„Žvaigždžių karai. Galia nubunda“ greičiausiai nepavys „Įsikūnijimo“

„Žvaigždžių karai. Galia nubunda“ greičiausiai nepavys „Įsikūnijimo“

Septintasis „Žvaigždžių karų“ epopėjos epizodas „Galia nubunda“ (angl. „Star Wars: The Force Awakens“) pasaulio kino teatruose sukasi dar nepilną mėnesį, tačiau jau dabar yra surinkęs šiai serijai rekordinę 1,75 mlrd. JAV dolerių sumą. Kino studijų „Disney“ ir „Lucasfilm“ kūrinys iš kosminės operos neįtikėtinai greitai pasiekė trečią visų laikų pelningiausių filmų Box Office sarašo vietą ir joje įsitvirtino. Tačiau tai dar ne pabaiga – „Galia nubunda“ kėsinasi nuskandinti 1997 m. James’o Camerono jausmingąjį „Titaniką“, iš bilietų pardavimo uždirbusio 2,19 mlrd. JAV dolerių (įskaitant ir 200 mln. JAV dolerių, kai 2012 m. filmas buvo perleistas 3D formatu), šiuo metu esantį antroje visų laikų pelningiausiųjų sąrašo vietoje.

Tačiau panašu, kad Oskaro laureatas J. Cameronas vis tik ir toliau turės kuo girtis. „Galia nubunda“ greičiausiai neviršys 2,79 mlrd. JAV dolerių sumos, kurią uždirbo šio režisieriaus 2009 m. sukurtas fantastinis filmas „Įsikūnijimas“ (angl. „Avatar“) – tokią sumą reikėtų pasiekti, norint atsidurti pirmoje sąrašo vietoje. Kas lemia tokias pesimistines prognozes? „Galia nubunda“ Azijoje ir Lotynų Amerikoje nėra tokia populiari, kaip Šiaurės Amerikoje. Kita vertus – tai filmas – meteoritas, kas reiškia, jog kino teatruose nebus rodomas taip ilgai, kaip tai nutiko su „Įsikūnijimu“.

Vertinant namų rinką, „Galia nubunda“ jau pralenkė „Įsikūnijimą“ 760,5 mln. JAV dolerių ir įsitvirtino pirmoje pelningiausių filmų sąrašo vietoje su 815 mln. JAV dolerių. Užsienio rinkose skirtingų šaltinių duomenimis „Gali nubunda“ surinko nuo 1,2 mlrd. iki 1,4 mlrd. JAV dolerių, taigi bendras rezultatas atitinkamai svyruoja tarp 2,1 mlrd. ir 2,3 mlrd. JAV dolerių (kai kas priskaičiuoja ir 2.4 mlrd.), įskaitant JAV gautas pajamas.

Pirmojo milijardo ribą „Žvaigždžių karai. Galia nubunda“ pasiekė per rekordiškai trumpą 12 dienų laikotarpį, per kitas 14 dienų prie šios sumos pridėjo dar 700 mln. JAV dolerių. Analitikai pastebi, kad „Galia nubunda“ pardavimai vystėsi klasikine „Box Office“ trajektorija – pradžioje buvo galingas šuolis, o kuo toliau, tuo sunkiau pagerinti pardavimus.

Jo nuomone, bet kokiu atveju septintąjį „Žvaigždžių karų“ epizodą jau dabar galima laikyti vienu kertinių „Box Office“ akmenų. Tačiau net jei galiausiai „Galia nubunda“ liks antroje vietoje, įsiterpusi tarp dviejų J. Camerono filmų, tai vis tiek bus fantastiškas pasiekimas. Visų pirma vien dėl to, kad filmų, peržengusių 2 mlrd. dolerių ribą yra vos keletas.

Tiesa, kol kas neaišku, kaip „Galia nubunda“ pasirodys Kinijoje – čia filmas pradėtas rodyti sausio 9 d. ir per atidarymo savaitgalį surinko rekordinę 53 mln. JAV dolerių sumą. Specialistai prognozuoja, kad iš Kinijos „Galia nubunda“ dar gali parsivežti nuo 200 mln. iki 300 mln. JAV dolerių.

Net jei „Galia nubunda“ ir netaps pelningiausiu visų laikų filmu, vis tiek tai yra didelis „Disney“, už legendinės serijos autorines teises sumokėjusiai George‘ui Lucasui 4 mlrd. JAV dolerių, laimėjimas. „Wall Street“ analitiko Erico Handlerio teigimu, kino studijai „Disney“ tai buvo puikus mėnuo. „Filmas jau uždirbo 2,2 mlrd. ar 2, 3 mlrd. JAV dolerių, dar net neišleidus namų vartojimui skirtos versijos. O Disneilende atsirado atskira „Žvaigždžių karų“ šalis. „Disney“ ekosistemai šis filmas davė labai daug.“ Jo manymu, „Galia nubunda“ jau dabar kursto žiūrovų susidomėjimą būsimu šalutiniu projektu „Vienišius“ (angl. „Rogue One: A Star Wars Story“), kuris kino teatrus pasieks gruodžio 16 d. Savo ruožtu aštuntasis „Žvaigždžių karų“ epizodas pasirodys po „Vienišiaus“ premjeros praėjus penkiems mėnesiams – kitų metų gegužės 26 d. „Žvaigždžių karų“ manija darosi nežabojama“, sako jis.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles