Užmušanti teorija: Neo niekada nebuvo Matricos „TAS“

Užmušanti teorija: Neo niekada nebuvo Matricos „TAS“

Galbūt režisierių Wachowski sukurta „Matricos“ (angl. „The Matrix“) trilogija labiausiai ir žavi būtent tuo, kad ją galima labai skirtingai interpretuoti ir yra nemažai logiškų teorijų, susijusių su ja. Viena iš šių teorijų iškelia mintį, kad Neo (akt. Keanu Reeves) niekada nebuvo Tas. Esą, Morfėjus (akt. Laurence Fishburne) neteisingai interpretavo pranašystę. Nuo pat pradžių tai buvo taikoma agentui Smitui (akt. Hugo Weaving). Toliau pateikiama detalesnė teorija.

ĮSPĖJAME, kad joje yra atskleidžiamas trilogijos siužetas.

Pirmajame trilogijos filme Orakulė apibūdina Tą, kaip gimusį Matricoje. Neo tai netinka, kadangi jis gimė viename iš Matricos inkubatorių (ši detalė yra reikšminga vėlesniems filmams). Per susitikimą su Neo Orakulė jam nepasako, kad JIS yra TAS.

Antrojoje trilogijos dalyje „Matrica. Perkrauta“ (angl. „Matrix Reloaded“) Architektas paaiškina, kad Tas turi grįžti į ištakas tam, kad perkrautų Matricą – kitaip tariant, ne ją sunaikinti, bet suteikti jai naujų bruožų. Būtent tai Neo ir padaro trečiojoje trilogijos dalyje „Matrica. Revoliucijos“ (angl. „Matrix Revolutions“) pasiaukodamas. Kodėl tai suveikia? Todėl, kad šiek tiek anksčiau jis susijungia su agentu Smitu, kuris yra gimęs Matricoje. Trečioji dalis atskleidžia, kad Matricos kūrime dalyvauja ir Orakulė, be to, jau žinoma, kad ji yra už pranašystės ribų. Agentas Smitas taip pat gali keisti objektus, kaip ir Neo, kuriam pavyko laikinai nugalėti savo priešą pirmosios dalies pabaigoje pademonstravus neįtikėtinus sugebėjimus. Ši scena kelia abejonių, tačiau agento Smito sugrįžimas į kitas trilogijos dalis rodo, kad jis buvo daug galingesnis, nei manyta iš pradžių. Epiloge jų susiliejimas sunaikina iki begalybės susidauginusius agentus Smitus, tačiau tai palieka pėdsaką originaliajam Neo. Taigi, Matricą perkrovė ne paties Neo pasiaukojimas, bet tai, kad Neo ir agentas Smitas tapo viena būtybe. Tad jei ši teorija neklysta, Neo nuo pat pradžių buvo teisus, manydamas: „Aš nesu Tas“.

Ar ši teorija ne per skysta? Kaip ten bebūtų, net ir praėjus dvylikai metų po paskutinės „Matricos“ trilogijos dalies pasirodymo, ji vis dar neduoda filmo gerbėjams ramybės ir skatina diskusijas.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles