Ukrainoje Lenino statula tapo Dartu Veideriu

Kuo toliau, tuo labiau visame pasaulyje didėja isterija dėl artėjančios septintosios „Žvaigždžių karų“ (angl. „Star Wars“) premjeros – ne išimtis ir desovietizaticiją išgyvenanti Ukraina. Šios šalies valdžia nusprendė, kad per maža nukirsti bet kokias sąsajas su praeitimi, susijusia su Sovietų sąjunga. Nuo gegužės mėnesio gatvėms suteikiami nauji pavadinimai, o visi komunizmo laikų paminklai keičiami mažiau politiškais. Todėl dabar Odesoje galime išvysti Lenino vietą ant postamento išdidžiai užėmusį Dartą Veiderį.

„Bronzinis Leninas liko naujosios statulos viduje – taip mūsų dėkingi ar nedėkingi palikuonys, jei reikės, galės jį ekshumuoti“, paaiškino ukrainiečių skulptorius Aleksandras Milovas, žinomas ir kaip įspūdingos kompozicijos „Degantis žmogus“ (angl. „Burning Man“) autorius. „Šiemet, priėmus desovietizacijos įstatymą, mes pradėjome galvoti, ką būti galima padaryti su šiuo paminklu. Atvirai kalbant, man nebuvo priimtina idėja jį sunaikinti“. Be to, reikėtų priminti, kad, priešingai nei kiti Sovietų Sąjungos vadovai, Leninas iki šiol yra gerbiamas didelės visuomenės dalies.

Naujoji statula atidengta viename Ukrainos fabrike, ceremonijoje dalyvaujant vyrui, vilkinčiam Darto Veiderio kostiumą. Jis atvyko su gausia palyda – Dartą Veiderį atlydėjo baltųjų pėstininkų eskadronas ir raudonais kostiumais vilkintys Imperijos kariai. Tiesą sakant, Sitų lordas Ukrainoje jau yra tapęs tikru politikos veikėju, nuo tada, kai 2014 m. organizavo įspūdingą savo, kaip Ukrainos Interneto partijos ekscentriško lyderio, kampaniją. Kandidatas, apsuptas baltųjų pėstininkų, įsiveržė į savivaldybės pastatą, tam, kad pasiskelbtų meru, tačiau jo organizuotas pučas baigėsi nesėkmingai ir Mirties žvaigždės statymo planus teko atidėti.

Aleksandras Milovas tikisi, kad ši populiariosios kultūros įdomybė paskatins turizmą Odesoje ir padidins bilietų pardavimus į naujosios „Žvaigždžių karų“ dalies seansus – panašu, kad jis neklysta. Kol kas niekas nenustatė, kokį midi-chlorianų kiekį skleidžia statula, tačiau jos šalme yra įmontuotas belaidžio interneto siųstuvas. Lai Galia būna su ja!

Septintosios kosminės epopėjos dalies „Žvaigždžių karai: Galia nubunda“ (angl. „Star Wars: The Force Awakens“) pasaulinė premjera vyks gruodžio 18 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles