Perdirbinių virusas Holivude tebesiaučia. Negana to, kad į ekranus pakeliui tokių žinomų prancūziškų filmų „Neliečiamieji“ (pranc. „Intouchables“, 2011 m.) ir „Pranašas“ (pranc. „Un prophet“, 2009 m.) amerikietiški pakaitalai, dabar Holivudas atsisuko ir į visiškai šviežią, dar šiemet dėl Oskaro besivaržiusią skandinavišką dramediją „Gyveno kartą Uvė“ (šved. „En man som heter Ove“, 2015 m.). Filmas sukurtas pagal švedų rašytojo Frederiko Backmano pasaulinį bestselerį tokiu pačiu pavadinimu.
Jei ketindami perkurti vokiškąjį „Tonį Erdmaną“ (vok. „Toni Erdmann“) amerikiečiai nesismulkino, ir ten pagrindinį vaidmenį atliks šiaip jau oficialiai į pensiją išėjęs Jackas Nickolsonas, tai „Gyveno kartą Uvė“ perdirbinio rengėjai savo užmojais taip pat neatsilieka – čia Uvę (ar kaip kitaip jis bebūtų perkrikštytas) vaidins Tomas Hanksas, kuris, be kita ko, imsis ir prodiusuoti būsimą filmą.
2012 m. išleista F. Backmano knyga pasakoja apie bjauraus charakterio našlį Uvę, kuris, rodos, yra pasmerktas kankintis karčioje vienatvėje, kadangi net jo bandymus nusižudyti vis kas nors sutrukdo. Tačiau jo gyvenimas pasisuka netikėta linkme, kai kaimynystėje apsigyvena mišrių rasių šeima, auginanti dvi mergaites. Priešingai paties Uvės nusistatymams tai pamažu veda prie sugrubusios jo širdies atšilimo ir tvirtos draugystės.
„Gyveno kartą Uvė“ knyga užėmė pirmą vietą „The New York Times“ bestselerių sąraše ir jame išsilaikė 77 savaites. Knyga išversta į 43 kalbas.
Originalus filmas, kurį režisavo Hannes‘as Holmas, šiemet buvo nominuotas dviem Oskarams (geriausias filmas užsienio kalba, geriausios šukuosenos ir grimas), o JAV tapo 2016 m. daugiausiai uždirbusiu užsienietišku filmu. Be to, filmas 2016 m. buvo pripažintas geriausia komedija Europos kino apdovanojimuose.
„Tvirtai tikiu, kad „Gyveno kartą Uvė“ yra universali istorija, kuri smarkiai rezonuoja tiek amerikietiškajai, tiek tarptautinei auditorijai. Šio filmo sukūrimas su vienu geriausių ir labiausiai pripažintų pasaulio aktorių suteikia „Gyveno kartą Uvė“ geriausią įmanomą galimybę dar kartą paliesti tarptautinės auditorijos širdis“, kalbėjo kitas prodiuseris Fredrikas Wilkstromas Nicastro, kuris buvo prodiusavo ir originalų filmą.
„Tai pasakojimas apie meilę, toleranciją ir viltį, pabrėžiantis klasikinių filmų, kuriuos mes žinome ir mėgstame, esminius bruožus. „Gyveno kartą Uvė“ įveikė kalbos barjerą, tam, kad pasiektų skaitytojus ir žiūrovus tokiu būdu, kokio mes ilgai laukėme“, pridūrė kita būsimo filmo prodiuserė Rita Wilson.