Kino teatrai ruošiasi „Tenet“ išleidimui

Kino teatrai ruošiasi „Tenet“ išleidimui

Didžioji dalis pavasario, vasaros ir jau rudens didžiųjų projektų peršoko į kitus metus dėl geresnio laikotarpio, kuomet kino teatrai veiks kaip anksčiau, tačiau vienas svarbus filmas tvirtai įsikibo į savo išleidimo datą. Vis dar planuojama, kad režisieriaus Christopherio Nolano mokslinės fantastikos trileris „Tenet“ debiutuos šių metų liepos 17-ą d. ir ši data nulems tolimesnę kino teatrų veiklą.

Nuo kovo vidurio uždaryti Amerikos kino teatrai jau turi leidimą iš vyriausybės tęsti veiklą, tačiau šiuo metu jie vis dar neplanuoja atverti durų. Kino teatrų vadovai supranta, kad dėl tuščio repertuaro ir masiniuose susibūrimuose vis dar išliekančios didesnės užsikrėtimo grėsmės, paklausos žiūrėti filmus kine šiuo metu visiškai nėra. Tačiau tikimasi, kad „Tenet“ bus tas filmas, kuris sugrąžins žiūrovus į sales ir padės joms atsigauti. Kino teatrai jau ruošiasi šiai dienai ir planuoja, kaip lankytojams suteikti geriausią įmanomą patirtį, tuo pačiu laikantis griežtų saugos reikalavimų.

Atidėjusi visus kitus didžiuosius projektus, „Warner Bros“ palaiko šį sprendimą. Studija jau ilgą laiką bendradarbiauja su Christopheriu Nolanu, kurio filmai ne tik visada sulaukia švytinčių kritikų įvertinimų, bet ir yra pripažįstami publikos. Jo vardas pritraukia lankytojus ir „Warner Bros“ taip pat deda viltis į režisieriaus naują projektą. Studija teigia, kad „Tenet“ pasirodys suplanuotu laiku, jei tik kino teatrai bus atidaryti.

Tuo tarpu Christopheris Nolanas šiuo metu stropiai dirba, kad atgaivintų kino industriją. Nėra paslaptis, kad režisierius yra itin atsidavęs tikrai kino patirčiai (karantino pradžioje jis parašė laišką, skatinantį neapleisti kino teatrų) ir greičiau sudegintų savo filmą, nei pirmiau paleistų jį į internetines platformas. Todėl nieko stebėtino, kad C. Nolanas kovojo su studija, kad išlaikytų dabartinę „Tenet“ datą – dabar jo filmas yra simboliškai pirmoji masinio populiarumo juosta po pandemijos, ir nuo jo priklauso tolimesnė kino teatrų ateitis. Ambicingas žygdarbis ir taip stiprioje režisieriaus karjeroje.

Nors tikimasi geriausio, kad „Tenet“ tikrai bus ta kibirkštis, sugrąžinsianti kino teatrus į geresnį laikotarpį, dabartinė situacija nėra tam palanki. Du su puse mėnesio yra per trumpas laiko tarpas, po kurio ne tik pasaulis turėtų grįžti į senas vėžes, bet ir žmonės nebijotų dalyvauti socialiniuose renginiuose. Kad ir kaip šis filmas yra laukiamas, vargu, ar publika dėl jo rizikuotų savo bei kitų sveikata. Taip pat, „Tenet“ yra ambicingiausias C. Nolano filmas. „Tenet“  buvo filmuotas septyniose šalyse bei IMAX formatu, jo bendras biudžetas siekia net 200 milijonų dolerių ir paleisti tokį brangų projektą šiuo laikotarpiu yra siaubinga rizika, kuri gali skaudžiai kainuoti. Negana to, šiam filmui į nugarą kvėpuoja „Disney“ studijos „Mulan“ perdirbinys, kuris planuoja pasirodyti kitą savaitę po „Tenet“ ir garantuotai nusigriebs dalį dėmesio.

Todėl visų akys kino industrijoje dabar yra atsuktos į naująjį C. Nolano projektą, kuris rizikuoja ne tik savo siaubingai dideliu biudžetu, bet ir kino industrijos ateitimi.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles