„Troliai 2“ įžiebia kivirčą tarp kino teatrų ir „Universal“ studijos

„Troliai 2“ įžiebia kivirčą tarp kino teatrų ir „Universal“ studijos

Jau visiems akivaizdu, kad prieš kelis mėnesius niekas nebūtų nuspėjęs, kokioje prastoje situacijoje bus kino industrija. Bet ar kas būtų pagalvojęs, kad „Troliai 2“ (angl. „Trolls World Tour“) taps itin svarbiu filmu, kuris įžiebs kivirčus tarp kino teatrų bei studijų, ir galbūt pakeis kino industriją? Tuo dar sunkiau patikėti. Tačiau būtent tai ir vyksta – išskirtinis „Trolių 2“ išleidimas neliko nepastebėtas ir pradėjo tendenciją, kuri visiškai nepatinka kino teatrams.

„Troliai 2“ buvo pirmasis projektas, kuris karantino metu praleido kino teatrus ir keliavo tiesiai į internetines platformas, kur bet kas galėjo išsinuomoti filmą 48-ioms valandoms už 20 dolerių. Finansiniai rezultatai buvo labai džiuginantys – tęsinys per tris savaites pasiekė pirmojo filmo pelną. Reikia turėti omenyje, kad kitaip nei filmą išleidžiant didžiuosiuose ekranuose, kur pelną per pusę dalinasi studijos ir kino teatrai, studija gauna 80 procentų pajamų iš videonuomos. Žinoma, karantinas sudarė labai geras sąlygas pasiekti šiuos stiprius rezultatus, tačiau tai netrukdė „Universal“ studijos vadovui garsiai jais pasigirti ir paskelbti ambicingus planus išleisti tolimesnius filmus iškart kino teatruose ir internete, net pasibaigus pandemijai.

Natūralu, kad reakcijos į naujas „Universal“ studijos ambicijas buvo labai priešiškos. Nacionalinė kino teatrų savininkų asociacija atkreipė dėmesį į palankias ir galbūt vienkartines karantino sąlygas, kurios lėmė „Trolių 2“ finansinę sėkmę. Tuo tarpu, „AMC Theaters“ bei „Regal Cinemas“, didžiausios Amerikos kino teatrų linijos, taip pat pasmerkė neplanuotą „Trolių 2“ didžiųjų ekranų paneigimą ir vadina jį ilgalaikio bendradarbiavimo sulaužymu industrijai sunkiausiu metu. Nors „Warner Bros“ ir „Disney“ studijos taip pat pradeda leisti filmus išskirtinai internetinėms platformoms, „Universal“ yra vienintelė atvirai skelbianti kino teatrų ignoravimą ir jei situacija toliau kartosis, abi didžiosios linijos visiškai atsisakys šios studijos filmų.

Dviem didžiausioms kino teatrų linijoms pateikus tokius stiprius ultimatumus, „Universal“ iškart puolė taisyti situaciją ir patikslinti savo pasakytus teiginius. Studija patvirtino, kad jie vis tiek palaiko teatrinę patirtį, kuri visuomet išliks prioritetu. Vis dėlto, jie neatmeta galimybės išleisti ateities filmus kino teatrams ir videonuomai tą pačią dieną ir ja pasinaudos labiau tinkamu laikotarpiu.

Kol kas ties šiuo pasisakymu dabartinis ginčas trumpam užbaigtas, tačiau ši įtempta situacija tikrai užvirs karščiau. Netikėtas „Trolių 2“ išleidimas bei finansinė sėkmė yra dar vienas smūgis didiesiems Amerikos kino teatrams, kurie šiuo metu patekę į visišką chaosą ir ieško būdų, kaip patiems išsilaikyti ir sugrąžinti industriją į senus gerus laikus, kai videonuoma nekėlė tokio pavojaus.

Tuo tarpu, didžiosios studijos adaptuojasi prie naujų sąlygų ir mato didžiulę paklausą žiūrėti filmus namuose. Nors jos viešai palaiko kino teatrų patirtį, akivaizdu, kad videonuoma taps didžiule kino industrijos dalimi net ir pasibaigus pandemijai. „Universal“ toliau eksperimentuoja su šia platforma – birželio 12 dieną kino teatrus praleis ir nuomai iškart bus prieinama nauja režisieriaus Juddo Appatowo komedija „The King of Staten Island“ (liet. „Steiteno salos karalius“). Studija ketina stebėti, ar suaugusiems skirta komedija atkartos „Trolių 2“ sėkmę.

„Disney“ ir jų internetinė platforma „Disney +“ taip pat lyderiauja namų kino teatruose. Birželio 12 dieną debiutuos „Artemidas Faulas“ (angl. „Artemis Fowl“) – knygos ekranizacija, kuri turėjo pasirodyti kino teatruose, bet dabar keliaus tiesiai į „Disney +“. „Disney“ kompanijos vadovas neseniai paskelbė, kad šitaip bus išleista ir daugiau projektų. Jis teigia tą patį – nors teatrinė patirtis dideliems filmams visada bus prioritetas, šiuo metu dėl pasikeitusių sąlygų bei vartotojų poreikių studijos privalo adaptuotis.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles