Thomas Vinterbergas režisuos filmą „Kurskas“

Thomas Vinterbergas režisuos filmą „Kurskas“

Danų režisierius Thomas Vinterbergas sutiko režisuoti filmą apie vieną didžiausių tragedijų Rusijos karinio laivyno istorijoje. 2000-aisiais metais įvykusi K-141 povandeninio laivo (Kursko) tragedija ir 118 žuvę kariai paskatino Luco Bessono studiją „EuropaCorp“ imtis naujausio projekto pavadinimu „Kurskas“ (angl. „Kursk“), kuriam ir vadovaus Thomas Vinterbergas. Anksčiau kino studija buvo pasiekusi susitarimą su kitu Danų režisieriumi Martinu Zandvlietu, tačiau šiuo metu jau yra skelbiama, kad danas prie filmo kūrimo neprisidės.

Istoriniai faktai liudija, kad Kurskas nuskendo Barentso jūroje per Rusijos karines pratybas, o tuo tarpu tos pačios šalies vyriausybė atsisakė priimti kitų šalių siūlomą pagalbą. Po penkių dienų vyriausybė visgi leido Didžiajai Britanijai ir Norvegijai šiems padėti.

Šiuo metu „EuropaCorp“ prižiūri daugiau patrauklių projektų: „Valerian“ (angl. „Valerian“) su Dane’u DeHaanu ir Cara Delevingne, „Nekviesti svečiai“ (anl. „Shut In“) su Naomi Watts, „Devynios gyvybės“ (angl. „Nine Lives“) su Kevinu Spacey ir kt..

Paskutiniai režisieriaus Thomo Vinterbergo darbai buvo įvertinti pakankamai neblogai. Praeitais metais pasirodžiusi juosta „Toli nuo skubančios minios“ (angl. „Far from the Madding Crowd“) buvo nominuota trijuose festivaliuose, o 2012 metų „Medžioklė“ (angl. „The Hunt“) su Madsu Mikkelsenu ne tik šiuo metu IMDB duombazėje užima 116-ą vietą visų laikų geriausių filmų sąraše, tačiau ir buvo nominuota vienam Oskarui geriausio užsienio filmo kategorijoje.

Kada „Kurskas“ turėtų būti pradėtas filmuoti ar pasirodyti kino ekranuose – nepranešama.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles