miesto svečius kvies leistis į nepaprastą kelionę atgal į praeitį su islandų režisieriumi Benediktu Erlingssonu jo žaviu filmu.

„Originalus muzikinis cirko, karnavalo, vodevilio kronikų filmas, žiūrimas dideliame ekrane ir kokybišku garsu, suteiks nepamirštamus įspūdžius. Vaizdo, garso, azarto ir drąsos simfonija. Islandų režisieriaus atrinktus pasirodymus lygiai taip pat įdomu stebėti antrą ir net trečią kartą, atkreipiant dėmesį į vis naujus dalykus“, – filmą komentuoja vyriausiasis „Kino pavasario“ programos sudarytojas Edvinas Pukšta.

Apie filmą „Viskas dėl šou“ („The Show of Shows“, rež. Benedikt Erlingsson, Islandija, 77 min., N-13)

Per kaimus ant ratų keliaujantis cirkas. Stilingas muzikinis kabaretas. Spalvingas vodevilis. Senoviški pasirodymai mugėse. Pavojingi gyvybei triukai. Keistuolių pasirodymai. Azartiški gyvūnų atrakcionai. Jurijaus Nikulino klounada. Daug daug kitokių smagių, kvapą gniaužiančių, neįtikėtinų, stebuklingų, stulbinamų, retai kur bematytų siurprizų. Ir, žinoma, kultiniai „Sigur Ros“. Pats laikas pasimėgauti puikiausiu šou planetoje. Benediktas Erlingssonas užsidarė Šefildo universiteto nacionaliniame archyve ir išrinko filmuotą medžiagą apie keisčiausius, azartiškiausius, sumaniausius, rizikingiausius, įspūdingiausius numerius, kuriuos atliko drąsūs, išradingi artistai iš iškiliausių cirko menui ir verslui atsidavusių šeimų. Režisierius sukūrė filmą vien tik iš archyvinių ir istorinių kadrų, nerealiausių ištraukų, suteikiančių nepaprastą progą sugrįžti į praeitį. Bendradarbiaudami su kompozitoriumi Hilmaru Örnu Hilmarssonu, muziką sukūrė Georgas Holmas ir Orri Pállas Dýrasonas iš kultinės grupės „Sigur Ros“, jiems pritaria Pietų Islandijos nacionalinis choras.

4 mėnesiai, 23 miestai, 50 seansų

Keturis mėnesius – nuo gegužės pabaigos iki rugsėjo pabaigos – 23-ų šalies miestų gyventojai kviečiami į nemokamas tiek nacionaliniu, tiek pasauliniu mastu puikiai įvertintų juostų peržiūras. Iš viso per minėtą laikotarpį bus parodyta 15 skirtingų filmų, įvyks 50 seansų.

Drauge su „Kino karavano“ pagrindiniu partneriu „ŽEMAITIJOS – ilgaamžės tradicijos“ organizuojamuose edukaciniuose seansuose lankosi ir filmus pristato autoritetingi mūsų šalies kino apžvalgininkai, kritikai ir „Kino pavasario“ programos sudarytojai.

Filmo „Viskas dėl šou“ anonsas:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles