„Žvaigždžių karai: galia nubunda“ ruošiasi sumindyti visus įmanomus pelningumo rekordus

Galios neįmanoma sustabdyti. Visam pasauliui besiruošiant atlaikyti „Žvaigždžių karų“ maniją, kai kurie ekspertai prabilo apie kosminius skaičius.

Anot „The Hollywood Reporter“ kalbinto analitiko, septintoji franšizės dalis „Žvaigždžių karai: galia nubunda“ (angl. „Star Wars: The Force Awakens“) nesunkiai sumuš visus įmanomus pelningumo rekordus.

Nepaisant to, kad iki šiol daugiausiai pinigų per pirmąjį savaitgalį uždirbęs gruodžio mėnesį pasirodęs filmas yra pirmoji „Hobito“ trilogijos dalis su 84 mln. dolerių, J.J. Abramso režisuotam filmui tai tikrai nėra riba. Prognozuojama, kad per pirmąjį savaitgalį juosta uždirbs nuo 185 iki 220 milijonų dolerių vien Šiaurės Amerikoje ir veikiausiai sumuš šiais metais „Juros periodo pasaulio“ (angl. „Jurassic World“) pasiektą premjerinio savaitgalio rekordą – 208 mln. dolerių.

Tačiau šis skaičius yra niekis palyginus su tuo, kiek filmas gali uždirbti per artimiausius mėnesius. Anot itin optimistinių prognozių, „Žvaigždžių karai: galia nubunda“ vien JAV uždirbs milijardą dolerių, o pasaulis prie šios pasakiškos sumos pridės dar pustrečio karto daugiau.

Matematika nesunki: 200 milijonų kainavęs filmas su dar kelis šimtus milijonų kainavusia reklamine kampanija uždirbs daugiau nei tris milijardus ir „Disney“ studijai atneš apie 2.7 milijardų dolerių pelną.

Verta pastebėti, kad net ir toks gerbiamas leidinys kaip „The Hollywood Reporter“ veikiausiai persistengė ir sumaišė rimtą analizę su dvylikamečių svajonėmis. Visų laikų pelningiausias filmas „Įsikūnijimas“ (angl. „Avatar“) uždirbo 2.7 mlrd. dolerių ir tikėtis, kad „Žvaigždžių karai: galia nubunda“ jį aplenks beveik milijardu dolerių – kad ir kokia didelė yra franšizės gerbėjų armija, – yra neįtikėtinai naivu.

Tačiau jau greitai pamatysime, ar tokiose prognozėse yra bent dalis tiesos – Lietuvos ir pasaulio kino teatruose jėga atsibus jau gruodžio 18 dieną.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles