Anot Claude‘o Leloucho Jeanas Dujardinas simbolizuoja prancūzų aroganciją

Anot Claude‘o Leloucho Jeanas Dujardinas simbolizuoja prancūzų aroganciją

Prancūzų režisierius Claude‘as Lelouchas pagrindinį vyrišką vaidmenį savo naujausiame filme „Vienas plius viena“ (pranc. „Un + une“) patikėjo Oskaro laureatui Jeanui Dujardinui. Tačiau vis tik režisieriaus nuomonė šio aktoriaus atžvilgiu yra šiek tiek stebinanti. Lankydamasis Tel Avivo prancūziško kino festivalyje, ir duodamas interviu vienam leidiniui C. Lelouchas išdėstė, kad J. Dujardinas yra tikras prancūziškos arogancijos vėliavnešys.

„Jeanas Dujardinas tam tikra prasme simbolizuoja prancūzišką aroganciją. Pretenzingumą, aroganciją…“ vertino C. Lelouchas. Paskui pridėjo: „Galėjau savo filmą pavadinti „Paskutinis mačo“ (pranc. „Le dernier macho“)“.

Tačiau nemanykite, kad tai yra ir viskas, kuo C. Lelouchas bando iš kojų išversti J. Dujardiną.

„Tai, kas man patinka, kalbant apie Jeaną, tai yra tikroji šiandieninė prancūziška dvasia. Noriu pasakyti, kad žvaigždės nėra tokios jau nekaltos. Kiekviena žvaigždė yra savo šalies atspindys. Noriu pasakyti, kad tiek Amerikos žvaigždės, tiek Prancūzijos žvaigždės yra savo šalių atspindžiai. Yra Gabino Prancūzija, yra Belmondo Prancūzija, yra Depardieu Prancūzija, o dabar yra ir Dujardino Prancūzija“, vardijo režisierius, prieš pasukdamas kiek netikėta linkme: „Duotuoju momentu esame [savo šalies] atspindys – visiškai kaip Respublikos prezidentai. (…) O prezidentus turime tokius, kokių nusipelnome. (…) Prezidentai, žvaigždės nėra nekalti – jie mus reprezentuoja.“

Po tokio C. Leluocho diskurso taip ir kyla noras pamatyti J. Dujardiną, vaidinantį Prancūzijos Respublikos prezidentą.
C. Leloucho filmą su J. Dujardinu „Vienas plius viena“ Lietuvoje bus galima pamatyti per Vilniaus kino festivalį „Kino pavasaris“, vyksiantį kovo 31 – balandžio 14 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles