Žmogus-voras kraustosi iš „Marvel“ – „Sony“ susigrąžino visas teises

Žmogus-voras kraustosi iš „Marvel“ – „Sony“ susigrąžino visas teises

Trečiadienį visus „Marvel“ filmų gerbėjus sudrebino netikėta žinia. Po ilgų ir nesėkmingų derybų dvi studijos „Disney“ ir „Sony“ nusprendė sukti skirtingais keliais ir drauge nebekurti naujų „Žmogaus-voro“ istorijų. Kitaip tariant, voražmogis ir vėl sugrįžta studijai „Sony“ kaip pilna nuosavybė, o „Disney“, jei dar konkrečiau – „Marvel“ ir jos prodiuseris Kevinas Feige‘as – nebeprisilies prie šio superherojaus pristatymo bet kokiame „Marvel“ filme. Bent jau kol kas.

Kaip žinoma, „Disney“ ir „Sony“ dar 2015 metais priėjo prie bendro susitarimo, kuriame buvo nuspręsta drauge dalytis filmų kūrimo kaštus ir pelną. „Disney“ iš šio sandorio gaudavo vos 5% nuo filmo pajamų, plius visas pajamas už parduotus filmo ar veikėjo aksesuarus. Tuo tarpu „Sony“ gaudavo didžiausią piniginę pyrago dalį. Savaime suprantama, „Disney“ ir „Marvel“ nebuvo visiškai tuo patenktinti, nes būtent dėl jų darbo filmas ir pats veikėjas vėl tapo mylimas visame pasaulyje. Bent jau mylimas tiek, kad kiekvienu savo pasirodymu surinkdavo daug pinigų – pirmasis filmas pasaulyje surinko 880 milijonų, o antrasis, dar visai neseniai pasirodęs kinuose, savo sąskaitoje jau turi daugiau nei 1,1 mlrd. dolerių. Vienas pagrindinių „Disney“ reikalavimų buvo dalytis pajamas draugiškai – 50/50. Akivaizdu, kad ši sąlyga „Sony“ netiko ir abi pusės išsiskyrė.

Nepaisant šių kalbų, „Sony“ paleido oficialų pareiškimą, kad sprendimas išsiskirti buvo abipusis ir dar svarbiau – abi studijos nusprendė „nuimti naštą“ nuo K. Feige‘o pečių. Daugiausia de dėl to, kad „Disney“ sukūrus savo kanalą „Disney+“, prodiuseriui teko dar didesnis galvos skausmas sužiūrėti ne tik filmus, bet ir serialus, vienu ar kitu momentu apsijungsiančius su būsimais filmais. Kad ir kaip ten bebūtų, visi filmo ir veikėjo fanai neliko tuo patenkinti.

To įrodymas – „Twitter“ tinkle populiarėjantis ir madingu tampantis boikotas. Dabar viena populiariausių grotažymių šioje platformoje yra #boycottSony. Visi gerbėjai nusprendė boikotuoti studiją ir jos kuriamus filmus dėl tokio nevykusio sprendimo. Kaip tai iš tiesų atsilieps studijai – pamatysime ateityje, nors rezultatas mažai tikėtinas.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles