Pelningiausi savaitės filmai: „Mėlynasis Vabalas“ – dar vienas „DC“ pralaimėjimas

Pelningiausi savaitės filmai: „Mėlynasis Vabalas“ – dar vienas „DC“ pralaimėjimas

Į žaidimų aikštelę žengia naujas „DC“ visatos herojus „Mėlynasis Vabalas“ (angl. „Blue Beetle“) ir jo priklausymas populiariam komiksų prekės ženklui nuvertė mėnesį karaliavusią „Barbę“ (angl. „Barbie“). Bet tai yra smulki pergalė, nes filmas savo pasirodymu toliau tęsia staigų „DC“ smukimą žemyn.

„Mėlynasis Vabalas“ gal dabar ir sėdi pirmoje vietoje, bet į ją pakliuvo tik kelių milijonų persvara, vos numušdamas mėnesio senumo „Barbę“. Iš viso, premjerinį savaitgalį filmas surinko 43 mln. dolerių, žemiau užbrėžtos ribos ir apskritai, vienas silpniausių pradinių „DC“ pasirodymų. Filmo biudžetas yra apie 100 mln. dolerių, mažesnis nei konkurentų, mat „Mėlynąjį Vabalą“ iš pradžių buvo planuota paleisti į internetinę platformą. Vis tiek, su tokia pradžia neatrodo, kad šis projektas bus sėkmingas. Kas daugmaž ir buvo prognozuojama, nes daug aplinkinių situacijų jau nulėmė šio filmo pralaimėjimą. Nuo „DC“ visatos mirties paskelbimo, visi jų filmai patyrė didžiules finansines nesėkmes, tad trendas jau aiškus, o „Mėlynasis Vabalas“ dar yra ne tęsinys, o visiškai naujas herojus. Tokiems filmams labai svarbus marketingas, nes reikia supažindinti žiūrovus kas čia per reikalas ir kam jis priklauso, bet čia koją kiša vykstantys streikai ir aktorių negalėjimas atlikti interviu bei reklamuoti filmo. O kas iš anksto žinojo apie „Mėlynąjį Vabalą“ bendra nuomone irgi nebuvo sužavėti treilerių ir jo standartinės istorijos, nors patenkinami filmo įvertinimai yra aukštesni nei tikėtasi. Galiausiai, kaip pirmoji lotynų amerikiečių reprezentacija superherojų žanre „Warner Bros“ tikėjosi, kad ši auditorija timptelės filmą į viršų, bet ir čia nepasisekė – Kalifornijoje savaitgalį siautė tropinė audra ir studija tai nurašė kaip smūgį kino teatrų lankomumui tame regione. Žodžiu, „Mėlynasis Vabalas“ tapo dar vienu „DC“ pralaimėjimu ir studijai liko atkentėti paskutinį visatos filmą, Akvameno tęsinį metų pabaigoje, kad pagaliau galėtų užmiršti visą šitą bjaurų reikalą.

Rūpestį dėl „DC“ visatos „Warner Bros“ studijai turėtų gerai numalšinti tai, kad jie bent jau savo rankose turi pelningiausią metų filmą ir bus kas padengs didžiulius nuostolius. Prognozuojama, kad artimiausiomis dienomis „Barbė“ bus 2023 metų numeris vienas Amerikos mastu, o pasaulinėje rinkoje jei ne šią tai tikrai kitą savaitę.

Taip pat gerai laikosi ir „Openheimeris“ (angl. „Openheimer“), turėjęs perleisti dalį IMAX ekranų „Mėlynajam Vabalui“, bet jau perkopęs 700 mln. dolerių ribą ir pralenkęs visą „Tarp Žvaigždžių“ (angl. „Interstellar“) pelną. Dabar tai yra ketvirtas pelningiausias Christopher‘io Nolan‘o bei šių metų filmas.

Be stiprios konkurencijos animacijos žanre, Vėžliukai Nindzės trečią savaitę laikosi tarp pelningiausių ir artėja prie kuklaus pelno ribos. „Mutantų Siautėjimas“ (angl. „Mutant Mayhem“) su 70 mln. biudžetu dabar turi surinkęs 120 mln. dolerių.

Penktoje vietoje atsidūrė dar viena suaugusiems skirta vasaros komedija „Paklydėliai“ (angl. „Strays“). Šįkart apie kalbančius šunis, kuriuos įgarsino Will Ferrel ir Jamie Foxx. Miela idėja, bet visiškai neatsipirkusi. Su sausais įvertinimais, Amerikoje „Paklydėliai“ surinko tik 8 mln., o už jos ribų filmui sekėsi tragiškai ir iš viso pasaulio parsinešė tik 2 mln. Su 10 mln. dolerių prieš 45 mln. biudžetą, „Paklydėliai“ yra dar vienas pavyzdys, kodėl studijos nėra linkusios leisti nešvankias komedijas į kino teatrus ir mieliau šiam žanrui renkasi internetines platformas.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles