„The New York Times“ paskelbė geriausių XXI a. aktorių sąrašą

„The New York Times“ paskelbė geriausių XXI a. aktorių sąrašą

Populiarus amerikiečių leidinys „The New York Times“ neseniai paskelbė geriausių amžiaus aktorių sąrašą. TOP 25 geriausių XXI amžiaus aktorių – kitaip tariant, geriausių per paskutinius 20 metų.

Taigi, kas, anot šios klasifikacijos vertas ar verta geriausiojo vardo? Pagal „New York Times“, geriausias XXI a. aktorius yra amerikietis Denzelis Washingtonas, 2001 m. apdovanotas Oskaru už korumpuoto policijos pareigūno vaidmenį kriminalinėje dramoje „Išbandymų diena“ (angl. „Training Day“). Vis tik žymiausius savo vaidmenis jis sukūrė praeito šimtmečio dešimtajame dešimtmetyje, tokiuose filmuose kaip „Malkolmas X“ (angl. „Malcolm X“), „Pelikano byla“ (angl. „The Pelican Brief“), „Filadelfija“ (angl. „Philadelphia“); ar dar senesnėje juostoje „Triumfas“ (angl. „Glory“), kuri 1989 m. jam atnešė pirmąjį Oskaro apdovanojimą.

Antroje vietoje, kai kam gal šiek tiek netikėtai atsidūrė prancūzų aktorė Isabelle Huppert. „Netikėtai“ – galbūt tik dėl to, kad amerikietiškai publikai ji mažiau žinoma, tačiau, akivaizdu, kad jos talentas ir vaidmenys Paulo Verhoeveno ir Michaelio Hanekes filmuose neliko nepastebėti ir kitoje Atlanto pusėje. Prie tokio įvertinimo greičiausiai prisidėjo ne tik I. Huppert įvertinimai Europoje ir tarptautiniuose festivaliuose, bet ir Oskaro nominacija už vaidmenį dramoje „Ji“ (pranc. „Elle“).

Brito Danielio Day-Lewiso trečia vieta yra, ko gero, ne mažiau, ko ir buvo galima tikėtis iš triskart Oskaro laureato – du kartus kaip geriausias aktorius šią statulėlę jis atsiėmė XXI a. – už vaidmenis filmuose „Bus kraujo“ (angl. „There Will Be Blood“, 2007 m.) ir „Linkolnas“ (angl. „Lincoln“, 2012 m. ).

Tačiau, matyt, ne tik prancūzų spauda stebisi, ką „New York Times“ geriausiųjų sąrašo ketvirtoje vietoje veikia Keanu Reevesas. Prancūzų portalas „Premiere“, komentuodamas šį geriausiųjų aktorių sąrašą, taip pat pasigenda Leonardo DiCaprio, stebisi, kodėl TOP 10 neatsirado vietos amerikiečiams Meryl Streep, Joaquinui Phoenixui, Julianne’ai Moore ar Bradui Pittui, jau nekalbant apie australę Cate Blanchett, ispaną Javierą Bardemą ar daną Madsą Mikkelseną…

Na, bet turbūt pasaulyje dar nėra nė vienos panašaus pobūdžio geriausių aktorių klasifikacijos, su kuria visi sutiktų.

Žemiau pateikiame visą sąrašą:

 1. Denzel Washington (JAV)
 2. Isabelle Huppert (Prancūzija)
 3. Daniel Day-Lewis (Didžioji Britanija)
 4. Keanu Reeves (JAV)
 5. Nicole Kidman (Australija)
 6. Song Kang Ho (Pietų Korėja)
 7. Toni Servillo (Italija)
 8. Zhao Tao (Kinija)
 9. Viola Davis (JAV)
 10. Saoirse Roan (Airija)
 11. Julianne Moore (JAV)
 12. Joaquin Pheonix (JAV)
 13. Tilda Swinton (Didžioji Britanija)
 14. Oscar Isaac (JAV)
 15. Michael B. Jordan (JAV)
 16. Kim Min-hee (Pietų Korėja)
 17. Alfre Woodard (JAV)
 18. Willem Dafoe (JAV)
 19. Wes Studi (JAV)
 20. Rob Morgan (JAV)
 21. Catherine Deneuve (Prancūzija)
 22. Melissa McCarthy (JAV)
 23. Mahershala Ali (JAV)
 24. Sônia Braga (Brazilija)
 25. Gaél García Bernal (Meksika)

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles