Pagaliau pradėtas filmuoti Terry Gilliamo „Don Kichotas“

Pagaliau pradėtas filmuoti Terry Gilliamo „Don Kichotas“

Jau beveik dvidešimt metų amerikiečių režisierius Terry‘is Gilliamas ruošiasi pasauliui pristatyti savo laisvą Miguelio de Cervanteso „Don Kichoto“ interpretaciją. 2002 m. buvo kuriama juosta „Pasiklydę La Mančoje“ (angl. „Lost in la Mancha“), tačiau projekto filmavimas dėl daugelio į vieną krūvą susidėjusių aplinkybių (visiškai nepalankios oro sąlygos, Jeano Rocheforto liga, finansinės problemos) buvo nutrauktas. Vis tik 1985 m. mokslinės fantastinės dramos „Brazilija“ (angl. „Brasil“) kūrėjas T. Gilliamas neatsisakė minties apie Don Kichotą ir perėjo prie kito projekto – „Žmogus, kuris nužudė Don Kichotą“ (angl. „The Man Who Killed Don Quixote“). Pernai per Kanų kino festivalį T. Gilliamas surengė spaudos konferenciją, per kurią oficialiai pranešė grįžtąs prie projekto ir atskleidė keletą naujausių detalių. Vasarą jis vyko į Ispaniją, tam, kad išrinktų filmavimo lokacijas. Atrodė, kad viskas (vėl) prasidėjo neblogai, filmavimas pasirinktose vietose turėjo prasidėti spalį, tačiau T. Gilliamas ir vėl susidūrė su finansinėmis problemomis ir tarsi užkeiktas projektas kuriam laikui vėl buvo sustabdytas. Tačiau vasarį ledai pajudėjo.

Amerikiečių interneto žiniasklaidoje skelbiama, kad filmo kūrėjams artimas šaltinis patvirtino tai, kad pagaliau, po 20 metų savotiško prakeiksmo projektas pagaliau pradėtas filmuoti Ispanijoje. Rossy de Palma savo socialinio tinklo „Instagram“ paskyroje įkėlė nuotrauką, kurioje užfiksuota galutinė scenarijaus versija. Taigi žinoma, kad po Johnny Deppo, Ewano McGregoro ir Colino Farrello pagrindinis vaidmuo galiausiai atiteko Adamui Driveriui. Jis vaidins jauną reklamas kuriantį režisierių, atrandantį įkvėpimą tada, kai jo dėmesį patraukia viduramžiškas M. de Cervanteso romanas. Savo ruožtu patį Don Kichotą įkūnys „Brazilijos“ žvaigždė Jonathanas Pryce‘as, jaunajai kartai geriau pažįstamas kaip Elizabetos Svon tėvas gubernatorius iš „Karibų piratų“ (angl. „Pirates of the Caribbean“) serijos. Jis šį vaidmenį perėmė iš J. Rocheforto, Roberto Duvallio, prieš kelias savaites mirusio Johno Hurto ir T. Gilliamo kompaniono „Monty Python ir Šventasis Gralis“ (angl. „Monty Python and the Holly Grail“, 1975 m.) Michaelo Palino. Šioje modernioje Don Kichoto versijoje taip pat vaidins Olga Kurylenko ir Stellanas Skarsgårdas.

Kol kas filmo premjeros data dar neskelbiama. Tačiau jeigu filmavimas klostysis sėkmingai, visai tikėtina, kad juosta galėtų būti baigta dar šiais metais. Belieka tik truputį palaukti ir palinkėti sėkmės kūrybinei grupei.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles