Ar žinote, kad… „Rokis“

Portalas „Buvau kine“ pristato naują rubriką. Dauguma žiūrime filmus, pernelyg nekreipdami dėmesio į detales. Vis tik akylesni žiūrovai pastebi daugybę įdomių smulkmenų. Kai kada – tai sąmoningi kino kūrėjų sprendimai, užšifruotos žinutės, kitais atvejais – bandymas suktis iš esamos situacijos, improvizacija, kurios prieš tai nebuvo scenarijuje, galiausiai pasitaiko ir tiesiog mažų neapsižiūrėjimų. Šioje rubrikoje pristatysime gerai žinomus filmus ar aktorius, ir pateiksime keletą įdomybių, kurių galbūt iki šiol nežinojote.

Šį savaitgalį Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti filmas „Krydas: gimęs kovoti“ (angl. „Creed“). Tai jau septintasis legendinio „Rokios“ (angl. „Rocky“) serijos filmas. „Buvau kine“ šįkart kviečia prisiminti pačią pirmąją dalį, pasirodžiusią lygiai prieš keturiasdešimt metų. Filmas pastatytas už net ir tais laikais juokingai mažą vos 1 mln. JAV dolerių biudžetą, per rekordiškai trumpą laiką – 28 d. Būtent „Rokis“ lėmė milžinišką Sylvesterio Stallone‘s išpopuliarėjimą, filmas tapo kultiniu, o pats personažas seniai įtrauktas į mylimiausių kino veikėjų sąrašus. Neabejojame, kad dauguma žiūrovų yra šį filmą matę net ir po kelis kartus, tačiau siūlome atkreipti dėmesį į keletą detalių, kurios galbūt praslydo pro akis.

1. Dailininkas, piešęs didžiulį Rokio plakatą, susipainiojo ir vietoj baltų šortų su raudonom juostelėm nutapė raudonus su baltomis. Kadangi plakato pakeitimas būtų užtrukęs, S. Stallone šią klaidą įtraukė į scenarijų – Rokis pats atkreipia dėmesį į tai, kad plakatas nupieštas ne taip, kaip turėtų būti. Tas pats nutiko ir su Rokio chalatu – buvo gautas per didelis. Tačiau tai taipogi buvo įtraukta į filmą – eidamas į ringą Rokis dėl to pasiskundžia savo treneriui Mikiui.

Screen Shot 2016-01-14 at 23.42.29
Rocky Balboa ir per ilgas chalatas

2. Visos scenos Filadelfijos gatvėse nufilmuotos be leidimo – taip į filmo kadrus pateko atsitiktiniai praeiviai. Scenoje, kurioje Rokis bėga per turgų, galima nesunkiai pastebėti, kad žmonės tiesiai žiūri į Rokį (ir, tuo pačiu, į jį filmuojančią kamerą). Vaisių pardavėjo S. Stallone‘i pametėtas apelsinas buvo visiška improvizacija – jis nė nenutuokė, kad tokiu būdu pateks į vėliau tiesiog kultiniu tapusį filmą.

Rokis bėga per turgų
Rokis bėga per turgų

3. Dvi scenos, kuriose Rokis užbėga Filadelfijos meno muziejaus laiptais – pirmą kartą – labai sunkiai, antrą – visai lengvai – nufilmuotos dviejų valandų intervalu.

rocky-stairs-armsup
Rokis užbėgo muziejaus laiptais

4. Filme, kuris nepaprastai daug prisidėjo prie bokso išpopuliarinimo, nedidelį epizodinį vaidmenį atlieka tikras boksininkas – Joe Frazier‘is. Kalbant apie kitus nedidelius epizodinius pasirodymus, įdomu yra tai, kad šioje juostoje galime pamatyti režisierių John G. Avildseną – jis vaidina Rokio interviu filmuojantį operatorių. Be to, S. Stallone „įdarbino“ ir savo šeimos narius – jo tėvas tapo bokso mačo gongą mušančiu teisėju, o brolis Frankas – gatvės dainininkų lyderiu.

Screen Shot 2016-01-14 at 23.37.54
Gongą mušantis S. Stallone tėvas

5. Be visų šių šeimyninių ryšių, galima gana lengvai pastebėti, kad nuotraukos esančios Rokio ir Polio namuose – autentiškos pačių aktorių vaikystės ar jaunystės fotografijos. Pvz. Paulio namuose esanti nuotrauka, kurioje jis įamžintas su laivyno uniforma, iš tikrųjų yra iš filmo „Cinderella Liberty“, kuriame aktorius Burtas Youngas vaidino 1973 m.

6. Rokio šuo Batkis (angl. Butkus) iš tikrųjų buvo S. Stallone‘s šuo.

8517_1694197
S. Stallonės šuo Batkis

7. Skolų išmušinėtoją Entonį Gazo, kuriam iš pradžių „dirbo“ Rokis, suvaidinęs aktorius Joe Spinellis kentė nuo astmos – scenoje, kurioje jis ir Rokis kalbasi apie nykščių laužymą nepaklusniems skolininkams, Gazo panaudoja inhaliatorių – scenarijuje to nebuvo numatyta, tačiau vėliau buvo nuspręsta šią detalę palikti.

rocky46
Joe Spinellis ir jo netikėtas inhaliatorius

8. Filme rodomame bokso mače naudojamos pirštinės, vadinamos „Kazanovomis“ (angl. „Casanovas“) iš tikrųjų JAV bokso kovose yra uždraustos, tačiau dėl aptakios formos prodiuseriai vis tiek pasirinko jas.

Screen Shot 2016-01-14 at 23.36.35
Pirštinės „Kazanova“

9. Nuo Rokio namų East Tusculum gatvėje iki Filadelfijos meno muziejaus einant tiesiausiu keliu yra 8,5 km.

10. Dėl labai riboto biudžeto, kurio didžioji dalis buvo skirta grimui, aktoriai buvo prašomi vaidinti su savo drabužiais. Pavyzdžiui, dauguma Eidrian filme dėvimų drabužių iš tikrųjų priklausė aktorei Taliai Shire.

11. Bokso scenos yra ne atsitiktiniai judesiai – viskas detaliai buvo aprašyta scenarijuje. Iš pradžių buvo ketinama filmuoti S. Stallonei ir Carlui Weathersui imituojant kovą, tačiau filmo kūrėjai siekė, kad šios scenos atrodytų realistiškiau už kitas to meto panašios tematikos filmų kovų scenas. Todėl S. Stallone po šio nepavykusio bandymo paklausė J. G. Avildseno patarimo ir visą boksininkų kovą detaliai aprašė scenarijuje – judesį po judesio. Po to jam ir C. Weathersui prireikė maždaug savaitės, tam, kad išmoktų visą šią choreografiją.

Taip pat skaitykite

Komentarai

  1. Henry / 2016 sausio 17

    Užaugau su Rokiu 🙂