Tarantino filmas „Vieną kartą Holivude“ uždraustas Kinijoje

Tarantino filmas „Vieną kartą Holivude“ uždraustas Kinijoje

Devintasis Quentino Tarantino filmas „Vieną kartą Holivude“ (angl. „Once Upon a Time in Hollywood“) netikėtai tapo dar viena Kinijos cenzūros auka. Nors filmas turėjo pasirodyti šios šalies kino teatruose po savaitės, premjera buvo staigiai  atšaukta ir jo išleidimas atidėtas neribotam laikui. Kaip visada tokiais atvejais už cenzūravimą atsakingi asmenys oficialaus paaiškinimo dėl nutikimo nesuteikė.

Vis dėlto, pasak kelių slaptų šaltinių, visa ši nemaloni situacija kilo dėl kovos menų legendos Bruce’o Lee pateikimo „Vieną kartą Holivude“. Šis veikėjas sukėlė daug ginčų bei diskusijų, nemažai žiūrovų manė, kad Q. Tarantino pasityčiojo iš legendinio kovotojo, savo filme paversdamas jį pasipūtusiu ir komišku. Garsiausiai šiuos skundus reiškė B. Lee šeima bei draugai. Teigiama, kad būtent jo duktė Shannon Lee tiesiogiai pareikalavo Kinijos filmų administracijos, kad jos tėvo vaidmuo būtų pakeistas ir tai privedė prie dabartinio filmo atšaukimo.

„Vieną kartą Holivude“ būtų buvęs pirmasis Tarantino filmas išleistas Kinijoje, tačiau šis netikėtas sprendimas skaudžiai kirto filmo platintojams. Pekine įsikūrusi įmonė „Bona Film Group“ investavo daug pinigų į filmo išleidimą bei platinimą Kinijoje, tačiau dabartinė jų situacija liūdna. Tuo tapu „Sony“ tikėjosi gerokai papildyti pelną iš šalies kino teatrų ir viršyti 400 milijonų dolerių ribą. Abi įmonės skubiai pradėjo tartis su Q. Tarantino dėl filmo apkarpymo ir Kinijai priimtinos versijos pateikimo, tačiau režisierius pareiškė, kad jis visiškai neketina redaguoti savo projekto.

Tai ne pirmas kartas kada Kinijos cenzūra sugriovė Q. Tarantino filmo pasirodymą šioje šalyje. „Ištrūkęs Džango“ (angl. „Django Unchained“) taip pat turėjo oficialiai debiutuoti kino teatruose, tačiau premjeros dieną filmas buvo atšauktas. Vėlgi, oficialaus paaiškinimas nebuvo suteiktas, bet sakoma, kad atstovams problemų sukėlė per žiaurios smurto scenos. Gerokai apkarpytas filmas po mėnesio vėl buvo paleistas į didžiuosius ekranus, tačiau tuo metu žiūrovai jau buvo nusipiratavę tikrąją filmo versiją su kiniškais titrais. Neilgai išbuvęs kino teatruose, „Ištrūkęs Džiango“ Kinijoje surinko tik menkus du su puse milijono dolerių.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles