Kino ateitis negąsdina Kanų kino festivalio generalinio atstovo Thierry Frémaux. Nors septintojo meno industrija tik dabar, po trijų ilgų priverstinės pauzės mėnesių, jau pradeda matyti šviesą tunelio gale, T. Frémaux išlieka optimistiškas. Amerikiečių leidiniui „Deadline“ duotame interviu T. Frémaux pasidalijo savo mintimis apie visą pasaulį paralyžiavusią krizę, jos poveikį kino industrijai, garsiajam festivaliui, bei pasinaudojo proga prisiminti bendradarbiavimo projektą su Venecijos festivaliu.
„Karantinas ir COVID-19 krizė neabejotinai paveikė vadinamą „tradicinį“ kiną – jau dabar netrūksta pesimistinių prognozių jo atžvilgiu“, kalbėjo T. Frémaux, omeny turėdamas per karantiną ženkliai išaugusių internetinių transliacijų platformų populiarumą. „Tačiau tikiu, kad įmanomas ir priešingas variantas: ateity kino unikalumas, jo prigimtinė galia, išskirianti jį iš kitų meno formų, dar labiau išaugs. Tačiau tam, kad taip įvyktų, turime veikti užtikrintai. Reikia, kad publika prisidėtų prie priežasties sukūrimo“. Suprask – nuo birželio 22 d. grįžti į kino teatrus.
Tad T. Frémaux nuomone, niekas neprarasta. Tačiau jis nesumenkina viruso destruktyvaus poveikio, dėl kurio šiemet pirmą kartą po labai ilgo laiko Kanuose nebuvo ištiestas raudonas kilimas. 73-iojo Kanų kino festivalio kainavo brangiai, ypač pačiam Kanų miestui, kuris kasmet per festivalį naudojasi proga užpildyti savo viešbučius, barus ir restoranus. „Praradome 80 procentų savo apyvartos, bendras deficitas siekia beveik 5 milijonus eurų. Tačiau ekonominė krizė visą pasaulį paliko ant ledo. Kanų miestas smarkiai nukentėjo dėl atšaukto festivalio, renginių ir turizmo. Bet mes susiimsime ir išgyvensime, o kitais metais sugrįšime kaip niekada stiprūs su itin įsimintinu festivaliu“.
Nors Kanų festivalis šiemet fiziškai nevyksta, T. Frémaux ir festivalio prezidentas Pierre’as Lescure’as vis tiek paskelbė filmų, kurie turėjo būti rodomi Kanuose, sąrašą. Ir nors šie atrinkti filmai nesivaržys dėl Auksinės palmės šakelės, jie vis tiek bus paženklinti Kanų festivalio logotipu. Savotiškas pripažinimo ženklas, kuris galbūt padės pritraukti daugiau žiūrovų tuomet, kai šie filmai pasieks kino teatrus.
Vienu metu sklandė idėja, kad Kanai šiemet bendradarbiaus su Venecijos kino festivaliu, kuriame bus rodomi Kanų logotipu pažymėti filmai. Apie tai paklaustas T. Frémaux atsakė, kad ši tema dabar jau nebėra aktuali. „Venecija turi savo pasaulines premjeras. Organizatoriai nenori imti filmų, kurios jau pasirinko Kanai. Būtų buvę puiku, jei jie šiemet būtų padarę išimtį, kaip kad pasielgė San Sebastiano kino festivalis, sutikęs įtraukti Kanų filmus į savo konkursinę programą. Matysim, ar kas nors panašaus įmanoma su Venecija. Mano draugas Alberto Barbera ruošia savąją programą ir mes netrukus apie tai pasikalbėsime“.