Oskarų ceremonijos pakeitimai pandemijos metu

Oskarų ceremonijos pakeitimai pandemijos metu

Antradienio rytą Oskarų apdovanojimų vadovai susėdo svarstyti, ką daryti su ateinančių metų ceremonija. Kai šitiek filmų šiuo metu negali pasiekti kino teatrų, ar metų pabaigoje apskritai bus ką nominuoti? Vis dėlto buvo nuspręsta, kad 93-ioji Oskarų teikimo ceremonija tikrai įvyks 2021-ų metų vasario 28-ą dieną su vienu dideliu pakeitimu – interneto platformose debiutuojantys filmai taip pat gali varžytis dėl apdovanojimų. Paprastai tam, kad filmas galėtų būti teikiamas Oskarams, jis turi būti bent savaitę rodomas kuriame nors Los Andželo kino teatre. Kadangi esant dabartinei situacijai tai nėra įmanoma, šis reikalavimas buvo panaikintas.

Tai yra didžiulis pakeitimas, nes Oskarus dalijanti JAV kino meno ir mokslo akademija yra griežtai nusistačiusi prieš internetines platformas, teigdama, kad kino teatrai yra geriausia vieta patirti filmus. Platformos kaip „Netflix“, norėdamos konkuruoti dėl Oskarų, turėdavo trumpam išleisti savo teikiamus projektus didžiuosiuose ekranuose. Tiesa, Akademija vis tiek nenori pripažinti kino teatrus praleidžiančių filmų ir pabrėžia, kad šis pakeitimas yra vienkartinis ir pasibaigus pandemijai bus grįžtama prie standartinių reikalavimų.

Papildomi pakeitimai buvo atlikti techninėse kategorijose. Garso efektų bei garso montažo kategorijos dabar bus sujungtos į vieną. Taip pat norint kandidatuoti į geriausio garso takelio kategoriją filmas privalės turėti 60 procentų originalios muzikos.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles