„Tenet“ finansiniai rezultatai džiugina „Warner Bros“ studiją

„Tenet“ finansiniai rezultatai džiugina „Warner Bros“ studiją

Nors ir atkeliavo vėliau nei planuota, „Tenet“ savo pažadą ištesėjo. Filmas vis tiek simboliškai tapo pirma masinio populiarumo kino juosta po karantino, kuri pradėjo gaivinti kino teatrus.

Visą vasarą didžiulį galvos skausmą „Warner Bros“ studijai kėlė 200 milijonų JAV dolerių „Tenet“ biudžetas ir galimi milžiniški nuostoliai. Norėdama jų išvengti studija atidėjo filmą dukart, o situacijai nepagerėjus ir nelikus kito pasirinkimo, nusprendė jį išleisti palaipsniui, pirmiau susitelkiant  viruso mažiau paliestas šalis. Papildomai už filmo rodymą „Warner Bros“ iš kino teatrų pareikalavo daug didesnio nei įprastai bilietų pardavimo procento (63%). Nuo trečiadienio didžiuosiuose ekranuose debiutavęs „Tenet“ patenkino kritikų bei žiūrovų lūkesčius – ne staigmena, žinant kokybišką režisieriaus repertuarą. Kur kas labiau intriguojantis klausimas – ar filmas pateisino finansinius studijos lūkesčius?

Per pusę savaitės „Tenet“ surinko 53 milijonus JAV dolerių, kas yra laikoma stipriu startu šiomis išskirtinėmis sąlygomis ir netgi „Warner Bros“ studijos vadovas ilgai netruko pasigirti šiais rezultatais ir padėkoti kino teatrų savininkams. Didžiausius pardavimus suteikė Didžioji Britanija (7,1 M), Prancūzija (6,7 M) bei Pietų Korėja (5,1 M). Nors paskaičiuota, kad „Tenet“ turi uždirbti pusę milijardo JAV dolerių vien tam, kad atsipirktų, filmas dar neįžengė į pelningiausias rinkas ir tik nuo kito savaitgalio bus rodomas JAV, Kinijoje bei Rusijoje.

Kadangi vienintelis rimtas konkurentas „King’s Man: Pradžia“ (angl. „The King’s Man“) neseniai iš rugsėjo buvo nustumtas į kitus metus, o šį penktadienį pasaulyje debiutavęs superherojų filmas „Naujieji mutantai“ (angl. „The New Mutants“) surinko tik 10 milijonų JAV dolerių, „Tenet“ lieka karaliauti kino teatruose visą rugsėjį, kur gali netrukdomai siekti užsibrėžtų finansinių tikslų. Tuo tarpu, kitas numatytas filmas spalio pradžioje taip pat yra „Warner Bros“ studijai priklausantis „Nuostabioji moteris 1984“ (angl. „Wonder Woman 1984“) ir atsižvelgiant į „Tenet“ startą, galima tikėtis, kad naujos premjeros datos jau nebus.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles