„Žvaigždžių karai. Galia nubunda“ aktorių atlyginimus skiria ištisa galaktika

„Žvaigždžių karai. Galia nubunda“ aktorių atlyginimus skiria ištisa galaktika

Holivudo veterano Harrisono Fordo sugrįžimas į ekranus naujoje „Žvaigždžių karų“ dalyje vertas 23 mln. svarų sterlingų – būtent tiek aktorius uždirbs iš šio pasirodymo. Neoficialių šaltinių teigimu, kino kompanija „Disney“ taip norėjo, kad naujojoje „Žvaigždžių karų“ dalyje „Galia nubunda“ (angl. „Star Wars. Epizode VII – Force Awakens“) 73-ejų metų aktorius vėl imtųsi Hano Solo vaidmens, kad sutiko su jo prašomu 16,7 mln. svarų sterlingų užmokesčiu. Be to, H. Fordas dar gaus 0,5 proc. nuo visų filmo uždirbtų pajamų, kurios jau dabar siekia 1,3 mln. svarų sterlingų ir, kaip manoma, lengvai sumuš visus iki šiol buvusius rekordus. Tai reiškia, kad aktorius gaus dar mažiausiai bent 6,5 mln. svarų sterlingų.

„Žvaigždžių karų“ naujokai Daisy Ridley ir Johnas Boyega kol kas apie tokį uždarbį gali tik pasvajoti. Už savo vaidmenis kiekvienas jų gavo po 300 tūkst. svarų sterlingų Tačiau filmo pajamoms peržengus 1 mlrd. JAV dolerių ribą, šis tas nubyrės ir į jų sąskaitas. Tačiau nors D. Ridley ir J. Boyegos atlyginimus nuo H. Fordo uždarbio skiria visa kosminė galaktika, jaunieji aktoriai, abu 23-ejų metų amžiaus, dėl to jokio nepasitenkinimo nereiškia.

Kino studijos „Disney“ šaltinis šią situaciją aiškino taip: „Harrisonas yra esminis šio filmo elementas. Jis sujungia senąją kartą su jaunąja. Labai smagu, kad Markas Hamillas ir Carrie Fisher taip pat prisijungė, tačiau filmas galėjo apseiti ir be jų. Tačiau be Harrisono Fordo nieko nebūtų išėję.“

„Disney“ šaltinis taip pat prideda: „Daisy kol kas yra mažai kam žinoma, o šis vaidmuo yra didžiulė sėkmingos karjeros galimybė, tad ji greičiausiai būtų sutikusi vaidinti net ir už dyką. Ji pasirašė kontraktą, pagal kurį įsipareigojo vaidinti ne viename filme, o jos atlyginimas atitinkamai didės su kiekviena nauja dalimi. Tai nereiškia, kad ji būtinai pasirodys ir kituose „Žvaigždžių karų“ epizoduose, tačiau tokiu būdu studija gali būti rami, kadangi pagal šį kontraktą aktorė yra įsipareigojusi vaidinti, jei tik studijai jos prireiks.“

Tačiau dabartiniams naujokams net ir norint nelabai yra kuo skųstis. Prisiminus senus laikus tuometiniai atlyginimai, lyginant su dabartinių aktorių honorarais kelia šypseną: už Hano Solo vaidmenį 1977 m. pirmajame originaliosios trilogijos „Žvaigždžių karų“ filme „Džedajaus sugrįžimas“ (angl. „Return of Jedi“) H. Fordas gavo viso labo 7 tūkst. svarų sterlingų. Tačiau jam taip pat buvo išmokėta 1 mln. svarų sterlingų kompensacija, kadangi filmavimo metu H. Fordas susilaužė koją.

Filmo režisierius amerikietis J. J. Abramasas gavo 3,3 mln. svarų sterlingų ir dar gaus 2 proc. nuo visų filmo uždirbtų pajamų. O 59-erių metų amžiaus Carrie Fisher gavo tik 1 mln. svarų sterlingų už sugrįžusią princesę Lėją. Kiek anksčiau ji perleido studijai teises į savo sukurtą personažą, kas reiškia, jog C. Fisher nebegali pretenduoti į pajamas, gaunamas iš prekybos.

Kino studija, prieš trejus metus iš „Žvaigždžių karų“ kūrėjo ir sumanytojo George‘o Lucaso nupirkusi teises į šią seriją, sumokėjo jam 4 mlrd. JAV dolerių.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles