Mirė indų aktorius Irrfanas Khanas

Mirė indų aktorius Irrfanas Khanas

Trečiadienį, baladžio 29 d. mirė  indų aktorius Irrfanas Khanas. Aktorius buvo žinomas ne tik gimtojoje Indijoje, bet ir Holivude – žiūrovai jį įsiminė iš filmų „Pi gyvenimas“ (angl. „Life of Pi“, 2012 m.), „Juros periodo pasaulis“ (angl. „Jurassic World“, 2015 m.) ir „Inferno“ (2016 m.). I. Khanui buvo 53 metai.

2018 m. I. Khanui buvo aptiktas neuroindokrininis navikas ir aktorius intensyviai gydėsi Londone. Jis pasveiko tiek, kad galėjo filmuotis, kaip dabar jau aišku, savo paskutiniame filme „Anglų mediumas“ (hind. „Angrezi Medium“), kurio premjera Indijoje įvyko kovo 13 d., tačiau dėl korona viruso pandemijos ir dėl jos paskelbto karantino, filmo rodymas buvo labai greitai nutrauktas.

Antradienį buvo pranešta, kad dėl infekcijos I. Khanas paguldytas į Mumbajaus Kokilabeno ligoninės intensyvios priežiūros skyrių.

Po trumpo šmėkštelėjimo televizijoje, 1988 m. I. Khanas debiutavo kine – jam teko epizodinis pasirodymas Miros Nair Oskarui geriausio užsienio filmo kategorijoje nominuotame filme „Salam, Bombėjau!“ (hind. „Salaam Bombay!“). Po to jis visam dešimtmečiui grįžo į televiziją. Pasauliniu mastu I. Khaną išgarsino vaidmuo Asifo Kapadios filme „Karys“ (angl. „The Warrior“, 2001 m.), kuris 2003 m. laimėjo du BAFTA apdovanojimus.

Ryškiausius savo vaidmenis Indijos kine I. Khanas sukūrė 2003 – 2004 m. – Vishalo Bharadwajaus kriminalinėje dramoje „Makbulas“ (hind. „Maqbool“, 2004 m.), žinomą Williamo Shakespere’o tragediją perkėlusioje į Indiją, jis vaidino Makbetą, o Tigmanshu Dhulios kriminalinėje romantinėje dramoje „Pasiekimas“ (hind. „Haasil“, 2003 m.) jis įkūnijo pagrindinį antagonistą. 2011 m. už kario, tapusio sukilėliu, vaidmenį kitame T. Dhulios filme „Paanas Singhas Tomaras“ (hind. „Paan Singh Tomar“) I. Khanas pelnė Indijos nacionalinį apdovanojimą kaip geriausias aktorius.

Pasauliniu mastu I. Khanas buvo geriausiai žinomas iš savo vaidmenų filmuose „Lūšnynų milijonierius“ (angl. „Slumdog Millionaire“, 2008 m.), „Pi gyvenimas“, „Pietų dėžutė“ (angl. „The Lunchbox“, 2013 .), „Bendravardis“ (angl. „The Namesake“, 2006 m.), „Juros periodo pasaulis“, „Nepaprastas Žmogus-Voras“ (angl. „The Amazing Spider-Man“, 2012 m.) ir „Inferno“. 2017 m. jis vaidino filme „Skorpionų giesmė“ (angl. „The Song of Scorpions“), kuris buvo rodytas Lokarno kino festivalyje.

Vos prieš kelias dienas Džaipure mirė I. Khano motina, tačiau dėl karantino jis laidotuvėse negalėjo dalyvauti – pasitelkęs vaizdo technologijas laidotuves stebėjo nuotoliniu būdu iš Mumbajaus.

Režisieirus Karanas Joharas savo socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje parašė: „Ačiū tau už tuos neišdildomus kino prisiminimus… ačiū tau už tai, kad kaip menininkas kėlei kartelę… ačiū tau už tai, kad praturtinai mūsų kiną… Mes tavęs smarkiai ilgėsimės, Irrfanai, tačiau visada visada būsime nepaprastai dėkingi už tai, kad buvai mūsų gyvenimuose… mūsų kine… Reiškiame tau pagarbą“.

„Neįtikėtinas talentas… Maloningas kolega, produktyviai prisidėjęs prie Kino pasaulio, per anksti mus paliko, sukurdamas didžiulę tuštumą“, „Twitter“ tinkle rašė indų aktorius veteranas Amitabhas Bachchanas.

Iš viso I. Khano filmografijoje – 149 vaidmenys kino ir televizijos projektuose.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles