„Zootropolis“ apkaltintas plagijavimu

„Zootropolis“ apkaltintas plagijavimu

Dėl originalumo girtas geriausio 2016 metų animacinio filmo Oskarą pelnęs filmas „Zootropolis“ (angl. „Zootopia“) gali būti ne toks autentiškas, kaip buvo manyta iki šiol. Antradienį Kalifornijos federalinis teismas gavo skundą, kuriame teigiama, kad „Zootropolis“ yra tiksli seniai sugalvoto filmo kopija.

Pasak „The Hollywood Reporter“, skundo autorius – scenaristas Gary Goldmanas, parašęs filmą „Viską prisiminti“ (angl. „Total Recall“) ir prodiusavęs Steveno Spielbergo juostą „Įspėjantis pranešimas“ (angl. „Minority Report“). Pareiškime jis teigia, kad „Disney“ studijai jis du kartus – 2000 ir 2009 metais – siūlė jo sugalvotą istoriją pavadinimu „Zootopia“, o praėjusiais metais pasirodžiusiame filme buvo nukopijuota jo istorija, veikėjų išvaizda ir net dialogai.

Skunde taip pat pažymima, kad „Disney“ animaciniai filmai ne kartą buvo apkaltinti plagijavimu. Taip atsitiko su „Liūtu karaliumi“ (angl. „The Lion King“), „Žaislų istorija“ (angl. „Toy Story“) ir kitais.

Pats G. Goldmanas kartą jau dirbo su „Disney“ studija – 2007 metais jis buvo pasamdytas rašyti scenarijų pagal Stano Lee sukurtą komiksą „Blaze“.

Daugiau nei milijardą dolerių uždirbęs „Zootropolis“ pernai tapo vienu iš dviejų filmų pelningiausių metų juostų dešimtuke, kurie nebuvo paremti jokiu anksčiau sukurtu darbu, kas neabejotinai sužavėjo ir Oskarų balsuotojus, paskelbusius filmą geriausiu metų animaciniu projektu.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles