Pristatytas 69-ojo Kanų kino festivalio plakatas

Pristatytas 69-ojo Kanų kino festivalio plakatas

Priešingai nei daugelį metų iš eilės, šiemet Kanų kino festivalio plakate neišvysime stambiu planu nufotografuoto vieno aktoriaus ar aktorės veido. Jau 69-ąjį kartą rengiamas festivalis šiemet oficialiam plakatui pasirinko Naujosios bangos (pranc. La Nouvelle vague) režisieriaus Jeano – Luco Godardo filmo „Panieka“ (pranc. „Le Mépris“, 1963 m.) kadrą, kuriame užfiksuotas laiptais kopiantis Michelis Piccoli.

Festivalio, kuris šiemet vyks gegužės 11 – 22 dienomis, organizatoriai oficialiame festivalio interneto puslapyje pateikia paaiškinimą, kodėl buvo pasirinktas būtent toks sprendimas:

„Čia yra viskas. Laiptai, jūra, horizontas: žmogaus kilimas savo svajonės link kepinant Viduržemio jūros šviesai, virstančiai auksu. Tai vizija, kurią sukelia „Paniekos“ pradžioje nuskambantys žodžiai: „Kinas mūsų žvilgsniuose pakeičia pasaulį, kuris prisitaiko prie mūsų troškimų.“

Taigi šiemet festivalio svečius ir žiūrovus nuo legendinės laivo formos vilos, sukurtos italų rašytojo Curzio Mlaparte‘s, laiptuoto stogo pasitiks Michelis Piccoli ir palydės iki tikrųjų festivalio laiptų. Šis pasirinkimas yra simboliškas dar ir dėl to, kad „Panieka“ yra filmas apie filmo kūrimą ir yra daugelio pripažįstamas kaip viena gražiausių sinemaskopo formatu nufilmuotų juostų. Filmas, kuriame visu ryškumu žibėjo Michelio Piccoli ir Brigitte Bardot, kuriems kompaniją papildė Fritzas Langas, muziką kūrė George‘as Deleure‘as, filmavo operatorius Raoulis Coutardas, paliko ryškų pėdsaką tiek kino istorijoje, tiek kiekvieno sinefilo širdyje.

Kitais metais švęsiantis 70 metų jubiliejų, Kanų kino festivalis oficialiam plakatui pasirinkdamas kadrą iš šio filmo, kuris tuo pačiu metu yra ir palimpsetas, ir manifestas, atnaujina savo pradinį įsipareigojimą atiduoti duoklę kino kūrėjams, paminėti svarbius kino istorijos įvykius ir priimti naujus būdus žvelgti į pasaulį. Visa tai atsispindi šiame kadre, kur laiptai kyla į begalinį horizontą, nusidriekiantį per visą kino ekraną.

 

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles