Willui Smithui uždrausta 10 metų dalyvauti Oskaruose

Willui Smithui uždrausta 10 metų dalyvauti Oskaruose

Prieš beveik dvi savaites vykusiuose JAV kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimuose, trumpiau Oskaruose, aktorius Willas Smithas pasižymėjo ne tik Oskaru už geriausią aktoriaus pasirodymą, bet ir kirčiu kolegai humoristui Chrisui Rockui. Beveik dvi savaites Akademijos gubernatoriai sprendė, ką daryti su aktoriumi ir, galiausiai, priėjo sprendimo.

Labai ilgą laiką buvo manoma, kad Akademijos reakcija apsiribos oficialiu pranešimu „Twitter“ socialiniame tinkle, kuriame iškart po įvykio jie parašė, jog „smerkia bet kokį smurtą“. Tačiau, 94-oji Oskarų ceremonija nebuvo tokia, kurioje net ir toks smurto ir, vėliau, keiksmų proveržis nepraėjo nenubaustas.

Akademijos atstovai nusprendė 10 metų pašalinti Willą Smithą iš bet kokių Akademijos organizuojamų renginių, tame tarpe ir Oskarų apdovanojimų. Taigi, kitą kartą aktorius Oskaruose koją įkelti galės tik 2032 metais. Tiesa, laimėtas Oskaras nebus iš jo atimtas, jis taip pat nepraranda galimybės tapti nominuotu apdovanojimams.

Oficialus JAV kino meno ir mokslo akademijos kreipimasis buvo toks: „94-oji Oskarų ceremonija turėjo būti daugelio mūsų bendruomenės asmenų, kurie per praėjusius metus nuveikė neįtikėtinų darbų, šventė, tačiau šias akimirkas užgožė nepriimtinas ir žalingas elgesys, kurį matėme scenoje demonstruojant poną Smithą.

Transliacijos metu tinkamai nesureagavome į situaciją salėje. Dėl to atsiprašome. Tai buvo proga parodyti pavyzdį mūsų svečiams, žiūrovams ir Akademijos šeimai visame pasaulyje, o mes to nepadarėme – buvome nepasiruošę precedento neturinčiam atvejui.

Šiandien Gubernatorių taryba sušaukė posėdį, kuriame ne tik priėmė jo atsistatydinimą, bet ir aptarė, kaip geriausiai reaguoti į Willo Smitho veiksmus per Oskarų teikimo ceremoniją. Valdyba nusprendė, kad 10 metų nuo 2022 m. balandžio 8 d. ponui Smithui nebus leidžiama dalyvauti jokiuose Akademijos renginiuose ar programose, asmeniškai ar virtualiai, įskaitant, bet neapsiribojant, Oskarų apdovanojimus.

Norime išreikšti gilią padėką ponui Rovkui už tai, kad išlaikė ramybę nepaprastomis aplinkybėmis. Taip pat norime padėkoti vedėjams, nominantams, vedėjams ir nugalėtojams už jų santūrumą ir nuolankumą mūsų transliacijos metu.

Šie veiksmai, kurių šiandien imamės reaguodami į Willo Smitho elgesį, yra žingsnis siekiant didesnio tikslo – apsaugoti mūsų atlikėjų ir svečių saugumą ir atkurti pasitikėjimą Akademija. Taip pat tikimės, kad tai padės pradėti visų susijusių ir nukentėjusių asmenų gijimo ir atsigavimo laikotarpį.“ – pasirašė akademijos prezidentas Davidas Rubinas ir generalinė direktorė Dawn Hudson.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles