Michelle Williams vaidins juostoje apie slapta abortus atlikusią bendruomenę

Michelle Williams vaidins juostoje apie slapta abortus atlikusią bendruomenę

Amerikiečių aktorė Michelle Williams netrukus filmuosis tikrais faktais paremtoje juostoje „Tai yra Jane“ (angl. „This is Jane“) ir įkūnys pagrindinę jos veikėją Jenny, slaptos bendruomenės, teikusios medicinines abortų paslaugas, įkūrėją.

Pati M. Williams ne tik atliks pagrindinį vaidmenį – ji yra viena iš šios juostos ko-prodiuserių. Filmas kuriamas pagal Lauros Kaplan knygą „Jane istorija: legendinės pogrindinės feministinės aborto paslaugos“ (angl. „The Story of Jane: The Legendary Underground Feminist Abortion Service“), kurioje pasakojama tikra istorija apie slaptos abortų bendruomenės „Jane“ įkūrėją Jenny.

Tuo metu, kai JAV nėštumo nutraukimas buvo laikomas nelegaliu, „Jane“ bendruomenė siekė sumažinti išaugusių nesaugių abortų skaičių ir suteikti moterims saugesnę ir prieinamesnę procedūrą. Nuo 1969 m. iki 1973 m. – iki kol byloje Roe prieš Wade teisė į abortus buvo pripažinta JAV konstitucine teise, Čikagoje veikusi moterų vadovaujama „Jane“ bendruomenė padėjo daugiau kaip 11 000 pacienčių suteikdama medicinines paslaugas, kurias oficialios medicinos įstaigos atsisakė taikyti. Po šio teismo sprendimo, kuriuo abortai buvo įteisinti, „Jane“ bendruomenė savo veiklą nutraukė. Tikrovėje šį judėjimą iniciavo feministė Heather Booth.

Juostą „Tai yra Jane“ režisuos Kimberly Peirce, žinoma savo filmu „Vaikinai neverkia“ (angl. „Boys Don‘t Cry“, 1999 m.).

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles